metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 13 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Větší foto
Primátorka Adriana Krnáčová. | foto: Magistrát hl. m. PrahyMetro.cz

Primátorka zůstává, zůstane i její zelený náměstek?

  12:59
ANO bude jednotné. Je čas, aby byla jednotná i pražská koalice. Takový je vzkaz z nočního jednání špiček hnutí o krizi kolem pražské primátorky Adriany Krnáčové.

Klub a následně i předsednictvo primátorce původně kvůli špatné komunikaci vyjádřily nedůvěru. O několik hodin později ale po zásahu předsedy strany Andreje Babiše strana kající se Krnáčové opět projevila podporu. O důvěře primátorce bude příští týden znovu jednat i klub. 

Podle Babiše je největším problémem magistrátní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice setrvání náměstka primátorky Matěje Stropnického ve funkci. „Čeká nás setkání ohledně další strategie a musíme se vrátit k problému koalice, a to je pan Stropnický,“ uvedl Babiš. 

Příští týden se proto opět sejde zastupitelský klub ANO. Bude znovu řešit pražské stavební předpisy a náměstka Matěje Stropnického. Členové klubu se na jednání dohodnou na dalším postupu. Primátorka tak reaguje na stanovisko klubu Trojkoalice, který v pondělí odmítl výzvu koaličních partnerů na výměnu náměstka, kterému primátorka nedávno nechala odebrat část kompetencí. Trojkoalice je v podpoře Stropnického jednotná. „Žádná další jednání neplánujeme. Je to pro nás uzavřená věc,“ řekl předseda pražských zelených a zastupitel Ondřej Mirovský. 

Stropnický včera v rozhovoru s ČTK zopakoval, že klub Trojkoalice trvá na plnění programového prohlášení. „To, co Trojkoalice považuje za hlavní, není osoba primátorky, podstatná je nulová tolerance hazardu, změny financování městských částí a gesce územního rozvoje,“ uvedl náměstek. „Pan Stropnický je stále členem rady, takže na mé spolupráci s ním se momentálně nic nemění,“ vzkázala primátorka. 

Důkazem toho, že jsou pražští radní stále schopni zasednout ke společnému jednacímu stolu, bylo úterní jednání rady. To se uskutečnilo jako obvykle, a přes křečovité úsměvy na tvářích primátorky i jejího náměstka projednalo všechny  běžné materiály.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek