metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Úterý, 21. září 2021. Svátek má Matouš.

Další 2 fotografie v galerii
Mezi nejužitečnější funkce, které díky MyPeugeot získáte, patří automatické zaznamenání polohy parkování. | foto: MyPeugeot

Propojení auta s telefonem je jednoduché a užitečnější, než čekáte

  5:31
Bezplatných a snadno dostupných aplikací vám váš telefon nabídne stovky. Stačí jen dát pokyn ke stahování a za pár minut je můžete používat. Pokud jste ještě neobjevili výhody aplikací propojujících váš telefon s vašim autem, máme pro vás pár praktických tipů.

Propojení auta s telefonem či počítačem vám umožní takřka každá automobilka. Technický rozvoj v oblasti konektivity pokračuje velmi rychle a seznam funkcí, které vám aplikace nabídnou se stále rozšiřuje. Roste také počet řidičů, které je využívají. Jedná se například o aplikaci MyPeugeot, kterou zdarma poskytuje svým klientům francouzská automobilka Peugeot. Tato aplikace je dostupná na platformách iOs a Android a umožňuje v rámci stejného rozhraní spravovat všechny služby související s vozem.

Mezi nejužitečnější funkce, které díky MyPeugeot získáte, patří automatické zaznamenání polohy parkování. Pokud už jste někdy bloudili po obřím parkovišti nákupního centra a marně si snažili vzpomenout, kam jste zaparkovali vaše auto, zřejmě uznáte užitečnost této služby. Mnoho funkcí aplikace MyPeugeot má za úkol zprostředkovat vám praktické informace o řízení, to znamená například o spotřebě paliva nebo elektřiny, dojezdu, nákladech na provoz vozu, údaje o celkové době jízdy apod. Na jejich těchto dat pak můžete například odhadnout budoucí nájezd vozu nebo analyzovat spotřebu paliva a zdokonalovat styl řízení pro její snížení. U služebních vozů slouží tato data jako přehledný a snadno dostupný podklad pro knihu jízd. Velice jednoduchou a oceňovanou službou je možnost připravit si před cestou trasu přes telefon a následně ji zobrazit automaticky v navigačním systému vozu.

MyPeugeot také dohlíží na to, aby o váš vůz bylo postaráno z hlediska údržby.

MyPeugeot také dohlíží na to, aby o váš vůz bylo postaráno z hlediska údržby.

MyPeugeot také dohlíží na to, aby o váš vůz bylo postaráno z hlediska údržby. Hlídá servisní interval, upozorňuje vás na povinné i doporučené servisní úkony, a dokonce vás i objedná do vašeho servisu. Celkově vám MyPeugeot usnadňuje spojení s prodejní a servisní sítí, včetně služby Peugeot Assistance, pro případ, že vás při cestě zastihnou potíže technického rázu.

Majitelům vozů vybavených elektrickým motorem, poskytuje aplikace kromě zmíněných služeb ještě další balík výhod.

Majitelům vozů vybavených elektrickým motorem, poskytuje aplikace kromě zmíněných služeb ještě další balík výhod.

Majitelům vozů vybavených elektrickým motorem, poskytuje aplikace kromě zmíněných služeb ještě další balík výhod. Vlastníte-li elektromobil nebo plug-in hybrid značky Peugeot, můžete například prostřednictvím vašeho mobilu naplánovat dobíjení vašeho vozu, abyste co nejlépe využili cenově výhodnější tarify, můžete také v reálném čase sledovat rychlost a zbývající dobu dobíjení. V případě neočekávaného přerušení nabíjení nebo při plném dobití baterie vás váš telefon informuje. Praktická je i možnost dát autu mobilem příkaz, aby se před jízdou začalo samo vytápět či klimatizovat. Bude-li připojené ke zdroji, bude k dosažení optimální teploty využívat energii ze sítě, a vy se pak můžete vydat na cestu v ideálních tepelných podmínkách a s plně nabitou baterií.

Aplikace MyPeugeot vás také bude informovat o novinkách a speciálních nabídkách značky. Žádná akční výhoda vám tak neunikne.

Komentáře

Hlavní zprávy

Prohlídky jsou důležité. Kromě změření dioptrií dokážou odhalit i závažné choroby

vydáno 21. září 2021  5:29

Zvláště po 60. roce života by vaše kroky měly směřovat k očaři každý rok. Ve skutečnosti ale více než čtvrtina seniorů v posledním roce v oční ordinaci...  celý článek

Nedoceněný vitamin D. Češi ho mají málo a spousta z nich o tom ani neví

vydáno 20. září 2021  15:03

Je to možná překvapivé, ale nedostatek vitaminu D je jedním z důvodů, proč v zimě či na jaře onemocníte chřipkou nebo jinými respiračními onemocněními....  celý článek

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Vaše fotky z Prahy