metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Sobota 20. července 2024. Svátek má Ilja

Drayton Aerospace plánuje zřídit v Praze evropskou centrálu

  8:06
Praha 10. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Drayton Aerospace si po důkladném vyhodnocení několika evropských destinací vybrala Prahu jako svoji preferovanou evropskou centrálu. Kanadská společnost Drayton Aerospace v současné době působí v šesti zemích a je připravená zahájit v Česku své první evropské aktivity.

Drayton Aerospace poskytuje komplexní služby v oblasti údržby letadel a v posledních letech patří mezi nejrychleji rostoucí společnosti v oboru. Firma působí v USA, Brazílii, Spojených arabských emirátech, Singapuru a na několika místech v Asii a dokáže se postarat o trupy letadel, motory, podvozky a řadu dalších komponentů.

Drayton Aerospace zažívá impozantní růst díky svému zaměření na rozvíjející se trhy. Po nedávné akvizici brazilských aktivit společnosti Tap Portugal se stala jedním z největších poskytovatelů údržby letadel v Jižní Americe. Firma plánuje rozšiřování své působnosti také o údržbářské provozy na Blízkém východě a v Africe. V současné době patří Drayton Aerospace mezi sedm nezávislých společností v oblasti údržby, oprav a generálních oprav, které působí celosvětově a jsou schopné pokrýt všechny části letadla. I nadále se soustředí na růst prostřednictvím partnerství a akvizic, které umožňují synergie a sdílení osvědčených postupů, což podporuje organický růst podnikání.

Aktuálně se Drayton Aerospace účastní veřejné soutěže na strategického partnera společnosti Czech Airline Technics, dceřiné společnosti Letiště Praha. „Jako nadnárodní společnost působící v leteckém průmyslu jsme nesmírně nadšeni, že můžeme expandovat na evropský trh, a věříme, že Česká republika je ideálním domovem pro naši evropskou centrálu. Jsme přesvědčeni, že dokážeme nabídnout komplementární služby a know-how, které doplní již existující byznys, a že se jako strategičtí partneři zaměříme na růst a ziskovost v celém regionu, což se o našich současných konkurentech v tendru říci nedá,“ prohlásil Hussein Lookmanjee, generální ředitel Drayton Aerospace.

Výběrové řízení na strategického partnera Czech Airline Technics bylo zahájeno v loňském roce a očekává se, že bude uzavřeno během léta roku letošního. V roce 2023 opravárenská divize pražského letiště vykázala zisk poprvé za poslední čtyři roky.

Díky svým rozsáhlým a všestranným kapacitám se Drayton Aerospace může soustředit na další růst v různých oblastech svého podnikání namísto úzké specializace. Pro svoji další expanzi si tento významný mezinárodní hráč v leteckém průmyslu zvolil Českou republiku jako možné sídlo své evropské centrály.

 

Zdroj: Drayton Aerospace

 

 

Hlavní zprávy

V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek

Odpočinková úchylárna a infantilní nuda. S dvojicí nových animáků pro dospělé neztrácejte čas

Strážce streamu
vydáno 19. července 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Opět tu máme po dlouhé době seriálový tuplák. Dva animované seriály pro dospělé - Buchty a klobásy: Ráj potravin a Výbušná koťátka - si totiž před pár dny...  celý článek

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek