metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Středa 7. prosince 2022. Svátek má Ambrož, Benjamin
Výstaviště není na prodej, říká primátor

Primátor Svoboda: Proměna Výstaviště bude střízlivá

  16:13
Jak moc se promění holešovické Výstaviště? Záležet bude podle primátora na tom, zda se podaří vypovědět smlouvu s Inchebou a také, kolik město dostane z pojistky za vyhořelé levé křídlo Průmyslového paláce.

Pokud se město pustí do rekonstrukce Výstaviště, v jakém bude rozsahu?
V současné době jsme jednali o rozvázání smluvního vztahu s Inchebou, což obsahuje určité nutné kompromisy. Ve smlouvě, co jsme zdědili, je napsáno, že všechny výpovědi jsou nemožné, nebo jsou zatíženy tak rozsáhlými sankcemi, že to je nezvládnutelné. To je věc, která se řeší jako zásadní, protože pokud se nám nepodaří smlouvu vypovědět a přejít na nějakou jinou smlouvu, kde Incheba se stane pouze partnerem, který má předjednáno, že tam bude mít výstavy, tak jakékoliv úvahy o tom, jak to chceme přestavět, jsou úplně mimo realitu. A jestli se toto podaří, tak určitě na tom začneme pracovat. I když v současné době ta přestavba celého areálu se bude vyvíjet také od toho, kolik nám pojišťovna za to (vyhořelé křídlo Průmyslového paláce) zaplatí. Zdá se, že ta částka nebude taková, že by dávala městu možnost nějaké rozmařilosti, a že se budeme muset chovat velmi střízlivě. Tedy že by se vyhořelá část dostavěla a celá ta rozsáhlá rekonstrukce, o které se uvažovalo, by určitě nepřicházela v dohledné době do úvahy.

Město by tedy provozovalo Výstaviště samo?
Ano, v této podobě bychom Výstaviště sami provozovali s tím, že by tam byl závazek nasmlouvaných výstav.

A jsou například úvahy o tom, že by se město Výstaviště zbavilo prodejem?
Ne. Taková karta na stole není. O tom jsme ani neuvažovali. Je možné říkat, že máme druhé výstaviště v Letňanech, ale s jakými s problémy? Je to pochopitelné, vystavování v Praze je atraktivní jenom pokud je v centru, nebo blízko centra, kde to lidi láká. Do Letňan sice můžeme, jezdí tam metro, ale rozhodně se tím atraktivita sníží.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zima se dá přežít díky pospolitosti, říká antropoložka, která několik let žila na Špicberkách

vydáno 7. prosince 2022  13:58

„Stačí věřit, že jednoho dne ledová černota ustoupí proužku světla, který bude každý den zesilovat,“ říká pro deník Metro vědkyně Zdenka Sokolíčková.  celý článek

Lucie Bílá i Lipo. Letošních vánočních písniček je jako ozdob na stromečku

vydáno 7. prosince 2022  5:11

Jako kdyby se čertovi roztrhl pytel a z něj vyskákaly vánoční písně. Tak to vypadá o adventu roku 2022.  celý článek

Dáváte si novoroční předsevzetí? Zkuste se v nich zaměřit na svou kariéru

vydáno 6. prosince 2022  14:09

S čím a jak začít? Přinášíme vám článek a v něm sedm tipů, jak na to můžete jít.  celý článek

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek