metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Pátek, 3. prosince 2021. Svátek má Svatoslav.

Dalších 6 fotografií v galerii
Instalace Davida Černého In Utero na křižovatce ulic Masné a Dlouhé. | foto: dvoraksec.comMetro.cz

Proběhněte se kolem pražských soch. U některých se potkáte i s jejich autory

  5:17
Netradiční běh historickým centrem Prahy bude dnes 18. května večer obohacen seznámením s nejzajímavějšími sochami ve veřejném prostoru.

Možná kolem nich běžně chodíte, ale třeba ani nevíte, kdo je jejich autorem. Nyní máte jedinečnou šanci se o významných současných pražských sochách dozvědět více, a to i od samotných autorů. Nenáročná pětikilometrová trasa „Běhu po sochách“ začne v 19 hodin u galerie DSC v Dlouhé ulici a první zastávkou bude dílo Davida Černého In Utero.

Další sochy a instalace pak uvidíte pěkně zblízka a také můžete o řadě z nich zjistit pikantnosti a zajímavosti. „Zastávka bude u každé sochy s krátkým výkladem, který povede Olga Trčková. U některých soch budou přímo jejich autoři, kteří k nim řeknou pár slov,“ uvedla za pořadatele Aneta Změlíková.

O svých dílech bude hovořit třeba Jiří David u experimentálního prostoru NoD, nebo Michal Gabriel u Musea Kampa. Neminou vás ale ani sochařské skvosty od Jaroslava Róny, Václava Ciglera, Romana Týce nebo Olbrama Zoubka. Jeho Pomník obětem komunismu na Újezdě je také velmi známý.

Spolu s vámi se na trať vydá třeba i Miss Kateřina Průšová nebo umělci Richard Štipl a Krištof Kintera. Když přijdete na start závodu o něco dříve, můžete se rozcvičit s profesionálním trenérem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Vaše fotky z Prahy