metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt

Další 1 fotografie v galerii
Adriana Krnáčová | foto: ANO

Primátorka Krnáčová má už své vlastní webové stránky

  13:25
Zajímá vás, jak se primátorka jmenovala za svobodna nebo kdo jsou její poradci, co pro ni dělají a kolik za to berou? To vše najdete na nových stránkách pražské primátorky Adriany Krnáčové www.adrianakrnacova.cz.

„Chci být lidem blíž a hlavně chci sdělovat své názory a postoje i jinak než jen prostřednictvím médií. Zároveň si myslím, že to je nejlepší cesta, jak dodržet svůj předvolební slib a zveřejnit veškeré informace o penězích, které utrácím z veřejných rozpočtů,“ tvrdí Krnáčová.

Nové stránky jsou rozděleny do několika sekcí. Na úvod děkuje třeba novináři Janku Rubešovi za jeho pořad Praha vs. Prachy, kde bojuje s nepoctivými taxikáři.

Nejzajímavější informace najdou ale čtenáři v rubrice Transparentnost. Tam primátorka například zveřejňuje, za co utrácela peníze se svou služební platební kartou. „Přišla jsem na magistrát s cílem vyčistit ho od nevhodných smluv a zamezit zbytečnému plýtvání veřejných peněz. Tímhle webem plním část svého úkolu,“ vysvětluje Krnáčová.

Další zajímavou sekcí je Bio. Zde nechává primátorka nahlédnout do svého soukromí. Dočtete se tu o jejích studiích, práci pro Transparency International nebo o tom, kolik má dětí a co dělají. Součástí webu je i blog, kde primátorka chce přinášet každodenní postřehy, nebo kontaktní formulář. Do budoucna by se na webu mělo objevit i primátorčino majetkové přiznání nebo kalendář akcí, kterých se účastnila.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek