metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Mezi Kravařemi a Velkými Hošticemi řidiče omezí semafory

  19:55
Kravaře (Opavsko) 17. listopadu 2023 (PROTEXT) - 

Motoristé, kteří cestující mezi Opavou a Hlučínem po silnici I/56, by se po dobu dvou měsíců měli vyhnout úseku mezi Velkými Hošticemi a Kravařemi. ŘSD tam totiž začalo opravovat povrch silnice. Plánovaná rekonstrukce vychází z dřívějšího posouzení technického stavu komunikace a diagnostického průzkumu. Silnice vykazuje vady, které je nutné opravit.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Oprava potrvá dva měsíce, nicméně vlivem ročního období počítáme s možným přerušením. Hlavní práce ovlivňující dopravu budou provedeny ještě letos, zhotovení dokončovacích záležitostí může proběhnout na jaře. Celková plocha oprav vozovek činí 10.512 metrů čtverečních. Do projektové dokumentace je zahrnuta také rekonstrukce stmelených vrstev odbočovacích a připojovacích pruhů.”

Po dobu opravy bude provoz veden kyvadlově jedním pruhem. Od řidičů to bude vyžadovat dávku trpělivosti a musí se také připravit na zdržení. Místo je možné také objet po delší objízdné trase po silnici I/11. Právě tu by měli využít motoristé, kteří chtějí cestovat dále než do Velkých Hoštic a Kravař.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Obousměrný provoz po silnici I/56 čeká částečné omezení. Snahou bude co nejméně zasahovat do plynulosti dopravy, ovšem avizovanou opravu nelze uskutečnit bez svedení řidičů do jednoho pruhu pro oba směry. Střídavý (kyvadlový) režim průjezdu pohlídají semafory.”

Přibližně v polovině opravovaného úseku se nachází čerpací stanice. I na její provoz silničáři myslí při stanovení dopravního omezení, aby motoristé mohli zajíždět ke stojanům a při odjíždění se pak mohli zařadit do kyvadlové dopravy. Dopravní omezení se bude průběžně upravovat podle postupujících prací. Řidiči by proto měli věnovat zvýšenou pozornost dopravnímu značení, které se může měnit i v průběhu dne.

 

PROTEXT

 

 

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek