metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Druhý den kongresu Global Media Congress se věnuje vzdělávání a médiím a přináší vizionářské dialogy a ukázky nových technologií.

  12:28
Abú Zabí 16. listopadu 2023 (PROTEXT) - Druhý den kongresu Global Media Congress (GMC) se po řadě převratných oznámení, diskusí a výstav, které stanovily nová měřítka ve světě médií a komunikace, nachýlil ke konci. Den byl nabitý poutavými panely, projevy a interaktivními zasedáními, která vedly některé z nejvýznamnějších osobností v oboru.

Pod záštitou šejka Mansúra bin Zayeda Al Nahyana, viceprezidenta, místopředsedy vlády a předsedy prezidentského dvora, se GMC nadále zaměřoval na podporu inovací a umožnil odborníkům těžit z výměny znalostí mezi osobami s rozhodovací pravomocí, myšlenkovými vůdci, odborníky a profesionály o nových trendech, které utvářejí budoucnost tohoto odvětví.

Druhý den kongresu, který věnoval zvláštní pozornost mediálnímu vzdělávání a zapojení mládeže, přivítal také různorodou skupinu studentů ze 100 univerzit, kteří se zajímají o tento sektor.

Globální mediální kongres s účastníky z vládního, mediálního, akademického a průmyslového sektoru pořádá prvotřídní program řečníků, panelistů a diskutérů, kteří se vyjadřují k řadě nových výzev a diskutují o všech možnostech budoucího rozvoje mediálního průmyslu. Na výstavě v rámci kongresu se představují přední mezinárodní i místní značky, které předvádějí a demonstrují nejnovější technologie, produkty a služby zaměřené na média. Výstavy se účastní jak přední společnosti, tak nové inovativní startupy, které mají k dispozici řadu platforem, včetně živých pódií a mediálních laboratoří, které usnadňují obchodní partnerství mezi technologickými společnostmi a médii.

 

Video z akce je k dispozici ZDE

 

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek