metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Sobota 24. února 2024. Svátek má Matěj

Pomáháme dětem do škol

  12:04
Praha 14. října 2021 (PROTEXT) - Česká společnost Stil trade s.r.o. věnovala v průběhu léta 2021 v rámci projektu "Pomáháme dětem do škol“ znevýhodněným školákům z celé České republiky školní batohy, aktovky a další školní potřeby v hodnotě 125 tis. Kč bez DPH v maloobchodních cenách.

Školní pomůcky Stil putovaly k dětem ze sociálně slabších rodin, k dětem rodin samoživitelů, dětem v náhradní rodinné péči – v pěstounských a osvojitelských rodinách, ale také do rodin na Moravě, která se stále vyrovnává s následky ničivého tornáda. V rámci tohoto projektu navázala společnost Stil spolupráci s Armádou spásy České republiky, SOS dětskými vesničkami, Aliancí náhradních rodin a také se základní školou v Moravské Nové Vsi.

"Naším posláním je ulehčit žákům, studentům a jejich rodinám život. Pomáháme těm, kterým život naložil víc, než mohou unést.“ Citace z článku společnosti Stil.

Vybrané příběhy

"Chci vám poděkovat za všechny děti z Moravské Nové Vsi, které jste obdarovali krásnými baťůžky do školy. Obrovská radost a chuť zase jít do školy. Nedovedete si to ani představit.“ Adéla Sládková, Člověk v bezpečí, Moravská Nová Ves.

Díky organizaci SOS dětské vesničky se povedlo zajistit školní potřeby pro děti z ohrožených rodin a pro matky samoživitelky. Tyto rodiny bohužel nemohou svým dětem nové pomůcky pořídit, a to především z finančních důvodů. "Jsme moc rádi, že jsme mohli díky vám zajistit těmto dětem nové aktovky a ostatní školní pomůcky, které jim udělaly obrovskou radost." Lenka Šémová, SOS dětské vesničky, z.s.

Prostřednictvím Armády spásy České republiky putovaly darované batohy a další pomůcky do Brna k dětem z nízkoprahových center pro děti a mládež a také do služby Prevence bezdomovectví, kterou využívají lidé a převážně rodiny v nepříznivé sociální situaci, jak nám sdělila Lenka Kořínková z Armáda spásy v České republice.

O společnosti Stil trade s.r.o.

Již téměř 30 let vyrábíme a dodáváme školní potřeby, dárková balení, blahopřání a výrobky s kalendáriem. Naším posláním je ulehčit žákům a studentům život a to doslova. S váhou školních pomůcek se pereme o každé deko, vyvíjíme anatomické zádové systémy i batohy, které rostou s dítětem. Protože i my jsme rodiče a našemu poslání stoprocentně věříme.

Fungujeme v souladu s principy společensky odpovědné firmy. K dalším organizacím, které jsme podpořili finančními i věcnými dary, patří mateřské a základní školy, domovy pro matky s dětmi, fondy a spolky postižených či znevýhodněných dětí a další. Projekt „Pomáháme dětem do školy“ je založen na principu našeho příspěvku 50 Kč za každou prodanou aktovku nebo batoh.

Další příběhy a fotografie jsou pro Vaši potřebu uloženy zde: https://www.stil.cz/pomahame-detem-do-skol

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím:

Ing. Ludmila Zlatníková, e-mail: lida.zlatnikova@stil.cz

Ing. Jan Starecki, ředitel společnosti, e-mail: jan.starecki@stil.cz

www.stil.cz

Hlavní zprávy

Na bolest jsem zvyklá. Nekňourám, bojuji, říká kaskadérka Hanka Dvorská

vydáno 24. února 2024  8:00

Na srdci má kardiostimulátor a na mozku jí doktoři našli nádor. I přesto každý den běhá po Praze a mimo jiné vede fitness lekce. Nejstarší česká...  celý článek

Méně křeče, ale také sebevědomí soutěžících. Love is Blind je tu pošesté a zase trošku jinak

Strážce streamu
vydáno 23. února 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU V současnosti by se dalo říct, že je reality show Láska je slepá (Love is blind) skoro kultovní záležitostí. Její děj se pokaždé zaměřuje na nezadané...  celý článek

Robotický psycholog není vysavač. Vaše data jsou v bezpečí, tvrdí podnikatel

vydáno 23. února 2024  5:00

Česká platforma VOS.health, kterou založil mladý podnikatel Jiří Diblík s kolegou Ondřejem Kopeckým, pečuje o mentální zdraví více než tří milionů lidí po...  celý článek

Svépomoc je fajn věc. Nejde ji ale chtít po všech, říká kutil a moderátor Libický

vydáno 22. února 2024  13:14

Už nějaký ten rok natáčí hobby pořady. Jeho Libovky Pepy Libického jsou určeny pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit,...  celý článek