metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota 20. dubna 2024. Svátek má Marcela

Aktivity Shanghai Electric zařazeny mezi vynikající příklady ESG u čínských veřejných společností za rok 2023

  10:03
Šanghaj 2. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) byla na konferenci čínských kotovaných společností o udržitelném rozvoji oceněna za své pozoruhodné výsledky v oblasti zodpovědné péče o životní prostředí, sociální otázky a řízení rizik (Environmental, Social, and Governance, ESG). Společnost, která svými progresivními strategiemi a jedinečnými poznatky významně přispěla k transformaci prostředí ESG v Číně, zde byla zařazena mezi „Vynikající příklady čínských veřejných společností v oblasti ESG v roce 2023". Každoroční událost, kterou pořádá Čínská asociace veřejných společností (China Association for Public Companies, CAPCO), oceňuje čínské společnosti kotované na burze, které dosáhly významného pokroku v oblastech, jako je dopad na klima, sociální odpovědnost a správa a řízení společností.

V letošním roce hodnotila organizace CAPCO v oblasti ESG 451 příkladů, což představuje oproti předchozímu roku dvojnásobek. Společnosti byly hodnoceny na základě svých aktivit v oblasti komplexních postupů ESG, přičemž zvláštní důraz byl kladen na jejich činnost zaměřenou na minimalizaci uhlíkové stopy a podporu rozvoje společnosti.

V posledních několika letech společnost Shanghai Electric posiluje své řízení a strategii ESG a vyvíjí řešení, která připravují půdu pro energetickou transformaci Číny a umožňují zemi směřovat k bezuhlíkové budoucnosti. Společnost Shanghai Electric, vedena vizí katalyzovat inovace v oblasti obnovitelných a zelených zdrojů energie a zároveň zvyšovat celosvětovou životní úroveň, využívá desítky let zkušeností v oblasti energetiky a výroby zařízení a nabízí širokou škálu řešení, která optimalizují účinnost výroby energie, přenosu a distribuce energie, železniční infrastruktury a inteligentních budov.

V oblasti životního prostředí je Shanghai Electric lídrem v inovacích v oblasti recyklace energie a vytváří systémy, které si poradí se zpracováním spalin, vody a pevného odpadu a zároveň výrazně snižují emise uhlíku. Odpovědnost k životnímu prostředí uznává jako svou zásadní hodnotu, řídí se ekologickými principy pro zkvalitnění výroby a provozu a zároveň uznává svou klíčovou roli v ochraně životního prostředí, přijímá výzvy v oblasti klimatu a znečištění jako plán pro transformaci podnikání a stanovuje si jasné cíle pro krátkodobé i dlouhodobé kroky na podporu udržitelnosti.

Strategickou integrací větrné, solární, skladovací a vodíkové energie společnost Shanghai Electric synergicky využila výhody tradičních a obnovitelných zdrojů energie a vyvinula novou generaci energetických systémů, které se vyznačují nízkými náklady, nízkými emisemi uhlíku a vysokým výkonem. V zájmu vybudování průmyslového ekosystému rozšiřuje Shanghai Electric svá obchodní partnerství a zdokonaluje své konkurenční výhody důrazem na výzkum a vývoj v klíčových odvětvích, což jí v posledních letech umožňuje dosahovat pozoruhodných výsledků v oblasti inovace produktů, vývoje projektů a výchovy talentů.

Společnost Shanghai Electric rovněž dbá na dodržování zákonů a předpisů a klade velký důraz na zvyšování provozní transparentnosti. Své kvality v oblasti řízení posílila zlepšením interního dodržování předpisů, zavedením jasných a efektivních komunikačních kanálů a ochranou práv akcionářů.

Nově byla společnost Shanghai Electric zařazena do indexu Hang Seng Sustainable Development Series a její hodnocení ESG bylo společností MSCI zvýšeno na stupeň „A". V návaznosti na svou strategii, směřující k podpoře realizace čínského dvojího uhlíkového cíle, tj. dosažení uhlíkového maxima a uhlíkové neutrality, společnost Shanghai Electric dále pokročila ve svých závazcích v oblasti dekarbonizace tím, že v letošním roce vydala Akční plán Shanghai Electric pro dvojí uhlíkový cíl (Shanghai Electric's Dual-Carbon Action Plan).

Video - https://mma.prnewswire.com/media/2289343/1.mp4 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1800747/4431359/logo_new_Logo.jpg 

 

KONTAKT: Shen Jin, shenjin@shanghai-electric.com

 

Hlavní zprávy

Přála jsem si oslovit a motivovat ty nejmenší, říká Marie Šnajdrová

vydáno 20. dubna 2024  7:00

Ilustrátorka, cestovatelka, ale hlavně horská duše. Marie Šnajdrová poslední roky tráví většinu času na cestách, z nichž své poznatky promítá do knih. Ve...  celý článek

HBO zhorší kvalitu svým předplatitelům, „levný“ Netflix se brzy chystá k nám a je to hit

Strážce streamu
vydáno 19. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Internetová televize HBO Max, jak ji uživatelé doposud znají, zanikne ve druhé polovině května. Nová služba láká na sportovní balíček. Ceny jsou ale zatím...  celý článek

Ví, že ho fotíte? Snímky vašich ratolestí mohou zneužít pedofilové či vyděrači

vydáno 19. dubna 2024  5:00

Někdo by si mohl myslet, že největším strašákem sociálních sítí jsou falešné účty, které se vyjadřují do komentářů pod příspěvky a píšou hejty se záměrem...  celý článek

Biker Michal Maroši se divákům otevře v dokumentu Ten, co slaví každý den

vydáno 18. dubna 2024  12:00

Vrcholových sportovců je nepočítaně, ale jen pár z nich může říct, že o nich někdo natočil film. Mezi takové nově patří i biker Michal Maroši, který si i...  celý článek