metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Sobota 20. července 2024. Svátek má Ilja

Ford představuje nový plně elektrický Ford Capri. LEGENDA SE VRACÍ.

  15:06
Kolín nad Rýnem (Německo) 11. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Když máte duši, či lépe ducha, klidně můžete dočasně opustit světla reflektorů. Okamžik návratu si vyberete sami. A provedete to ve velkém stylu. Společnost Ford hrdě představuje nový plně elektrický Ford Capri. Na míru generace elektromobility.

Návratem oblíbeného klasického modelu Capri společnost Ford dále rozšířila svou nabídku elektromobilů. Klasický sportovní vůz kupé, který si oblíbily rodiny v celé Evropě, prodělal znovuzrození pro elektrickou éru a nabyl nový vzhled kombinující ikonické designové prvky s moderním účelem.

Společnost Ford navázala spolupráci s francouzskou fotbalovou legendou Ericem Cantonou, který se stal hlavním ambasadorem nového modelu Capri a hvězdou celé kampaně.

Legendární rošťák Cantona řekl: „Někteří lidé si myslí, že legendy se rodí. Podle jiných jsou to výtvory. Pravdu znají jen samotné legendy. Tento model Capri je pozoruhodnou reinterpretací klasiky. Sportovní kupé pro rodinu. Hlavně je však plně elektrické. To je totiž budoucnost. Legenda se za nic neomlouvá."

Plně elektrické Capri je rebel až do morku kostí: s odpovídající barevnou paletou a šviháctvím, jaké byste očekávali od původního Capri z dávných časů. Nový elektrický model obsahuje designové prvky inspirované předchůdcem – od stylu světlometů až po tvar karoserie a vzhled zadní části. Je to skutečný sportovní vůz pro rodinu s dojezdem přes 620 km, možností rychlého nabíjení a zavazadlovým prostorem o objemu přes 570 litrů.

Vedle designu byly zděděné charakteristiky Capri přeneseny do budoucnosti pomocí řady technologií, které zlepší prožitek uživatelů. Díky inteligentním technologiím, jako jsou automatická změna jízdního pruhu nebo monitorování cyklistů při otevírání dveří, vám Capri pomůže zajistit bezpečnost na otevřené silnici i ve městě. Součástí standardní výbavy jsou masážní sedadlo pro řidiče a posuvná dotyková obrazovka. Plně elektrický Ford Capri je tedy elektromobilem, který oslavuje minulost a zároveň objevuje budoucnost.

Od 10. července 2024 v 14:30 SEČ můžete navštívit stránku https://electriccapri.fordpresskits.com/ a zjistit o návratu ikony více

Při plném nabití vozu Capri RWD s prodlouženým dojezdem. Odhadovaný dojezd podle celosvětově harmonizovaného zkušebního postupu pro lehká vozidla (WLTP). Uvedené údaje slouží ke srovnávání s jinými vozidly testovanými podle stejných technických postupů. Skutečný dojezd se liší v závislosti na faktorech, jako jsou teplota, způsob jízdy, profil trasy, údržba vozidla, stáří a stav lithium-iontové baterie.

Kapacita nákladového prostoru a nákladu je omezena hmotností a rozložením hmotnosti.

Funkce asistenta řidiče jsou doplňkové a nenahrazují pozornost, úsudek a nutnost, aby řidič ovládal vozidlo. Nenahrazují bezpečnou jízdu. Podrobnosti a omezení naleznete v návodu k obsluze.

Photo - https://mma.prnewswire.com/media/2457133/Eric_Cantona_Ford_Capri_1.jpg 

Photo - https://mma.prnewswire.com/media/2457137/Eric_Cantona_Ford_Capri_2.jpg 

Photo - https://mma.prnewswire.com/media/2458227/Eric_Cantona_Ford_Capri_3.jpg 

 

Kontakt: Stefan Tinnemann, stinnema@ford.com, +49 160 908 3129

 

Hlavní zprávy

V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek

Odpočinková úchylárna a infantilní nuda. S dvojicí nových animáků pro dospělé neztrácejte čas

Strážce streamu
vydáno 19. července 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Opět tu máme po dlouhé době seriálový tuplák. Dva animované seriály pro dospělé - Buchty a klobásy: Ráj potravin a Výbušná koťátka - si totiž před pár dny...  celý článek

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek