metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur

Větší foto
Přívoz lze využít i tehdy, když dostanete chuť na rýži. | foto: FB PID

Přívozem pro rýži i tonoucího. Ropid na Facebooku prezentuje malé lodě s humorem

  14:57
Plavidla v rámci MHD nahrazují chybějící mosty. Loď Kazín letos nejspíš nevypluje.

„Kristýna a Michal z Karlína dostali večer velkou chuť na čerstvou rýži. Stačilo jim naskočit na loďku, svézt se na druhý břeh do holešovické tržnice a už za pár minut se vraceli domů s novým rýžovarem. Michal je navíc po zranění a na nové loďce ocenil její lepší přístupnost.“ Tenhle příběh spolu s přáním dobré chuti sdílel před pár dny pražský organizátor dopravy Ropid na svém Facebooku. 

Pár i samotný Ropid se obratem stali terčem vtipkování řady Pražanů. Zatímco uživatel Pavel T. Hypš glosoval fakt, že na obou krajních přístavištích bezbariérového přívozu čekají na čerstvého invalidu Michala dlouhé dřevěné schody, jiní vidí v příspěvku chytrou reklamu na holešovickou výdejnu elektroniky Alza.

„Máte taky slevový kupon, nebo je po zadání slova alzaprivoz sleva deset procent?“ vtipkuje na Facebooku Ropid Matěj Pluhař.

Osm přívozů

Přes léto jezdí tyto přívozy:

P1: Sedlec – Zámky

P2: V Podbabě – Podhoří

P3:  Lihovar – Dvorce – Žluté lázně

P4: Kazín – Mokropsy

P5: Císařská louka – Kotevní – Výtoň

P6: Nádraží Modřany – Lahovičky

P7: Pražská tržnice – Ostrov Štvanice – Rohanský ostrov

P8: Troja – Císařský ostrov

Jiní si berou na paškál fakt, že kvůli uvaření rýže není třeba hned nasedat na přívoz. „Ten chlap je úžasnej. Utratit tisíc korun jen proto, že jeho baba neumí uvařit rýži, a ještě se u toho radostně usmívat, to chce ocenění,“ píše Dušan Vymazal.

Řadě pražských spojů přes hladinu Vltavy začala sezona teprve před pár týdny. Organizátor dopravy Ropid se je proto snaží v těchto dnech řádně zpropagovat. Minulý týden se pochlubil kapitánem Frantou – sympatickým vousatým lodníkem, který působí jako kapitán převozních loděk v rámci městské hromadné dopravy čtyři roky. „Dovedl by vám vyprávět celou řadu zajímavých historek. Loni přívozem dokonce zachraňoval život nezkušeného plavce, který si myslel, že Vltavu zdolá, a začal se topit,“ uvedl Ropid. Reakce vtipálků na sebe opět nedala dlouho čekat. „Až pojedu pro rýžovar, tak se svezu,“ napsal k příspěvku obratem uživatel Petr Novák.

Na Vltavě a Berounce jezdí přes léto celkem osm přívozů, kde vám na svezení stačí Lítačka či proštípnutý lístek. Celoročně jsou pak v provozu pouze tři. Letos však podle informací Ropid reálně hrozí, že nevypluje loďka s označením P4. Ta vždy od června do září brázdí Berounku mezi Kazínem a Mokropsy. „Nejspíš nevypluje, protože dopravce nepředpokládá provoz výletních plaveb, v rámci nichž byla část trasy i přívozem PID,“ uvádí tiskový odbor Ropid. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek