metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 8 °C

Neděle 25. února 2024. Svátek má Liliana

Projekt Vánoční beránek zahajuje třetí sezónu

  11:29
Dvůr Králové nad Labem (Trutnovsko) 20. října 2023 (PROTEXT) - V pondělí 16. 10. 2023 spustil Nadační fond Gratia již třetí ročník projektu Vánoční beránek. Tento projekt si dává za cíl přinést pod stromeček vysněný dárek všem dětem, jejichž rodiče si to nemohou dovolit. Od tohoto data se na našich webových stránkách začíná plnit seznam vánočních přání a dárci mohou přispívat na jejich koupi.

Vánoční beránek vznikl s odkazem na známý vánoční příběh o pastýřích, kteří se přišli do Betléma poklonit Ježíškovi a chudému novorozeněti přinesli darem beránka. V obdobném duchu chce tento projekt pomoci splnit vánoční přání všem dětem do 16 let, jejichž rodiče se ocitli v náhlé finanční nouzi a nemohou tak svým ratolestem dopřát radost z dárku pod stromečkem. „Rodič zaregistruje přání svého dítěte na webu www.vanocniberanek.cz, dárce si vybere konkrétní dítě, které chce obdarovat, a Nadační fond Gratia se postará o to, aby dítě dárek pod stromeček dostalo,“ přibližuje princip projektu prezidentka NF Gratia MUDr. Olga Janovská. „Zároveň je možné přispět libovolnou částkou, která poté bude rozdělena těm dětem, na které se nedostalo. Důležité je, že všechny příspěvky půjdou ze 100 % ve prospěch dětí”, dodává Janovská.

Štědří dárci dopomohli v loňském roce k tomu, že si na základě svých přání rozbalilo dárek pod stromečkem 886 dětí. Díky propojení dětí a dárců z řad jednotlivců, firem a organizací jsme mohli pořídit dárky v obdivuhodné celkové hodnotě 1.255.000 Kč.

Registrace dětských přání probíhá na webový stránkách Nadačního fondu Gratia do 17. 11. 2023. Rodičům stačí vyplnit jednoduchý formulář spolu s požadovaným dárkem a splnit podmínky pro zařazení do projektu. Dárky je možno vybírat z nejběžnějších oblastí jako jsou hračky, knihy, hudebniny a hudební nástroje, sportovní potřeby či oblečení.

„Aktuální vývoj cen, zejména pak potravin, pociťují nejvíce rodiny, které řeší existenční problémy. Dotýká se to samozřejmě i rodin samoživitelů, kteří si mnohdy nemohou dovolit připravit svým dětem Vánoce dle svých představ. Každá z obdarovaných rodin proto v letošním roce obdrží navíc příspěvek na štědrovečerní večeři“, dodává prezidentka Nadačního fondu. „Silné příběhy, které provázejí rodiny dětí zapojených do projektu, nás nenechávají lhostejnými. Věříme, že se podaří všem dětem najít někoho, kdo jim dárek zakoupí, tak jako v minulých letech. Pozitivní reakce z našeho okolí v nás tuto víru utvrzují,“ uzavírá s nadějí MUDr. Olga Janovská.

Dárci, kteří chtějí pomoci zajistit šťastné Vánoce těmto dětem a jejich rodinám, mohou zasílat své příspěvky do 20. 12. 2023, kdy se celý projekt uzavře.

Vánoční Beránek je charitativním projektem Nadačního fondu Gratia, jehož posláním je pomáhat rodičům samoživitelům či rodičům, kteří se náhle ocitli ve složité životní situaci či finanční tísni. Fond vznikl pod patronátem rodinné společnosti VŠEOBECNÝ LÉKAŘ, skupiny praktických lékařů pro dospělé a děti, a byl založen jejími majiteli prim. MUDr. Olgou Janovskou a Ing. Tomášem Janovským.

www.vanocniberanek.cz

www.nadacnifondgratia.cz

Hlavní zprávy

Motorka jako držák na láhev. Jak vlastně vypadá typický český suvenýr z Prahy?

PRAHA? AHA!
vydáno 25. února 2024  11:54

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Pomáhám zlobivějším dětem, ty hodné nechávám modelkám, říká Jonáš Motyčka

vydáno 25. února 2024  7:00

Už přes 10 let se věnuje projektům, které pomáhají dětem z dětských domovů začlenit se do běžného života. Jonáš Motyčka za tu dobu doprovodil desítky...  celý článek

Honí vás lékaři od čerta k ďáblu? Objevit příčinu nemoci je někdy těžké

vydáno 24. února 2024  14:00

Lékař není bůh. Nebo jako student nedával při přednáškách pozor. Lidské tělo se ale nechová jako motor auta. Je složitější.  celý článek

Na bolest jsem zvyklá. Nekňourám, bojuji, říká kaskadérka Hanka Dvorská

vydáno 24. února 2024  8:00

Na srdci má kardiostimulátor a na mozku jí doktoři našli nádor. I přesto každý den běhá po Praze a mimo jiné vede fitness lekce. Nejstarší česká...  celý článek