metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Čtvrtek 23. května 2024. Svátek má Vladimír

Desítky kilometrů nových optických kabelů a tisíce připojených domácností. To jsou letošní cíle Suntel Czech

  11:54
Praha 15. dubna 2024 (PROTEXT) - Společnost Suntel Czech, člen investiční skupiny DRFG, se i letos zaměřuje na výstavbu a rozvoj optických sítí a přípojek FTTH (Fibre To The Home). Těmto aktivitám se věnuje již několik let a zahrnují vše od projekčních a inženýrských činností až po výkopové práce a pokládku optického kabelu. Celkem už tak vybudovali přes 63 kilometrů sítě a připojili k fixnímu internetu tisíce domácností.

"Myšlenka vybudování nového realizačního oddělení, které by mělo na starosti výstavbu optických sítí a realizaci FTTH přípojek, vznikla už v roce 2019. V řešení fixního internetu tímto způsobem jsme viděli budoucnost, protože je to jeden z nejmodernějších a zároveň nejrychlejších způsobů připojení, což je v dnešní době, kdy téměř vše řešíme v reálném čase a on-line, zcela klíčová věc," říká Michal Mrázek, ředitel Suntel Czech.

První FTTH projekt, do kterého se realizační tým pustil, byl ve městě Fulnek. Tam byly vybudovány optické sítě o délce přesahující 21,5 kilometru, ke kterým bylo následně připojeno 382 přípojek, převážně domácností. Investorem projektu byla společnost CETIN, která může zásuvky zároveň dále pronajímat poskytovatelům vysokorychlostních datových služeb.

"Realizace projektu i jeho příprava trvala sedm měsíců. Získali jsme tak ale velmi cenné zkušenosti a znalosti, které jsme při dalším budování už mnohokrát zužitkovali. Máme za sebou v ČR dalších 40 úspěšných projektů a například v minulém roce jsme vybudovali 50 kilometrů optických sítí. V letošním roce máme v plánu vybudovat dalších skoro 75 kilometrů a vytvořit 3 tisíce nových přípojek pro zákazníky," dodává k plánům a projektům Michal Mrázek.

Optické sítě ale nejsou jedinou oblastí, které se společnost Suntel Czech věnuje. Do portfolia jejích služeb patří výstavba, modernizace, údržba a servis telekomunikačních sítí, výstavba fotovoltaických elektráren i parkovacích automatů. V minulém roce navíc realizovali jednu rozhlednu.

 

O investiční skupině DRFG

Investiční skupina DRFG byla založena v Brně v roce 2011. Jako strategický investor se dlouhodobě věnuje nemovitostem, telekomunikacím a finančním službám. Prostřednictvím svých investičních aktivit působí hned na několika evropských trzích. DRFG spravuje v Česku, Polsku a na Slovensku nemovitosti a developerské projekty v hodnotě přes 25 miliard korun. V telekomunikacích působí v pěti evropských zemích. Skupina má více než 1000 zaměstnanců a spolupracovníků. DRFG je zakladatelem a správcem nemovitého majetku investičních fondů pod značkou CZECH FUND. Více na www.drfg.cz.

 

 

 

Hlavní zprávy

Fiakristům má v centru Prahy nadobro odzvonit. Bude z koní chutný salám?

vydáno 23. května 2024  4:37

Začalo to fotkou ležícího koně na dlažbě Staroměstského náměstí. A podle největších optimistů to možná, alespoň načas, skončí už dnes na mimořádném...  celý článek

Aktivní zálohy jsou dril, ale není to vyloženě mazácká vojna, říká restauratér Jiří Panuška

vydáno 22. května 2024  15:57

Vzdát se komfortu, nebýt jen individualitou, ale i součástí celku, mít dobrou fyzičku, ale i řádnou psychickou odolnost. Takové jsou podmínky, aby se z...  celý článek

Stěny koupelny ze skla byly v minulosti zcela nemyslitelné, říká architektka Jiřičná

vydáno 22. května 2024  11:00

„Většinu života se člověk účastní nejrůznějších soutěží a většinu jich prohrává,“ říká velice upřímně světoznámá architektka, která do českého prostředí...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek