metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Další 1 fotografie v galerii
Adriana Krnáčová | foto: ANO

Primátorka Krnáčová má už své vlastní webové stránky

  13:25
Zajímá vás, jak se primátorka jmenovala za svobodna nebo kdo jsou její poradci, co pro ni dělají a kolik za to berou? To vše najdete na nových stránkách pražské primátorky Adriany Krnáčové www.adrianakrnacova.cz.

„Chci být lidem blíž a hlavně chci sdělovat své názory a postoje i jinak než jen prostřednictvím médií. Zároveň si myslím, že to je nejlepší cesta, jak dodržet svůj předvolební slib a zveřejnit veškeré informace o penězích, které utrácím z veřejných rozpočtů,“ tvrdí Krnáčová.

Nové stránky jsou rozděleny do několika sekcí. Na úvod děkuje třeba novináři Janku Rubešovi za jeho pořad Praha vs. Prachy, kde bojuje s nepoctivými taxikáři.

Nejzajímavější informace najdou ale čtenáři v rubrice Transparentnost. Tam primátorka například zveřejňuje, za co utrácela peníze se svou služební platební kartou. „Přišla jsem na magistrát s cílem vyčistit ho od nevhodných smluv a zamezit zbytečnému plýtvání veřejných peněz. Tímhle webem plním část svého úkolu,“ vysvětluje Krnáčová.

Další zajímavou sekcí je Bio. Zde nechává primátorka nahlédnout do svého soukromí. Dočtete se tu o jejích studiích, práci pro Transparency International nebo o tom, kolik má dětí a co dělají. Součástí webu je i blog, kde primátorka chce přinášet každodenní postřehy, nebo kontaktní formulář. Do budoucna by se na webu mělo objevit i primátorčino majetkové přiznání nebo kalendář akcí, kterých se účastnila.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy