metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 28 °C

Úterý 3. října 2023. Svátek má Bohumil

Jízdy autonomním autobusem pro veřejnost

  6:16
Praha 12. září 2023 (PROTEXT) - Už jste někdy jeli autobusem bez řidiče? Na Výstavišti Praha se koná JÍZDA BUDOUCNOSTI – jízda samořiditelným autobusem. PowerHUB přiváží v rámci mezinárodního výzkumného projektu, do kterého se zapojila řada evropských měst včetně Prahy a Říčan, technologické novinky v oblasti autonomní osobní mobility a autonomní přepravy zboží.

Návštěvníci se mohou setkat, a samozřejmě se i svézt, s autonomními minibusy od společnosti Aurrigo a zažít, jaká je jízda ve voze, který nepotřebuje řidiče. Jízdy pro veřejnost se konají od 15. 9. do 5. 10. zdarma v dolní části Výstaviště (Bruselská cesta) vždy od 13:00 do 19:00. Z Prahy pak autonomní autobus zamíří do Brna na Mezinárodní strojírenský veletrh (10.-13. října) a doplní ho delivery robot společnosti BringAuto, který bude návštěvníkům doručovat zásilky.

Na tomto jedinečném výzkumném projektu, jehož cílem je poskytovat udržitelnou autonomní přepravu osob a zboží v různých evropských městech, se podílí řada organizací – ať už se jedná o univerzity (University College London, Ghent University), dodavatele autonomních vozidel (Aurrigo, BringAuto), výzkumné organizace (PowerHUB), firmy (Lab Box, Applied Autonomy, the Future Mobility Network), či také provozovatelé výstavních areálů (Výstaviště Praha, Veletrhy Brno), u kterých se budou autonomním vozidla pohybovat v rámci různých akcí.

Projekt podpořilo EIT Urban Mobility, iniciativa Evropského inovačního a technologického institutu (EIT) – orgánu Evropské unie.

Slavnostní zahájení se zástupci města a partnery projektu proběhne 19. září od 10:00 na Výstavišti. Pojďte spolu s PowerHUB a Aurrigo zažít přepravu budoucnosti.

www.powerhub.cz

https://zazijbudoucnost.powerhub.cz/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Fenoménem tuzemské turistiky je dál nomádský styl cestování díky obytňákům a také glamping

vydáno 3. října 2023  17:36

Češi milují cestování. Už několik let to není jen letecky k moři do resortu od cestovek. Táhne také kombinace kempování v přírodě a komfortu nebo obytňáky.  celý článek

Svět golfu zdaleka není jen o jamkách na greenech, říká šéfka golfsoftwarové firmy

vydáno 2. října 2023  19:34

Sára Kubelková měla k práci s lidmi, řízení talentů a jejich rozvoji blízko už během studia andragogiky. V průběhu covidové krize v sobě objevila skrytou...  celý článek

Kultura pro rodiče nabízí alternativu. Děti mohou vzít na představení s sebou

vydáno 2. října 2023  9:00

Chcete zajít za kulturou, ale nemáte hlídání? Nyní můžete i s dětmi, o které se postará zaučený personál.  celý článek

Úspěch terapie záleží na klientově odhodlání, říká psycholog Pavel Pařízek

vydáno 1. října 2023  20:00

Pavel Pařízek je psycholog a zakladatel webu Terapie.cz, který usnadňuje lidem najít správného psychoterapeuta. Nejčastěji s klienty řeší problémy ve...  celý článek