metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina

Guian urychluje kvalitní rozvoj se zaměřením na "dva přední průmyslové obory a dvě speciální odvětví"

  16:40
Kuej-jang (Čína) 21. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Zpráva Huanqiu.com: V posledních letech je "inteligentní výroba v Číně" hnací silou kvalitního rozvoje vozidel poháněných novými energiemi. To přináší více příležitostí pro průmysl výroby nových energetických baterií a materiálů. Čísla ukazují, že nová čtvrť Guian využila rozmachu nové energie k uvolnění nových zdrojů hospodářského růstu.

Nová základna zaměřující se na výrobu baterií v Kuej-čou s roční kapacitou 30 GWh, kterou financuje čínský gigant v oblasti baterií Contemporary Amperex Technology Co., Ltd. (CATL) zahájila koncem října zkušební výrobu. Od 17. srpna bylo na místo postupně dodáno téměř 500 vozů plných elektromechanického zařízení první výrobní linky a přibližně 1500 pracovníků uvedlo jednotlivá zařízení do provozu. Podle zpráv má první fáze projektu přinést roční výrobní kapacitu 30 GWh elektrické energie a baterií pro skladování energie spolu se souvisejícími podpůrnými zařízeními. Jakmile základna dosáhne plné výrobní kapacity, očekává se její roční produkce přibližně 15 miliard jüanů.

Očekává se, že projekt společnosti BYD na výrobu 10GWh baterií, který již zahájil výrobu, dosáhne od ledna do září letošního roku průmyslové produkce ve výši 2,973 miliardy jüanů a přidané hodnoty 355 milionů jüanů. V současné době továrna společnosti BYD v provincii Guian dodává výrobky hlavně pro Seagull, nový model společnosti BYD uvedený na trh v květnu, což představuje více než třetinu baterií dodávaných továrnou v provincii Guian. Od května do srpna vzrostl prodej modelů Seagull z 8400 na 34.800 vozů a předpokládá se, že poroste, což představuje solidní základ pro uvolnění kapacity výroby baterií v továrně v Guianu.

V oblasti nových materiálů byl rovněž dokončen a uveden do provozu integrovaný projekt s roční produkcí 100.000 tun anodových materiálů pro lithiové baterie v novém okrese Guian, který financuje společnost Hunan Zhongke Electric Co., Ltd. (Zhongke Electric). Předpokládá se, že od ledna do září dosáhne průmyslové produkce 567 milionů jüanů a průmyslové přidané hodnoty 136 milionů jüanů s mírou přidané hodnoty 23,96 %.

Schopnost nového okresu Guian využít strategické příležitosti úzce souvisí s jeho prozíravou strategií a orientací na přilákání investic do "dvou předních průmyslových odvětví a dvou specializovaných odvětví". Je zřejmé, že od roku 2021 nová čtvrť Guian optimalizovala průmyslové rozložení v odvětvích výroby elektronických informací, výroby pokročilých zařízení, jakož i nové energie a nových materiálů (tj. "dvě přední odvětví a dvě specializovaná odvětví"). Kromě výše uvedených projektů byla také zahájena výstavba průmyslové základny společnosti Chery Automobile v Kuej-čou s výrobní kapacitou 50.000 nových energetických užitkových vozidel a průmyslového parku Hengli (Guiyang).

Na jedné straně Guian důrazně podporuje přiliv investic do předních a specializovaných průmyslových odvětví, která se zaměřují na baterie pro novou energii, materiály, stejně jako klíčová zařízení, komponenty a materiály, aby se usnadnila výstavba základen pro výrobu vozidel poháněných novými energiemi, baterií a materiálů. Na druhou stranu, díky bohatým zdrojům a kvalitním službám se Guian stal novou investiční destinací pro podniky zaměřené na nové zdroje energie a nové materiály, které zde rozšiřují svou výrobu a provoz.

"Vytvořili jsme speciální pracovní skupinu, která bude sloužit 'dvěma předním průmyslovým odvětvím a dvěma specializovaným průmyslovým odvětvím', a zavedli jsme mechanismus služeb 'za každého počasí a pro všechny účely'. Společnostem, jako jsou Zhongke Electric a CATL, jsme přidělili pracovníky, kteří budou sledovat služby od plánování vlastní rozvodny, instalace či stanovení řešení až po přejímací zkoušku, abychom zajistili, že jejich postupy zpracování žádostí o přístup k elektrické energii budou probíhat hladce," uvedl generální ředitel oddělení plánování a rozvoje úřadu Guian Power Supply Bureau Pchej Ťün-jüan. Zmínil také, že úřad pro zásobování energií bude poskytovat přímé podpůrné služby na staveništích, aby mohl okamžitě řešit problémy při výstavbě a odborně upravovat nebo zpřesňovat plán výstavby, čímž zajistí rychlé poskytování spolehlivé a bezpečné elektřiny pro průmysl.

Nová čtvrť Guian se přizpůsobuje požadavkům podniků, aby usnadnila zahájení provozu ve "dvou předních průmyslových odvětvích a dvou specializovaných průmyslových odvětvích". Úřad pro zásobování energií v Guianu zaručuje elektrické služby ve třech dimenzích: spolehlivé dodávky energie pro zajištění výroby, přesný vstup zdrojů pro zajištění přírůstků a vysoce kvalitní služby pro zajištění dobré prosperity komunity.

"V roce 2022 jsme samostatně provedli 203 prací pod napětím, čímž jsme dosáhli dodatečné dodávky 502,7 MWh elektřiny. Tím se zkrátila průměrná doba přerušení dodávky elektřiny zákazníkům (AIHC) o 5,7 hodiny a dále se zvýšila spolehlivost dodávek elektřiny v novém okrese Guian." Pchej Ťün-jüan uvedl, že v roce 2022 byly prioritně dokončeny tři projekty rozvoden primární sítě, jeden klíčový projekt byl dokončen a uveden do provozu a také byl dokončen a uveden do provozu projekt podpůrného vedení rozvodny 220 kV Shinzoom, který zajišťuje energetické potřeby projektu společnosti Zhongke Electric na výrobu anodových materiálů pro lithiové baterie o objemu 100.000 tun ročně.

Dne 8. září 2023 byl v předstihu úspěšně uveden do provozu první 220kV celokabelový projekt v provincii Kuej-čou, který podporuje smyčkové vedení 220kV Kashi I a II projektu CATL. Díky tomu byla rozvodna 220 kV CATL uvedena do provozu s předstihem, což zajišťuje spolehlivou dodávku elektřiny do výrobní základny pro nové energie a baterie pro skladování energie společnosti CATL v Kuej-čou.

Kromě toho úřadu pro zásobování energií v Guianu. aktivně shromažďuje informace o poptávce uživatelů po elektřině a na základě výrobních podmínek a charakteristik zatížení různých zákazníků vede podniky k výrobě mimo špičku a nabízí jim řešení na míru pro úspory elektřiny. To může nejen ušetřit náklady podniků na elektřinu spojené s výrobou, ale také zajistit dostatečné dodávky energie mimo špičku – a tím zvýšit efektivitu podnikání. Podle společnosti PEI Junyi snížila společnost Zhongke Electric své náklady na elektřinu o 11,25 milionu jüanů poté, co přesunula své výrobní činnosti do nočních hodin mimo špičku.

Optimalizací služeb, posílením správy a zdokonalením opatření se společnost Guian zavázala umožnit rychlou výstavbu, bleskovou výrobu a rychlé dosažení výsledků projektů ve "dvou předních průmyslových odvětvích a dvou speciálních průmyslových odvětvích" a dosáhla rychlejšího pokroku ve svém úsilí o kvalitní rozvoj.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2281479/617ca3f8a65b3c22c0582de1544502f.jpg 

KONTAKT: Xiaochun Ma, maxiaochun@huanqiu.com

 

PROTEXT

 

Hlavní zprávy

Naším cílem je, ať jsou lidé tady šťastní, říkají architekti k nové tváři hlavního nádraží

vydáno 28. listopadu 2023  17:01

Hlavní nádraží a jeho okolí projdou velkou proměnou. Architektonická soutěž určila, že těžký úkol dostane na svá bedra kodaňské studio Henning Larsen...  celý článek

Jsme ve vesmíru sami? Odpoví na to chystaná česká komedie Franta mimozemšťan?

vydáno 28. listopadu 2023  15:26

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou...  celý článek

Světové časy u Florence i chytré displeje na zastávkách MHD. Praha vstupuje do budoucnosti

vydáno 28. listopadu 2023  5:46

„U ikonických hodin ukazujících světový čas na Florenci se finišuje s pokládkou dlažby, aby vše bylo, jak má být. V době, kdy jsem monument fotila, na...  celý článek

„Když se parta, jako jsme my, rozhodne udělat EP o lásce, nemůže to dopadnout dobře“

vydáno 27. listopadu 2023  15:46

Nu-metalová kapela Cocotte Minute působí na české hudební scéně víc než dvě desítky let. Její zpěvák Martin Zeller není v deníku Metro žádný nováček. Nyní...  celý článek