metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Odpoví Banksy zvířatům? Unikátní parodie slavného obrazu No Ball Games na newyorském Times Square vysílá zprávu pro "umělce bez tváře"

  15:15
New York (USA) 20. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - 

• Umělec se skrytou identitou Banksy vzbuzuje zájem o tvorbu pro domácí mazlíčky

11. listopadu zaujala návštěvníky newyorského Times Square reklama věnovaná světoznámému umělci Banksymu.

Video, parodující Banksyho kultovní dílo "No Ball Games" (Zákaz míčových her) prostřednictvím psích a kočičích hrdinů, vytvořila a zveřejnila americká společnost XOOX. Na "umělce bez tváře" Banksyho, který po celém světě vytváří díla s politickým a sociálním nábojem, se XOOX obrací s prosbou o umění pro zvířata. Součástí nahrávky je tak vzkaz "Banksy, ozvi se nám na +1 866 PET XOOX (866 738 9669) nebo info@xoox.pet."

PR manažerka společnosti XOOX Kristen Kimová vysvětluje: "Toto video jsme vytvořili, abychom vedle rostoucího zájmu o zvířata zvýšili povědomí o potřebě legislativy týkající se jejich ochrany – a to pomocí Banksyho uměleckého díla, které ilustruje, jak společnost kontroluje děti. Nese v sobě naději na Banksyho zapojení do právních reforem ohledně domácích zvířat."

Společnost XOOX spustila exkluzivní sociální síť pro domácí zvířata (PNS), která funguje na bázi výzev k vytváření krátkého obsahu. V aplikaci lze mimo jiné najít speciální hudbu pro zvířata, hry či sady pro diagnostiku moči. Tyto sady, vyvinuté ve spolupráci se společností Medi Cloud, umožňují snadné odhalení nemocí prostřednictvím testování moči. Kromě toho se společnost XOOX chystá představit aplikaci, která bude propojovat analýzu DNA zvířat a typologii MBTI.

Sociální síť XOOX, která byla spuštěna 11. 11. a jejíž čtyři jedničky představují čtyřnohá zvířata, je exkluzivní aplikace pro domácí mazlíčky. XOOX poskytuje funkci služby, která analyzuje vzory kolem očních víček a očí domácích zvířat, aby zaregistrovala jejich biometrické ID detekcí obličeje a následně ověřila jejich identifikaci. Pouze domácí mazlíčci si mohou vytvářet účty, zatímco jejich pečovatelé či správci nazvaní "Petlers", je mohou pouze spravovat.

Za každý nový účet věnuje společnost XOOX 1 pency své nadaci a přispívá tak na celosvětový boj za práva domácích mazlíčků a úpravách legislativy.

PR manažerka Kristen Kimová vyjadřuje své naděje slovy: "Ať nás po celém světě rozděluje cokoli, všichni stojíme za právy zvířat. Už se nemůžeme dočkat, jak na zprávu od XOOX odpoví 'umělecký terorista' Banksy."

Společnost: XOOX LAB,INC

Webové stránky: www.xoox.pet 

Kontaktní osoba: Kristen Kim

E-mail: Press@xoox.pet

Video - https://www.youtube.com/watch?v=9o043LeBaiQ

 

PROTEXT

 

 

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek