metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Obchvat Vlachova Březí je v předběžném užívání, nová silnice ulehčila dopravě v centru

  15:12
Vlachovo Březí 20. listopadu 2023 (PROTEXT) - Řidiči na Prachaticku se poprvé projeli po novém obchvatu Vlachova Březí. Obyvatelům města se díky nové silnici ulevilo od přetížené dopravy a zvýšila se kvalita bydlení. Stavba se řidičům otevřela předčasně, dokončovací práce budou probíhat už za běžného provozu. Kompletně hotovo bude koncem roku 2023. Práce na obchvatu odstartovaly v loni v dubnu. Dostat auta pryč z náměstí tu bylo dlouhodobým záměrem, podle starosty o to usilovali dlouhé generace. Teď se to konečně podařilo.

Lubomír Dragoun (BEZPP), starosta Vlachova Březí: „Když děkuji krajskému úřadu, tak především odboru dopravy, paní Tetaurová s námi úspěšně a velmi spolupracovala, týmu našeho zastupitelstva současného i předešlého, týmu rady, místostarostům, že nám opravdu vycházeli vstříc, pomohli.

Tomáš Hajdušek (ODS), náměstek hejtmana Jihočeského kraje: "Samozřejmě mnohem lépe se žije, když je ta doprava zklidněná. Takže všem občanům Vlachova Březí závidím, zároveň jim to upřímně přeji."

Aby byl provoz zahájen co nejdříve otevřeli stavbaři silnici s předstihem. Dokončovací práce včetně napojení křižovatek a oprav objízdných tras budou hotové koncem listopadu. Součástí stavby je i veřejné osvětlení chodníky, stezka pro pěší a cyklisty i protihlukové stěny.

Martin Kuba (ODS), hejtman Jihočeského kraje: "Dává nám to příležitost tu stavbu v takovém krásném počasí, jsem moc rád, že se nám obchvaty měst a obcí daří. My je všechny postupně realizujeme, jsem rád, že dneska stojíme na dalším otevřeném. Další připravujeme, teď vybíráme dodavatele, který by měl stavět druhou část obchvatu Kaplice, dotahujeme přípravu obchvatu v Blatné. Kousek odtud připravujeme obchvat v Husinci, kde zatím probíhá to, že se tam Eon zabývá překládkou vedení. Bez té by se projekt nedal realizovat. Dotahujeme všechny stavby, které se týkají dálničního obchvatu Českých Budějovic. Je toho prostě hodně."

Stavba obchvatu vyšla na celkem 181 milionů korun. Obchvat Vlachova Březí odvede z centra města a hlavně z jeho náměstí až 80 procent tranzitní dopravy.

 

Video je médiím k dispozici ZDARMA. Mohou ho použít všichni uživatelé bez omezení, a to jak na svých webových stránkách, tak na Facebooku. Zasíláme kód přenosu pro vložení do webových stránek.

 

 

PROTEXT

<iframe width="640" frameborder="0" allowfullscreen="" src="https://light.polar.cz/videa/dopravniinfo/2023/11/18/jihoceskykraj_231116_obchvat_vlachovo_brezi_repo.mp4"/>

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek