metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Pátek 20. května 2022. Svátek má Zbyšek

Větší foto
Primátorka Adriana Krnáčová. | foto: Magistrát hl. m. PrahyMetro.cz

Primátorka zůstává, zůstane i její zelený náměstek?

  12:59
ANO bude jednotné. Je čas, aby byla jednotná i pražská koalice. Takový je vzkaz z nočního jednání špiček hnutí o krizi kolem pražské primátorky Adriany Krnáčové.

Klub a následně i předsednictvo primátorce původně kvůli špatné komunikaci vyjádřily nedůvěru. O několik hodin později ale po zásahu předsedy strany Andreje Babiše strana kající se Krnáčové opět projevila podporu. O důvěře primátorce bude příští týden znovu jednat i klub. 

Podle Babiše je největším problémem magistrátní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice setrvání náměstka primátorky Matěje Stropnického ve funkci. „Čeká nás setkání ohledně další strategie a musíme se vrátit k problému koalice, a to je pan Stropnický,“ uvedl Babiš. 

Příští týden se proto opět sejde zastupitelský klub ANO. Bude znovu řešit pražské stavební předpisy a náměstka Matěje Stropnického. Členové klubu se na jednání dohodnou na dalším postupu. Primátorka tak reaguje na stanovisko klubu Trojkoalice, který v pondělí odmítl výzvu koaličních partnerů na výměnu náměstka, kterému primátorka nedávno nechala odebrat část kompetencí. Trojkoalice je v podpoře Stropnického jednotná. „Žádná další jednání neplánujeme. Je to pro nás uzavřená věc,“ řekl předseda pražských zelených a zastupitel Ondřej Mirovský. 

Stropnický včera v rozhovoru s ČTK zopakoval, že klub Trojkoalice trvá na plnění programového prohlášení. „To, co Trojkoalice považuje za hlavní, není osoba primátorky, podstatná je nulová tolerance hazardu, změny financování městských částí a gesce územního rozvoje,“ uvedl náměstek. „Pan Stropnický je stále členem rady, takže na mé spolupráci s ním se momentálně nic nemění,“ vzkázala primátorka. 

Důkazem toho, že jsou pražští radní stále schopni zasednout ke společnému jednacímu stolu, bylo úterní jednání rady. To se uskutečnilo jako obvykle, a přes křečovité úsměvy na tvářích primátorky i jejího náměstka projednalo všechny  běžné materiály.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Prahy do Prčice. Na 55. ročník legendárního pochodu je povinná registrace předem

vydáno 19. května 2022  16:53

Loni jste se z Prahy do Prčice mohli projít pouze soukromě. Stejně jako předloni totiž plány organizátorů zhatila pandemie koronaviru. Letošní již 55....  celý článek

Rodiče, děti a peníze. Spořit do prasátka se v této době nevyplatí

vydáno 19. května 2022  10:20

Inflace je nejvyšší za posledních 30 let, podle odborníků se v následujících měsících vyšplhá nad 15 procent. Uložené peníze na běžných účtech kvůli tomu...  celý článek

Bankéři vám radí. Na zdražování a inflaci podle nich jen jedna práce nestačí

vydáno 19. května 2022  5:07

Inflace. Zdražování. Složenky, krávy zelené. Z čeho platit vyšší účty za plyn, elektřinu nebo palivo do auta? A šéf vám přidat nechce ani korunu? S radami...  celý článek

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek