metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina

CGTN AMERICA & CGTN UN: CMG pořádá v San Francisku akci zaměřenou na výměnu mezi lidmi v Číně a v USA

  10:35
Washington (USA) 18. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - U příležitosti návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, který se na pozvání amerického prezidenta Joea Bidena zúčastní čínsko-amerického summitu a 30. setkání ekonomických lídrů APEC, uspořádaly Čínská mediální skupina (China Media Group) a Asociace pro výměnu mládeže a studentů (Student Exchange Association) mezi USA a Čínou 16. listopadu v americkém San Francisku společnou akci "Trvalé přátelství", na níž se diskutovalo o výměně mezi lidmi v Číně a v USA.

Shen Haixiong, prezident a šéfredaktor společnosti China Media Group, vedl během akce podrobné a přátelské diskuse s hosty z různých odvětví v USA a přednesl uvítací projev.

Shen poznamenal, že čínská čtvrť v San Francisku je již po staletí mikrokosmem kulturní výměny mezi Východem a Západem. Přátelství mezi čínským a americkým národem nejenže překonalo hranice kontinentů, ale také odolalo zkoušce času.

Shen zdůraznil, že čínsko-americké vztahy jsou nejdůležitějšími bilaterálními vztahy na světě a že média hrají klíčovou roli při podpoře mezilidských výměn a přátelství. Prezident Si Ťin-pching zdůraznil, že základ a naděje čínsko-amerických vztahů spočívá v lidech, budoucnost je v mladých lidech a vitalita pramení z místních interakcí. Skupina China Media Group je odhodlána spolupracovat se všemi přátelskými lidmi a přispívat moudrostí a silou ke zdravému rozvoji čínsko-amerických vztahů.

Na akci vystoupili také Sarah Landeová, bývalá výkonná ředitelka organizace Iowa Sesterské státy (Iowa Sister States) a stará přítelkyně Číny, John Easterbrook, vnuk generála Josepha Stilwella, a Elyn Maclnnesová, vedoucí výzkumná pracovnice Asociace cestovního ruchu a kultury Kuliang (Kuliang Tourism and Culture Association). Uvítali podporu prezidenta Si pro mezilidské výměny mezi Čínou a USA a vyjádřili odhodlání posilovat vzájemné porozumění a předávat přátelství mezi Čínou a USA dalším generacím.

Společnost China Media Group si také vyměnila dohody s Čínsko-americkou nadací leteckého dědictví (Sino-American Aviation Heritage Foundation), Nadací Helen Foster Snowové (Helen Foster Snow Foundation) a Americko-čínskou asociací pro výměnu mládeže a studentů (U.S.-China Youth and Student Exchange Association) s cílem podpořit spolupráci v oblastech, jako je mediální partnerství, vzdělávání a kulturní výměny.

Na akci vystoupil pěvecký sbor Lincolnova střední škola (Lincoln High School) z Tacomy ve státě Washington, který zazpíval anglickou a čínskou píseň. Kromě toho vystoupila skupina mladých studentů z Číny a USA, kteří prostřednictvím videa společně vyjádřili své naděje na trvalé přátelství mezi oběma zeměmi.

(Tento materiál distribuuje společnost MediaLinks TV, LLC jménem CCTV. Další informace jsou k dispozici na Ministerstvu spravedlnosti ve Washingtonu, D.C.)

Kontakt: Summer Pan, Distribution@cgtnamerica.com

 

 

 

Hlavní zprávy

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek

„Když se parta, jako jsme my, rozhodne udělat EP o lásce, nemůže to dopadnout dobře“

vydáno 27. listopadu 2023  15:46

Nu-metalová kapela Cocotte Minute působí na české hudební scéně víc než dvě desítky let. Její zpěvák Martin Zeller není v deníku Metro žádný nováček. Nyní...  celý článek