metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Huawei posiluje podporu ekologické a digitální transformace v Evropě

  20:42
Paříž (Francie) 17. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Huawei dnes v Paříži zahájila svou každoroční vrcholnou událost HUAWEI CONNECT 2023. Tisíce hostů, včetně vedoucích představitelů průmyslu, technických odborníků a partnerů z celého světa, se zde sešly, aby se společně zabývaly tím, jak mohou digitální a inteligentní technologie pomoci urychlit ekologickou a digitální transformaci EU.

„Evropa dělá neuvěřitelné pokroky v digitální transformaci a vy stojíte v čele globálního vývoje směrem k zelenější budoucnosti," oznámil ve svém úvodním projevu rotující předseda představenstva společnosti Huawei Ken Hu. „Společnost Huawei spolupracuje se svými evropskými zákazníky a partnery bok po boku již více než 20 let. Dosáhli jsme velkých pokroků v propojování lidí, podpoře podniků i budování evropského digitálního ekosystému. Také v budoucnu hodláme v Evropě dále posilovat naši podporu v oblasti digitální transformace, lokálních inovací, udržitelnosti a kybernetické bezpečnosti."

Jim Lu, senior viceprezident a prezident společnosti Huawei pro evropský region, následně vystoupil s klíčovou přednáškou, v níž navrhl čtyři pilíře pro lepší podporu dvojí transformace Evropy: univerzální konektivitu, inteligentní cloud, „bity řídící watty" a otevřenou spolupráci. „Společnost Huawei je připravena a ochotna spolupracovat s partnery na poskytování lepších produktů a řešení pro naše zákazníky. I nadále budeme přispívat k podpoře ekologické a digitální transformace Evropy," uvedl Lu.

Propojení všeho a rozhodování podporované výpočetní technikou

Klíčem k digitální transformaci je propojení všech věcí vysokorychlostními sítěmi. To platí zejména v průmyslovém prostředí, kde vysoce výkonné sítě podporují přenos, analýzu a výpočet obrovského množství dat v reálném čase. Společnost Huawei poskytuje síťová řešení, která jsou odolná, inteligentní a bezeztrátová a podporují ultraširokopásmové připojení pro širokou škálu různých průmyslových scénářů.

Ve spolupráci s partnery například pomohla vybudovat maďarský intermodální terminál East-West Gate (EWG), který se stal prvním logistickým terminálem s podporou 5G v Evropě. Díky mimořádně vysoké šířce pásma, velmi nízké latenci a vysoké spolehlivosti zde pomáhá 5G realizovat plně automatizované, dálkově ovládané mostové jeřáby pro inteligentní železniční logistiku. Terminál je tak mnohem bezpečnější, poskytuje lepší pracovní podmínky a funguje o 20 % efektivněji.

Ve světe, kde je vše propojeno, se cloud stává hybnou silou za algoritmy a masivním výpočetním výkonem potřebným k inteligentní transformaci průmyslu. „Huawei Cloud bude v Evropě i nadále investovat a vytvářet nové hodnoty pro naše zákazníky a partnery v regionu," uvedl Lu. „S cloudovými uzly v Irsku i v Turecku se nyní Huawei Cloud řadí mezi nejrychleji rostoucí hlavní poskytovatele cloudových služeb na světě."

Řízení wattů bity: Podpora Evropy v prosazování ekologických iniciativ

„Evropa je světovým lídrem v přechodu na čistou, zelenou energii," řekl Lu. „Již několik let pracujeme na integraci digitálních technologií a výkonové elektroniky pro posílení výroby čisté energie a podporu digitalizace energetických systémů. K dnešnímu dni společnost Huawei pomohla v Evropě vyrobit 228 miliard kilowatthodin zelené elektřiny, čímž snížila emise uhlíku o 102 milionů tun a zároveň vytvořila desítky tisíc vysoce hodnotných pracovních míst."

V Evropě pro Evropu: Spolehlivý partner pro ekologickou a digitální transformaci Evropy

Lu dále prohlásil: „Evropa představuje pro společnost Huawei jeden ze strategicky nejdůležitějších regionů z hlediska našich globálních aktivit. Také v budoucnu se bude Huawei dále orientovat na zákazníky, vytvářet hodnoty pro klienty i partnery, posilovat inovativní spolupráci s evropskými partnery, pomáhat kultivovat místní talenty v oblasti digitálních a zelených technologií a dále zvyšovat naše investice do výzkumu a vývoje v Evropě. Těšíme se, že takto přispějeme k urychlení zelené a digitální transformace Evropy." Na závěr Lu vyzval k vytvoření otevřeného, spravedlivého a inkluzivního prostředí pro inovace, které je klíčem ke společenskému rozvoji.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2278607/image_1.jpg

Kontakt: heyuese@huawei.com

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek