metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Pondělí, 27. května 2019. Svátek má Valdemar.
Přívoz lze využít i tehdy, když dostanete chuť na rýži.
Větší foto
Přívoz lze využít i tehdy, když dostanete chuť na rýži. | foto: FB PID

Přívozem pro rýži i tonoucího. Ropid na Facebooku prezentuje malé lodě s humorem

24. dubna 2019  14:57
Plavidla v rámci MHD nahrazují chybějící mosty. Loď Kazín letos nejspíš nevypluje.

„Kristýna a Michal z Karlína dostali večer velkou chuť na čerstvou rýži. Stačilo jim naskočit na loďku, svézt se na druhý břeh do holešovické tržnice a už za pár minut se vraceli domů s novým rýžovarem. Michal je navíc po zranění a na nové loďce ocenil její lepší přístupnost.“ Tenhle příběh spolu s přáním dobré chuti sdílel před pár dny pražský organizátor dopravy Ropid na svém Facebooku. 

Pár i samotný Ropid se obratem stali terčem vtipkování řady Pražanů. Zatímco uživatel Pavel T. Hypš glosoval fakt, že na obou krajních přístavištích bezbariérového přívozu čekají na čerstvého invalidu Michala dlouhé dřevěné schody, jiní vidí v příspěvku chytrou reklamu na holešovickou výdejnu elektroniky Alza.

„Máte taky slevový kupon, nebo je po zadání slova alzaprivoz sleva deset procent?“ vtipkuje na Facebooku Ropid Matěj Pluhař.

Osm přívozů

Přes léto jezdí tyto přívozy:

P1: Sedlec – Zámky

P2: V Podbabě – Podhoří

P3:  Lihovar – Dvorce – Žluté lázně

P4: Kazín – Mokropsy

P5: Císařská louka – Kotevní – Výtoň

P6: Nádraží Modřany – Lahovičky

P7: Pražská tržnice – Ostrov Štvanice – Rohanský ostrov

P8: Troja – Císařský ostrov

Jiní si berou na paškál fakt, že kvůli uvaření rýže není třeba hned nasedat na přívoz. „Ten chlap je úžasnej. Utratit tisíc korun jen proto, že jeho baba neumí uvařit rýži, a ještě se u toho radostně usmívat, to chce ocenění,“ píše Dušan Vymazal.

Řadě pražských spojů přes hladinu Vltavy začala sezona teprve před pár týdny. Organizátor dopravy Ropid se je proto snaží v těchto dnech řádně zpropagovat. Minulý týden se pochlubil kapitánem Frantou – sympatickým vousatým lodníkem, který působí jako kapitán převozních loděk v rámci městské hromadné dopravy čtyři roky. „Dovedl by vám vyprávět celou řadu zajímavých historek. Loni přívozem dokonce zachraňoval život nezkušeného plavce, který si myslel, že Vltavu zdolá, a začal se topit,“ uvedl Ropid. Reakce vtipálků na sebe opět nedala dlouho čekat. „Až pojedu pro rýžovar, tak se svezu,“ napsal k příspěvku obratem uživatel Petr Novák.

Na Vltavě a Berounce jezdí přes léto celkem osm přívozů, kde vám na svezení stačí Lítačka či proštípnutý lístek. Celoročně jsou pak v provozu pouze tři. Letos však podle informací Ropid reálně hrozí, že nevypluje loďka s označením P4. Ta vždy od června do září brázdí Berounku mezi Kazínem a Mokropsy. „Nejspíš nevypluje, protože dopravce nepředpokládá provoz výletních plaveb, v rámci nichž byla část trasy i přívozem PID,“ uvádí tiskový odbor Ropid. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Děsivá raketová sila se mají otevřít lidem

Toto je nejvyšší místo vrcholu Čihadlo.
vydáno 27. května 2019  5:55

Turistická vyhlídka má vyrůst na druhém nejvyšším pražském kopci. Dříve tu vojáci s raketami v krytech hlídali nebe nad Prahou.  celý článek

RECENZE: Geniální klavírista padl do průměru

Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald.
vydáno 26. května 2019  17:21

Po Bohemian Rhapsody by to měl v kinech těžké každý hudební snímek o slavné pěvecké hvězdě. O to více potěší, že si film Rocketman vyprávějící příběh...  celý článek

Není velký rozdíl mezi tím, jestli se objímáte se ženou, nebo utíkáte před psem, říká primář

Petr Neužil
vydáno 26. května 2019  15:12

Machr. Nejde sice zrovna o termín z lékařských skript, ale profesora Petra Neužila to slovo vystihuje lépe než celé odborné statě. Z kardiologie Nemocnice...  celý článek

Pod dohledem zlatníků jsem si zkoušela vyrobit prstýnek. Povedlo se

Klasická šperkařina připomíná práci zubaře.
vydáno 25. května 2019  15:26

Do jejich obchodu v centru Prahy si zákazníci chodí především pro šperky vyrobené na zakázku. Redaktorka deníku Metro si vyzkoušela práci ve šperkařství...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám