Finanční prostředky lze posílat na účet číslo 2100691426/2010 (bez variabilního symbolu) nebo přes formuláře na dárcovském portálu Darujme.cz: https://www.darujme.cz/povodne-v-cesku.
Dárci mohou pomoci i prostřednictvím dárcovské SMS zaslané na telefonní číslo 87 777 ve tvaru:
DMS DIAKONIEPOMOC 60
DMS DIAKONIEPOMOC 90
DMS DIAKONIEPOMOC 190
Cena DMS je 60,90 nebo 190 Kč.
„V následujících dnech budeme v úzkém kontaktu s IZS a krizovými štáby. Dobrovolníci Diakonie jsou připraveni v zasažených oblastech po pokynu krizových štábů monitorovat vzniklé škody, poskytovat první psychosociální pomoc a krizové intervence,“ říká Dalibor Hála, mluvčí Diakonie ČCE a doplňuje: „V současné chvíli začínáme naši pomoc oslovováním dárců s prosbou o finanční dar do veřejné sbírky, kterou jsme vypsali. Za každou darovanou korunu budeme vděční. Díky těmto finančním darům budeme v následujících týdnech schopni zajišťovat pomoc v zasažených oblastech. Informace o aktivitách Diakonie směřujeme na webové stránky povodne.diakonie.cz.“
Diakonie má v pohotovosti dobrovolníky
Do povodněmi zasažených oblastí může Diakonie po koordinaci s IZS vysílat na pomoc dobrovolníky, kterých má pro podobné příležitosti v dobrovolnickém programu po celé republice cca 140. Součástí programu jsou i dobrovolníci školení na první psychosociální pomoc a tým krizových interventů.
V případě zájmu stát se dobrovolníkem stačí vyplnit přihlášku.
Diakonie také spouští informační linku pro zasažené a pro zájemce o dobrovolnictví denně od 9:00 do 17.00 hod. na telefonním čísle +420 242 487 826.
O Diakonii ČCE
Pomoc má mnoho tváří Diakonie ČCE je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v České republice. Služby sociálně-zdravotní, vzdělávací a pastorační nabízí ve více než 279 zařízeních (střediska a speciální školy) po celém Česku. Dále zajišťuje humanitární pomoc a zabývá se rozvojovou spoluprací v zahraničí. V Diakonii pracuje přes 2 300 zaměstnanců. V přímé péči denně pomáhá tisícům klientů v nepříznivých životních situacích: od rané péče, pomoci rodinám s dětmi s postižením, přes provoz nízkoprahových klubů, azylových domů, domů na půl cesty, chráněných dílen a pracovních míst, občanských poraden apod. až po seniorská zařízení či hospic pro umírající. Náklady na provoz a rozvoj celkem 217 registrovaných sociálních služeb přesahují 2 miliardy korun ročně.
Zdroj: Diakonie ČCE