metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Úterý 17. května 2022. Svátek má Aneta
Ilustrační foto | foto: Mobil iDNES.cz

Pro náměstka pražských TSK si policisté přišli kvůli smlouvám

  19:58
Úterní policejní razii v Technické správě komunikací (TSK) stále obklopuje hradba mlčení. Odmítli se vyjadřovat policisté, ale i politici a úředníci z magistrátu potvrzují, že je kriminalisté požádali, aby se k případu zatím nevyjadřovali.

Přesto už je jasné, že jedním ze tří obviněných je náměstek ředitele a bývalý pověřený ředitel společnosti Ladislav Pivec.

„Jsou podezřelí, že se chystali vyvést agendu spojenou s telematickými a dopravními systémy z TSK do soukromé firmy. A to přes outsourcing, který by byl pro město krajně nevýhodný,“ popsal serveru Neovlivní.cz podstatu obvinění zdroj obeznámený s případem.

Policie v souvislosti s vyšetřováním veřejných zakázek TSK prohledává také kanceláře devíti firem se sídlem v Praze, Brně, Kladně a Čelákovicích.

Technická správa komunikací je příspěvková organizace hlavního města. Spravuje majetek za 70 miliard korun. S ročním rozpočtem 4,5 miliardy je po dopravním podniku druhou největší městskou firmou.

Komentáře

Hlavní zprávy

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek

Vadí nám zmatené přípravy, říká k opravě Barrandovského mostu starosta Prahy 13 Vodrážka

vydáno 16. května 2022  4:06

Jedna z nejsledovanějších a zároveň nejdůležitějších oprav v historii hlavního města – Barrandovského mostu dnes započala. Vedení magistrátu je v...  celý článek

Komerční sdělení

Snapbacks liga amerického fotbalu se vrací na Bazaly

vydáno 16. května 2022

ISMM Ostrava Steelers v rámci 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu přivítají na Bazalech Brno Alligators. Dohrávku kola nejvyšší ligy odvysílá 22....  celý článek