metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 17 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona
Policisté navštívili také noční klub v ulici Ve Smečkách. | foto: ČTK

Prostitutky, drogy a návštěva gay klubu. Policisté měli perný večer

  11:31
V centru Prahy se v noci na dnešek konala bezpečnostní akce, jejímž cílem bylo kontrolovat bary, kluby, herny a další problematická místa v okolí Václavského náměstí.

Na policejní služebnu bylo předvedeno 16 lidí, devět z nich byli cizinci. U jedné osoby měli policisté podezření na padělané doklady. Policie zadržela i jednoho celostátně hledaného člověka a u jednoho muže našla zakázanou drogu. Současně v noci speciální policejní jednotka spolu s městskou policií kontrolovala všechny trasy pražského metra."V rámci bezpečnostní akce policisté zkontrolovali téměř 240 lidí a na tři desítky objektů," popisuje mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Muž se snažil drogu zahodit

Pervitin našla policie u muže v nonstop baru Blaník v Krakovské ulici. Muž se pokusil balíček s drogou zahodit, když chtěl před policií utéct. Byl ale zadržen a po předběžné analýze drogy byl předveden na nedalekou služebnu. 

Drogy a totožnost lidí kontrolovali policisté také v Žitné ulici, kde navštívili gay klub Queen´s. Ten sousedí s nedávno uzavřeným nočním podnikem Kingston. "Naším neustálým chozením do tohoto podniku a kontrolováním osob jsme se podíleli na tom, že je to přestalo bavit," zdůvodnila uzavření podniku Josefa Jelínková, vedoucí policejního oddělení v Krakovské ulici.

Drogy se prodávaly jako v samoobsluze

V Kingstonu se podle ní drogy prodávaly skoro jako v samoobsluze. "Byla tam volně pověšená bunda, kde v jedné kapse byla droga a v druhé peníze. Zákazníci byli naučení, že si z jedné kapsy vzali sáček s drogou a do druhé dávali předem domluvenou finanční hotovost," uvedla Jelínková.

Obvyklým místem, kam míří policisté z Prahy 1, je Hlavní nádraží a Vrchlického sady, kde se soustředí bezdomovci a lidé závislí na drogách. Pod kontrolou je i sexshop v Hybernské ulici. Kromě erotického sortimentu tady lze zakoupit i místo ve videokabince, kde se promítají erotické nebo porno filmy. Policie zde prověřila asi desítku osob. Navštívla také noční klub Ve Smečkách. Akce se zúčastnilo asi 40 policistů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek

Zenovou saunu najdete na střeše. Doplněná je také o japonskou zahradu

vydáno 23. března 2023  6:47

Mistrovství republiky bývá většinou nervy drásající podívaná. To v saunových ceremoniálech je pravým opakem. Diváky čeká relax a zklidnění. Zmiňované...  celý článek

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek