metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Úterý, 10. prosince 2019. Svátek má Julie.
Městská policie Praha (ilustrační foto)
Dalších 5 fotografií v galerii
Městská policie Praha (ilustrační foto) | foto: MP PrahaMetro.cz

Proč houkají? Stačí klik

2. června 2017  6:55 Robert Oppelt
Důležité informace o bezpečnosti v Praze jsou teď na jednom místě.

Voda místo z kohoutku tryská z chodníku, slyšíte hasičské sirény a vidíte kouř nebo vaši ulici přehradila policejní páska? Pokud máte obavy a nevíte, co dělat, nebo prostě jen chcete vědět, co se děje před vašimi okny, pak odpovědi na otázky k bezpečnostní situaci v metropoli můžete najít na novém serveru bezpecnost.praha.eu.

„Chceme lépe informovat nejen při krizových situacích, ale také při obvyklejších událostech provázejících život velkoměsta,“ řekl pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Server bude mít dvě části, neveřejnou určenou pro krizové řízení a veřejnou, která bude pro Pražany. Stránkám má v případě krizové situace dominovat červený pruh, ve kterém poběží hlavní informace, například s povodňovou informací. K ostatním se dá snadno proklikat.

Pražané zde objeví mapy, na kterých najdou aktuální dění, dopravu, povodně, úkryty a sirény, bezpečnost a záběry ze sto třicet kamer, které se aktualizují zhruba po půl minutě.

Fotogalerie

Podle Hadravy jsou na serveru také popsány bezpečnostní situace, lidé tak zjistí, co mají dělat, když se dostanou do nějaké krizové situace. „Každý si může najít, kde najde pomoc nebo úkryt,“ popisuje radní. Magistrát počítá s tím, že stránky bude dále rozvíjet. „Do konce roku bude server mluvit i anglicky a informace budeme rozšiřovat podle zájmu uživatelů,“ dodává Hadrava. Informace shromažďuje a ověřuje bezpečnostní středisko ze zdrojů Integrovaného záchranného systému. Zájemci o ně se mohou přímo zaregistrovat na stránkách a dostávat novinky na e-mail.

Komentáře

Hlavní zprávy

Střed světa (možná) najdete taky uprostřed Železných hor

Výhled od zříceniny hradu Oheb na sečskou přehradu
vydáno 9. prosince 2019  16:46

Hory plné železných rud jsou ale plné i temné historie a neméně úžasných scenerií.  celý článek

Když se budete dívat na strom, tak do něj nejspíš narazíte

Jízda v terénu
vydáno 9. prosince 2019  13:55

Právě dnes vychází nové vydání výukové knihy Škola kola. Publikace je určena pro všechny, kteří chtějí mít z jízdy větší radost. Jedním z autorů je Josef...  celý článek

Spoje MHD po změnách drhnou. Má se to však zlepšit

ilustrační snímek
vydáno 9. prosince 2019  11:56

Deník Metro oslovil čtenáře, jak se jim zamlouvají nové jízdní řády. Převažovala kritika.  celý článek

Potrat je celoživotní trauma, které může rozvrátit vztah

Zdeňka Rybová
vydáno 9. prosince 2019  5:25

Ročně provedou lékaři v Česku kolem dvaceti tisíc umělých přerušení těhotenství. Číslo se rok od roku snižuje. Přesto rozhodnutí ukončit počatý, ale ještě...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám