metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Sobota 2. prosince 2023. Svátek má Blanka

Oprava průtahu Olomoucí začala, řidiči jezdí po obousměrné objízdné trase

  8:58
Olomouc 29. září 2023 (PROTEXT) - Silnice I/35 patří v Olomouci k nejdůležitějším dopravním tahům. Podle dat ŘSD z roku 2020 tu denně projede necelých 24 tisíc aut. V neděli 24. září 2023 se ale vytížená komunikace uzavřela. Začala tu totiž rozsáhlá rekonstrukce. Dělníci na hlavní trase vymění asfalty i autobusové zastávky. A to za úplné uzavírky ulic Pražská, Foerstrova a Albertova.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Zákaz vjezdu nahradí obousměrná objízdná trasa viditelně značená po nezpoplatněné části dálnice D35 a Brněnskou ulicí. Alternativní průjezd bude zároveň také umožněn přes Řepčín a Křelov-Břuchotín."

Práce vyjdou ŘSD na zhruba 28 milionů korun. Stavebníci budou pracovat na zhruba dvou kilometrech vozovky. Úplné uzavírky se nevyhnou ani některým křižovatkám na silnici 35.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Od 13. října do 22. října bude uzavřena křižovatka na třídě Míru, od 23. října do 29. října bude uzavřena křižovatka na třídě Svornosti a od 30. října do 5. listopadu bude uzavřena křižovatka na ulici Hněvotínská. Mimo uvedené termíny zůstanou zmíněné křižovatky průjezdné v kolmém směru vůči opravované silnici. Ostatní menší křižovatky budou uzavřeny v souladu s postupem jednotlivých stavebních etap."

Rozsáhlá rekonstrukce hlavního tahu městem zásadně ovlivnila i provoz MHD. S omezením musí počítat cestující deseti autobusových linek olomouckého dopravního podniku. Délka omezení se pro jednotlivé linky liší.

Anna Sýkorová, mluvčí DPMO: "Prosíme především cestující, aby u této výluky a změny sledovali zastávkové označníky a webové stránky dopravního podniku. Těch změn bude hodně a budou se podle etap i měnit."

Omezení se navíc nebude týkat jen autobusů.

Anna Sýkorová, mluvčí DPMO: "Od 13. do 22. 10. se tato oprava komunikace dotkne i tramvajových linek. Bude vyloučena tramvajová doprava v úseku Palackého - Neředín-krematorium."

Rekonstrukce páteřní olomoucké komunikace má podle ŘSD do budoucna snížit její hlučnost. Práce a s nimi spojené uzavírky by měly skončit do poloviny listopadu 2023

Hlavní zprávy

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek