metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 27 °C

Pondělí 17. června 2024. Svátek má Adolf

20 rodinných domů ze třetí etapy Bydlení Úvaly je dokončeno, první z nich už jsou předány novým majitelům

  12:13
Praha 19. dubna 2022 (PROTEXT) - Třetí etapa výstavby rezidenčního projektu Bydlení Úvaly byla úspěšně dokončena a na začátku letošního roku zkolaudována. Všech 20 rodinných domů z pera architektonického studia Architekti Headhand v čele s Petrem Hlaváčkem bylo ještě před dokončením prodáno a od dubna jsou postupně předávány novým majitelům.

„Naším záměrem je vybudovat pestrou nabídku rezidenčních nemovitostí, navazující na přilehlou zástavbu a krajinu, obsahující také objekty občanské vybavenosti. Po prvních dvou etapách, které obsahovaly 68 bytů, jsme na trh uvedli třetí etapu s dvaceti rodinnými domy, jež měly již před dokončením své majitele,“ říká Michael Odvárko, jednatel společnosti Hostín Development, která za projektem stojí, a pokračuje: „jsme rádi, že jsme odpověděli na aktuální poptávku na trhu a doplnili nabídku o rodinné bydlení, které využívá ekologické a šetrné materiály a moderní technologie pro bydlení 21. století, jako jsou např. inteligentní řídící jednotka, centrální systém řízeného větrání s rekuperací tepla či podlahové vytápění. Tyto technologie byly dodány jediným dodavatelem, českou společností JABLOTRON, a to s možností pohodlného ovládání prostřednictvím mobilní aplikace a eventuálním doplněním dalších zařízení do jednoho systému,“ doplňuje.

Ve výstavbě rezidenčního projektu Bydlení Úvaly na 65 hektarech pozemků hodlá investiční manažer Arcona Capital pokračovat i v následujících letech. „Chceme vytvořit plnohodnotnou městskou čtvrť, nikoli další satelit, ale živé město se se vším, co k tomu patří,“ upřesňuje Michael Odvárko. Již dnes stojí v sousedství projektu například OC Billa a také v dalších etapách se počítá s objekty občanské vybavenosti, jako jsou obchody a služby či místa pro volnočasové a sportovní aktivity. A nejen to. Na pozemcích, které investor poskytl městu Úvaly, je plánována výstavba nové svazkové základní školy, která bude sloužit nejen Úvalům, ale rovněž přilehlým obcím, které se na její přípravě aktivně podílejí (Dobročovice, Přišimasy, Zlatá, Sibřina, Květnice).

PŘÍMĚSTSKÉ BYDLENÍ SE VŠÍM, CO POTŘEBUJETE K ŽIVOTU

Bydlení Úvaly ocení nejen příznivci nízkoenergetického bydlení, ale také lidé, kteří chtějí bydlet blízko přírody a hledají příměstské bydlení s dostupnou dopravou do centra Prahy. Nejrychlejší volbou je cesta vlakem, kdy z Úval jezdí vlak ve špičkách každých 15 minut a za 25 minut jste v centru Prahy na Masarykově nádraží, což je rychleji než z většiny okrajových částí Prahy metrem.

Samotný projekt je zasazen do zeleně, ale zároveň plynule navazuje na stávající zástavbu a od města není nijak odtržen. Budoucím rezidentům nebude nic bránit ve využívání veškeré občanské vybavenosti, kterou město Úvaly nabízí: obchodů s potravinami, škol i školek, lékárny, květinářství, železářství, vinotéky a mnoha dalších služeb.

Bydlení Úvaly – www.bydleniuvaly.cz

Základní informace o projektu – 3. etapa:

Investment Manager Arcona Capital // www.arconacapital.com

architekt Architekti Headhand s.r.o. // www.headhand.cz

lokalita Hostín, Úvaly

počet domů 20 rodinných domů v dispozicích 3+kk a 5+kk (103–142 m² s pozemky 259–487 m²)

dokončení výstavby únor 2022

O společnosti Arcona Capital:

Arcona Capital je nezávisle řízený správce realitních fondů působící v severní a střední Evropě. Společnost s kancelářemi v Holandsku, Německu, České republice, Polsku, Rumunsku a Bulharsku spravuje aktiva v hodnotě více než 400 milionů eur napříč deseti evropskými zeměmi a provozuje devět investičních fondů, z nichž pět je držitelem licence od holandského Úřadu pro finanční trhy. Ve střední a východní Evropě spravuje Arcona Capital v současnosti 91 komerčních nemovitostí s více než 4.000 nájemci ve 36 městech a obcích. Do jejího portfolia v regionu spadá jeden veřejně obchodovaný realitní fond, dva regulované private equity / development fondy a tři oddělené uzavřené fondy. Její developerské aktivity v současné době zahrnují více než 900.000 m? rezidenčních a komerčních stavebních pozemků.

Kontakt:

Pro komunikaci v České republice:

Martina Kovalová,

PR & marketing, Graffitti Networks Grafix, s.r.o.

e-mail: marty@gng.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Zastávky autobusů budou na znamení. Strach cestujících mírní organizátor dopravy i humorem

vydáno 17. června 2024  4:24

„Zakrněl vám váš stopovací palec? Nevadí. I vy máte na zastávce superschopnost zastavit si autobus. A nemusíte pro to udělat vůbec nic. Jen být vidět,“...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek