metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 9 °C

Středa, 20. ledna 2021. Svátek má Ilona.
Gary Lineker (uprostřed) na mistrovství světa v roce 1990
Větší foto
Gary Lineker (uprostřed) na mistrovství světa v roce 1990 | foto: Profimedia.cz

Příroda někdy volá i při zápase

19. listopadu 2020  5:45 Pavel Urban Metro.cz
Potřeba odskočit si dostihla také sportovní hvězdy.

Kdo někdy sportoval na jakékoli úrovni, ví, že nejlepší je zajít si na toaletu před zápasem či závodem. Ale někdy to na člověka přijde až při samotném sportování. Jaké jsou zkušenosti profesionálů s nepříjemnou situací? Deník Metro se na několik z nich podíval.

Fotbal
Jak si chcete na stadionu plném lidí nepozorovaně odskočit? Těžko, navíc když jste brankář. V roce 2009 tak slavný německý gólman Jens Lehmann chytající za Stuttgart vyběhl za branku k reklamnímu panelu a ulevil si. Šlo dokonce o utkání Ligy mistrů proti rumunskému týmu Urziceni a v ochozech bylo čtyřicet tisíc diváků. Hra byla zrovna na druhé straně, a tak si močícího Lehmanna nevšiml ani hlavní rozhodčí. Brankář se vrátil včas do branky před útokem soupeře, ale Stuttgart už jasně vedl a směřoval do osmifinále soutěže. Lehmann své počínání vysvětlil tím, že byl nervózní jako nikdy. Po dotazu, zda opravdu močil, se jen ušklíbl a odešel.

V roce 2002 si při zápase mistrovství světa reprezentant USA DeMarcus Beasley ulevil u postranní čáry, když se rozcvičoval jako náhradník. Vůbec nejhorší zážitek ale asi měl anglický reprezentant Gary Lineker na MS 1990. Při utkání s Irskem nechtěně na hřišti vykonal i velkou potřebu. „Nebylo mi vůbec dobře, ale hrál jsem dál. Pak se to při jedné akci stalo. Měl jsem štěstí, že pršelo, tak jsem s tím mohl něco udělat,“ řekl Lineker k situaci, kdy si trenky otíral o mokrý trávník.

Letos v září odběhl ze hřiště při utkání Anglického ligového poháru fotbalista Tottenhamu Eric Dier. Prostě musel na toaletu. Jeho tým prohrával čtvrt hodiny před koncem s Chelsea 0:1. Trenér Spurs José Mourinho za svým svěřencem vyběhl do útrob stadionu a Diera popoháněl. Když se hráč vrátil, Tottenham vyrovnal a následně na penalty postoupil. Dier po zápase na svůj Instagram umístil fotku toalety, na kterou musel, a na dveře dal cedulku Hráč utkání.

Tenis
V tomto sportu to mají hráči jednodušší. Když potřebuje tenista na záchod, řekne mezi sety rozhodčímu a může jít. Takových situací už bylo mnoho. Někdy se ale zdá, že hráči nebo hráčky využívají této možnosti úmyslně, třeba když se jim v zápase moc nevede, aby rozhodili soupeře. Před šesti lety hrál Kanaďan Milos Raonic v Paříži a musel po druhém setu, který s Jackem Sockem prohrál, na toaletu. Dlouho ale nenašel žádnou, která by se mu líbila. Když se vrátil po dlouhých osmi minutách, publikum ho vybučelo.

Známý bouřlivák Nick Kyrgios z Austrálie loni na turnaji v Cincinnati nezvládl duel s Rusem Karenem Chačanovem. Po druhém setu, který prohrál, se dožadoval pauzy na toaletu, ale rozhodčí prosbu zamítl. Kyrgios stejně šel a cestou rozmlátil dvě rakety. Po prohraném utkání ani nepodal rozhodčímu ruku.

Před měsícem v Petrohradu měl nepříjemnosti na kurtu Bělorus Ilja Ivaška. V souboji s Francouzem Adrianem Mannarinem chtěl ošetřit, ale i jít na toaletu mezi gamy. Rozhodčí mu řekl, že na to má jen minutu, tedy běžnou pauzu na odpočinek. To Ivaška nestihl, a když se vrátil, zjistil, že game získal soupeř. „Já nešel na toaletu ve svém volném čase, byl to medical time,“ rozčiloval se Bělorus na rozhodčího, jenž reagoval slovy: „Ten ale nemůže být využit k odchodu na záchod.“ To Ivašku rozpálilo a zařval: „To jsem se měl na kurtu po*rat? Klidně to udělám, jestli chceš.“ S protesty neuspěl, ale nakonec ho verdikt nabudil a zápas vyhrál.

Šachy
Neslavně se zapsal loni do historie český šachista s ukrajinskými kořeny Igor Rausis. Na turnaji ve Štrasburku si během rozehrané partie odskočil na záchod, kde byl však kamerami přistižen, jak na mobilu analyzuje svou hru. Rausis se přiznal, že podobně podváděl několik let, omluvil se a ukončil kariéru. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Vyzkoušeli jsme si každodenní patálie pražských řidičů. Místo na sídlišti jsme hledali vážně dlouho

V Novodvorské ulici se parkuji i „v druhé řadě“.
vydáno 20. ledna 2021  17:38

Kroužíme po sídlišti. Je šest večer a my už pět minut hledáme místo. Vytipovali jsme si vchod v Novodvorské v Praze 4, který je v tuto chvíli naším...  celý článek

Hledáte parťáka na výlet? Máme pro vás tip

Z výletu na Okoř.
vydáno 20. ledna 2021  12:00

Máte toulavé boty, rádi sportujete nebo vás baví divadlo, ale vašim přátelům se moc „ven“ nechce? Zkuste facebookovou skupinu Pražáci pro společné...  celý článek

KOLOBLOG: Malé Brdy ve Velké Praze

Cyklista v Kunratickém lese Koloblog
vydáno 20. ledna 2021  8:00

Člověk to má léta pod nosem a nenapadne ho, že nemusí jezdit sedmdesát kilometrů od Prahy do brdských kopců, když je má za rohem. Léta běhávám po...  celý článek

Stromků je letos hodně. Sváží je speciální popelářské hlídky

V Praze 4 mají zřejmě rádi živé stromky.
vydáno 19. ledna 2021  18:19

Nápor povalujících se jehličnanů přišel tento týden. Hromadu v Praze 4 stihli uklidit včera.   celý článek

Vaše fotky z Prahy