metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota

AFS nabídne dívkám z celého světa 150 virtuálních stipendií v oborech STEM

  8:12
New York 5. května 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - AFS Mezikulturní programy hrdě představuje virtuální výměnný program s plným stipendiem AFS Global STEM Accelerators, jehož cílem je umožnit 150 mladým ženám z celého světa přístup ke vzdělání v oblasti STEM (vědy, technologie, techniky a matematiky), udržitelnosti a společenských dopadů podnikání.

Přihlásit se mohou mladé ženy (ve věku 15 - 17,5 roku) po celém světě, které chtějí přinést změnu svým komunitám. AFS navíc udělí stipendia speciálně uprchlíkům a dívkám z vysídlených populací po celém světě.

Dejme mladým lidem nástroje pro vytvoření udržitelnější budoucnosti

Bohaté studijní prožitky umožní stipendistům programu AFS Global STEM Accelerators rozvíjet klíčové technické kompetence, jako jsou digitální dovednosti, designové myšlení a datová gramotnost společně s obecnými kompetencemi, jako např. emoční inteligence, mezikulturní povědomí a týmová práce - cenné dovednosti, které jsou v globální ekonomice stále potřebnější a zásadně přispějí k vybudování udržitelné budoucnosti.

Stipendisté stráví dvanáct týdnů vyvíjením prototypů se společenským dopadem a závěrečných prezentací, které nabídnou potenciální řešení reálných problémů s důrazem na udržitelnost. Po dokončení kurzu získají stipendisté certifikát odborného vzdělání v globálních kompetencích pro společenské dopady, který uděluje AFS a Pensylvánská univerzita, spolu s oficiální zpětnou vazbou a potvrzením od Centra pro strategii sociálního dopadu na Penn. Kromě toho budou stipendisté přizváni do globální komunity absolventů AFS, která nabízí rozmanité mentorské příležitosti a možnosti navazování kontaktů.

Mladí přinášejí změnu díky STEM

AFS Mezikulturní programy je globální nezisková výměnná síť s desítkami let zkušeností v oblasti vzdělávání zaměřeného na společenský dopad. „Dovednosti, jako je mezikulturní komunikace, empatie a řešení konfliktů, mají pro náš svět zásadní význam. Chceme-li vytvořit udržitelnější budoucnost, je nezbytné vzdělávat více mladých lidí a vést je ke globálnímu občanství," říká prezident a generální ředitel AFS Daniel Obst.

Program Accelerators je součástí širší iniciativy AFS Global STEM Changemakers, pětiletého grantu, jehož cílem je poskytnout 5000 mladých lidí na celém světě zajímavé vzdělávací zkušenosti prostřednictvím studia oborů STEM, rozvíjení globálních kompetencí a mezikulturních výměnných programů zaměřených na udržitelnost. Iniciativu řídí AFS a financuje ji globální integrovaná energetická společnost bp. Podporou iniciativ, jako je tato, chce bp posílit rozmanitost talentů v oborech STEM a pomoci jim v dalším rozvoji, který náš svět potřebuje k vytváření udržitelných řešení.

Přihlášky je možné podávat do 15. května. Další informace a přihlášky na afs.org/global-stem/accelerators.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1809271/STEM_Accelerators.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1809272/AFS_Logo.jpg

KONTAKT: Milena Miladinovic, m.miladinovic@afs.org

Hlavní zprávy

Česká republika je jednou z nejlepších zemí pro život, říká cestovatel Petr Horký

vydáno 26. února 2024  5:35

Právě se pouštíte do rozhovoru, který vznikal na vzdálenost 14 tisíc kilometrů. Cestovatel, spisovatel a režisér Petr Horký totiž zrovna dlí na ostrově...  celý článek

Motorka jako držák na láhev. Jak vlastně vypadá typický český suvenýr z Prahy?

PRAHA? AHA!
vydáno 25. února 2024  11:54

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Pomáhám zlobivějším dětem, ty hodné nechávám modelkám, říká Jonáš Motyčka

vydáno 25. února 2024  7:00

Už přes 10 let se věnuje projektům, které pomáhají dětem z dětských domovů začlenit se do běžného života. Jonáš Motyčka za tu dobu doprovodil desítky...  celý článek

Honí vás lékaři od čerta k ďáblu? Objevit příčinu nemoci je někdy těžké

vydáno 24. února 2024  14:00

Lékař není bůh. Nebo jako student nedával při přednáškách pozor. Lidské tělo se ale nechová jako motor auta. Je složitější.  celý článek