metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota

Kybernetická bezpečnost firem hlavním tématem konference CIO Agenda

  9:00
Praha 29. března 2022 (PROTEXT) - Kybernetická bezpečnost je trvalý proces, ne stav. I když si myslíte, že máte všechno dobře, tak to může dopadnout blbě. A vývoj situace posledních měsíců napovídá, že o svoji kybernetickou bezpečnost se chtě nechtě musí zajímat každý podnik, společnost, firma. Proto je to i téma konference CIO Agenda, která se koná 30. března v prostorách O2 universum. Jedná se o velké výroční setkání šéfů IT, které ale stále častěji navštěvují také další členové top managementu, protože ti v konečném důsledku nesou veškerou zodpovědnost za chod firmy.

Letošní program konference CIO Agenda se zaměří na to, jak dobře připravit systémy, aplikace a všechny jejich uživatele včetně managementu na známé i dosud neznámé kritické situace. "Zaměříme se na aktuální hrozby a návody, jak postupovat při řešení bezpečnostních incidentů, abychom zabránili nejen ztrátám finančním, ale i případnému poklesu důvěry klientů a poškození dobré pověsti," říká Michaela Dvořáková za společnost Blue Events, pořadatele konference. Letošní ročník dostal lakonický název "Jak se vyhnout fakt velkému prů*eru" a zájem o účast je rekordní. Akce se koná jako osobní setkání, nově ve větších prostorách O2 universum a moderuje ji Petr Koubský, redaktor pro vědu a techniku Deníku N. Program je rozdělený na tři části, od popisu velmi reálných hrozeb, přes recepty na jejich minimalizaci, až po závěrečnou výměnu názorů mezi hackery, bezpečnostními manažery, právníkem a soudním znalcem.

Víte, jaké případy se v oblasti kybernetické bezpečnosti nejvíce vyšetřují? Odpoví vám Ondřej Kapr z Policejního prezidia ČR. Půjde o tak zvanou ostatní kriminalitu páchanou v kyberprostoru, kdy bývá největší hrozbou překonání lidského faktoru. Máte přehled o tom, co o vás a vaší firmě "ví" internet? Pozadí hackerských skupin poodhalí etičtí hackeři ze skupiny Cyber Rangers Daniel Hejda a Jan Marek. Nevyhnou se přitom tématu jako je výše výkupného u ransomware útoků.

Zajímá vás, jak se s útokem hackera vypořádala slovenská společnost s 350 zaměstnanci? Pak si nenechte ujít vystoupení Miroslava Holého ze strojírenské společnosti ELBA. Celá počítačová síť se zde po útoku hackerů zastavila vloni v dubnu, a to těsně před výplatami, pryč byla i veškerá technická dokumentace ke všem produktům. Dozvíte se, jak se s tím firma emočně, časově i finančně vypořádala. Co se obvykle děje v prvních hodinách hackerského útoku a co v následujících dnech po jeho odhalení? Jaká je správná reakce a na které kroky (ne)zapomenout? Na to se zaměří Radek Šichtanc, ředitel útvaru Bezpečnosti společnosti O2. O tom, co chcete vědět, ale nechcete zažít, zase bude z praxe hovořit Radek Beneš, soudní znalec v oblasti IT a kybernetické kriminality.

Jak může vypadat týden pod kybernetickým útokem v roli CIO od pondělí do pátku? To vám prozradí Pavel Srnka (ANECT) a Miloslav Lujka (Check Point). Jestliže si v pondělí ráno myslíte, že víte, co vám reálně hrozí a hezky to prezentujete, tak v úterý už může být vše jinak, protože se objeví jiný útok. A pozor, hackeři nespí ani o víkendu. A navíc, jak upozorňuje Lukáš Svozil (NTT Czech Republic), žádný zázračný software vás dnes spolehlivě nespasí, takže nezbývá než se opakovaně zamýšlet nad tím, co všechno zahrnuje komplexní kyberbezpečnost podniku. Každá organizace disponuje arsenálem bezpečnostních technologií, některá menším, některá větším. Je však tento arsenál moderní a stačí na moderní hrozby? Využíváme jej opravdu tak, abychom nebyli na konci dne sami sobě reálnou hrozbou? V tomto příspěvku ukáže Dalibor Kačmář (Microsoft) krásu a kouzlo XDR řešení.

Závěrečná diskuse pod vedením Michala Horáčka (Microsoft) poskytne šanci porozumět problematice kybernetické bezpečnosti ze všech důležitých úhlů. Dříve, než se rozhodnete, jak se chcete chránit, musíte vědět, před čím se chránit a co vám hrozí, když to dělat nebudete. Celý program najdete ZDE.

Vzhledem ke stupňující se hrozbě kybernetických útoků na úřady a veřejné instituce, nabízí organizátoři zájemcům o účast z řad samosprávy a státní správy vstupné s velkou slevou.

Základní údaje o konferenci CIO Agenda 2022

- Kdy: 30. 3. 2022

- Kde: O2 universum, Praha

- Konferenci připravuje společnost Blue Events.

- Konference vzniká za podpory řady významných partnerů v čele se společnostmi Anect, Check Point a O2.

- Kontakt: Michaela Dvořáková, Blue Events, michaela.dvorakova@blueevents.eu

Hlavní zprávy

Znovu se v rozmanitých grimasách rozhýbe tvář proslulého spisovatele Franze Kafky

vydáno 26. února 2024  17:48

Rekonstrukce pohyblivé sochy znázorňující hlavu Franze Kafky, umístěné u obchodního centra Quadrio poblíž pražské Národní třídy, byla úspěšně završena. Už...  celý článek

Krvavý boj o Japonsko. Na obrazovky platformy Disney+ přichází ambiciózní seriál Šógun

vydáno 26. února 2024  15:42

Nová původní adaptace slavného románu Jamese Clavella Šógun, jejíž první dva díly si odbývají premiéru na obrazovkách streamovací platformy studia Disney,...  celý článek

Setkáte se s legendou světového šachu Višvanáthanem Ánandem? V Praze pobude tři dny

vydáno 26. února 2024  12:30

Hvězdy šachového nebe míří do Česka. Festival královské hry potrvá až do 7. března.  celý článek

Česká republika je jednou z nejlepších zemí pro život, říká cestovatel Petr Horký

vydáno 26. února 2024  5:35

Právě se pouštíte do rozhovoru, který vznikal na vzdálenost 14 tisíc kilometrů. Cestovatel, spisovatel a režisér Petr Horký totiž zrovna dlí na ostrově...  celý článek