metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Sobota 20. července 2024. Svátek má Ilja

Projekt České unie sportu „Tipsport Sportuj s námi“ hlásí narůstající zájem aktivních účastníků

  11:55
Praha 13. června 2024 (PROTEXT) - „Ať je vaše kondice, věk i motivace jakákoli, můžete se přidat: 500 sportovních akcí a závodů během celého roku a po celém Česku!“ Tento charakteristický slogan provází už desátý rok unikátní projekt České unie sportu pod názvem Tipsport Sportuj s námi. Jeho jubilejní ročník zahájil letos v lednu a v průběhu úvodních čtyř měsíců nabídl sportující veřejnosti 106 soutěží. Hlavní sezona však už tradičně odstartovala v květnu a termínový kalendář v ní nabízí zájemcům převážně z řad amatérských a výkonnostních sportovců dalších téměř čtyři sta nejrůznějších událostí.

V loňském roce projekt rozhýbal více než 185 000 aktérů všech věkových kategorií a také akce pořádané v úvodu letošní sezony potvrzují, že veřejnost má o sport a aktivní pohyb v této formě rostoucí zájem.

Pohyb je nejlepší lékař

„Už od svého vzniku si dal tento projekt za cíl zapojit co nejvíce lidí do pohybových aktivit. V současnosti je tento úkol ještě důležitější než v nedávné minulosti. Pandemie se výrazně podepsala nejen na duševním zdraví, ale také na hmotnosti tisíců lidí. Zcela se zapomnělo na fakt, že sport a pohyb jsou často nejlepšími lékaři, na což Česká unie sportu neustále poukazuje. Našim cílem není vychovat nové reprezentanty, ale znovu rozhýbat a přivést k pravidelnému sportování co nejvíce lidí,“ připomíná Miroslav Jansta, předseda České unie sportu.

V rámci projektu Tipsport Sportuj s námi se už možná situace obrací k lepšímu. Statistika loňského ročníku projektu totiž ukázala, že účast sportující veřejnosti se mírně zvýšila ve srovnání s rokem 2022. Kalendář původně zahrnoval 520 akcí, některé – především v zimních období – se však kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám nekonaly. Do konečného počtu 499 zorganizovaných soutěží se zapojilo do nabízených aktivit ve 336 městech a obcích v rámci všech krajů a okresů České republiky 185 241 aktérů (v roce 2022 jich bylo 178 575), přičemž 100 331 (95 374) účastníků bylo mladších 18 let.

V letošní nabídce 560 akcí

„V roce 2024 je v plánu 560 akcí. Nejčastěji zastoupenými sportovními odvětvími jsou opět běžecké závody, klasická atletika a cyklistika ve všech podobách, z míčových her jasně vítězí fotbal. Na své si však přijdou také vyznavači basketbalu, volejbalu, tenisu, vodních sportů, plavání, triatlonu, turistických pochodů, ale i méně tradičních odvětví, jako jsou americký fotbal, rogaining, spartan race, workout, koloběžky nebo krav maga. Vybrat si lze celkem ze čtyřiašedesáti druhů sportu,“ uvádí Filip Hobza, jednatel zastřešující společnosti ČUS Sportuj s námi, s. r. o.

Promo sestřih roku 2023: 

 Právě v následujících měsících se uskuteční tradičně početně rozsáhlé akce, které pravidelně přilákají několik tisíc aktérů. Do této kategorie patří například Volejbalová Dřevěnice, Fotbalová škola v Třebíči, Beskydský azimut mládeže v orientačním běhu, Mělnický festival sportu, Pochod slováckými vinohrady nebo Hodonínské drakobití. Rekordními měsíci z hlediska pořádaných soutěží jsou červen (109 akcí) a září (94).

Také v tomto roce je projekt spojen s významnými partnery – titulárním je společnost TIPSPORT, dalšími partnery jsou ČEZ, Česká televize, Český rozhlas a mediální skupina MAFRA.

„S potěšením sledujeme opravdový zájem veřejnosti o sportovní akce ve stovkách měst a obcí po celé České republice. O projekt Tipsport Sportuj s námi, který pomáhá organizátorům a zastřešuje menší či větší tradiční sportovní akce, je stále větší zájem, což je signál, že naše podpora míří správným směrem. Tipsport má svou důležitou roli na české sportovní scéně nejen v rámci profesionálního sportu, jehož je dnes již největším partnerem, ale i v rámci sportu pro všechny,“ říká Barbora Nushart, specialistka sponzoringu společnosti Tipsport.

Více informací o projektu Tipsport Sportuj s námi na: www.tipsport-sportujsnami.cz.

 

Na www.cus-sportujsnami.cz/ke-stazeni/ jsou k dispozici ilustrační fotografie, logo projektu a komunikační vizuály. V případě využití fotografií, prosím, uvádějte jako zdroj – Foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi.

 

 

Hlavní zprávy

V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek

Odpočinková úchylárna a infantilní nuda. S dvojicí nových animáků pro dospělé neztrácejte čas

Strážce streamu
vydáno 19. července 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Opět tu máme po dlouhé době seriálový tuplák. Dva animované seriály pro dospělé - Buchty a klobásy: Ráj potravin a Výbušná koťátka - si totiž před pár dny...  celý článek

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek