metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 21 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Dalších 6 fotografií v galerii
Instalace Davida Černého In Utero na křižovatce ulic Masné a Dlouhé. | foto: dvoraksec.comMetro.cz

Proběhněte se kolem pražských soch. U některých se potkáte i s jejich autory

  5:17
Netradiční běh historickým centrem Prahy bude dnes 18. května večer obohacen seznámením s nejzajímavějšími sochami ve veřejném prostoru.

Možná kolem nich běžně chodíte, ale třeba ani nevíte, kdo je jejich autorem. Nyní máte jedinečnou šanci se o významných současných pražských sochách dozvědět více, a to i od samotných autorů. Nenáročná pětikilometrová trasa „Běhu po sochách“ začne v 19 hodin u galerie DSC v Dlouhé ulici a první zastávkou bude dílo Davida Černého In Utero.

Další sochy a instalace pak uvidíte pěkně zblízka a také můžete o řadě z nich zjistit pikantnosti a zajímavosti. „Zastávka bude u každé sochy s krátkým výkladem, který povede Olga Trčková. U některých soch budou přímo jejich autoři, kteří k nim řeknou pár slov,“ uvedla za pořadatele Aneta Změlíková.

O svých dílech bude hovořit třeba Jiří David u experimentálního prostoru NoD, nebo Michal Gabriel u Musea Kampa. Neminou vás ale ani sochařské skvosty od Jaroslava Róny, Václava Ciglera, Romana Týce nebo Olbrama Zoubka. Jeho Pomník obětem komunismu na Újezdě je také velmi známý.

Spolu s vámi se na trať vydá třeba i Miss Kateřina Průšová nebo umělci Richard Štipl a Krištof Kintera. Když přijdete na start závodu o něco dříve, můžete se rozcvičit s profesionálním trenérem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek