metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Výstaviště není na prodej, říká primátor

Primátor Svoboda: Proměna Výstaviště bude střízlivá

  16:13
Jak moc se promění holešovické Výstaviště? Záležet bude podle primátora na tom, zda se podaří vypovědět smlouvu s Inchebou a také, kolik město dostane z pojistky za vyhořelé levé křídlo Průmyslového paláce.

Pokud se město pustí do rekonstrukce Výstaviště, v jakém bude rozsahu?
V současné době jsme jednali o rozvázání smluvního vztahu s Inchebou, což obsahuje určité nutné kompromisy. Ve smlouvě, co jsme zdědili, je napsáno, že všechny výpovědi jsou nemožné, nebo jsou zatíženy tak rozsáhlými sankcemi, že to je nezvládnutelné. To je věc, která se řeší jako zásadní, protože pokud se nám nepodaří smlouvu vypovědět a přejít na nějakou jinou smlouvu, kde Incheba se stane pouze partnerem, který má předjednáno, že tam bude mít výstavy, tak jakékoliv úvahy o tom, jak to chceme přestavět, jsou úplně mimo realitu. A jestli se toto podaří, tak určitě na tom začneme pracovat. I když v současné době ta přestavba celého areálu se bude vyvíjet také od toho, kolik nám pojišťovna za to (vyhořelé křídlo Průmyslového paláce) zaplatí. Zdá se, že ta částka nebude taková, že by dávala městu možnost nějaké rozmařilosti, a že se budeme muset chovat velmi střízlivě. Tedy že by se vyhořelá část dostavěla a celá ta rozsáhlá rekonstrukce, o které se uvažovalo, by určitě nepřicházela v dohledné době do úvahy.

Město by tedy provozovalo Výstaviště samo?
Ano, v této podobě bychom Výstaviště sami provozovali s tím, že by tam byl závazek nasmlouvaných výstav.

A jsou například úvahy o tom, že by se město Výstaviště zbavilo prodejem?
Ne. Taková karta na stole není. O tom jsme ani neuvažovali. Je možné říkat, že máme druhé výstaviště v Letňanech, ale s jakými s problémy? Je to pochopitelné, vystavování v Praze je atraktivní jenom pokud je v centru, nebo blízko centra, kde to lidi láká. Do Letňan sice můžeme, jezdí tam metro, ale rozhodně se tím atraktivita sníží.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy