metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 23 °C

Sobota 13. dubna 2024. Svátek má Aleš

První flotila elektrobusů dodána: Společnost Yutong pomáhá Kataru na cestě k ekologické budoucnosti dopravy

  13:18
Dauhá (Katar) 6. července 2021 (PROTEXT/PRNewswire) - Katarský dopravní podnik Mowasalat (Karwa) ve své flotile slavnostně přivítal prvních 10 čistě elektrických autobusů značky Yutong.

Slavnostního přivítání prvních čistě elektrických autobusů v Kataru se zúčastnili Jassim bin Saif Al-Sulaiti, katarský ministr dopravy a komunikací, Dr. Saad bin Ahmed Al-Muhannadi, prezident Úřadu pro veřejné služby (Ashghal) a předseda správní rady společnosti Mowasalat (Karwa), Hassan Abdulla Al-Thawadi, generální tajemník Nejvyššího výboru pro dovoz a dědictví, Čou Ťien, velvyslanec Čínské lidové republiky v Kataru a Pcheng Sü, generální ředitel společnosti Yutong.

Ministr Jassim bin Saif Al-Sulaiti na této akci poprvé v historii Kataru zapojil autobus do elektrické sítě. Při této příležitosti také uvedl, že elektrické autobusy jsou klíčovou součástí katarského strategického plánu pro rozvoj dopravy do roku 2030.

Jedná se o první várku z rekordní objednávky 741 autobusů na elektrický pohon od společnosti Yutong. Od obdržení této zakázky v listopadu 2020 koordinuje společnost Yutong svou činnost s místními samosprávami a různými výrobními a servisními odděleními, aby zajistila včasné dodávky i přes protipandemická opatření.

Elektrobusy jsou přizpůsobeny místním dopravním potřebám a počasí. Jsou vybaveny účinným kapalinovým chladicím systémem a 350kWh lithium-železo-fosfátovými bateriemi, které oproti ostatním typům baterií nabízí vyšší úroveň bezpečnosti v horkém podnebí. Při plném nabití má autobus průměrný dojezd přes 200 km.

Společnost Yutong Bus úzce spolupracuje s katarskou vládou a ostatními partnery na podpoře místní ekologické transformace. V budoucnu zde bude rovněž zřízen nový závod, aby mohla výroba elektrických autobusů probíhat lokálně, což zajistí, že budou ještě lépe vyhovovat místním zeměpisným a klimatickým podmínkám.

Společnost Yutong se drží svého hesla „lepší autobusy, lepší život" a je odhodlána spojit své síly s dalšími obchodními partnery, jako je společnost Mowasalat, aby dosáhla oboustranně výhodné spolupráce při vytváření ekologičtější, efektivnější a udržitelnější budoucnosti veřejné dopravy.

O společnosti Yutong

Yutong Bus Co., Ltd. je moderní výrobní společnost, která se specializuje na vývoj, výrobu a prodej autobusů. Roční objem prodeje přesahuje 70.000 kusů, přičemž doposud bylo prodáno více než 140.000 nových autobusů využívajících obnovitelné zdroje energie. Společnost Yutong Bus své autobusy prodává ve více než 30 zemích na šesti kontinentech, přičemž její tržní podíl představuje 36 % v Číně a přes 13 % celosvětově.

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1557370/image.jpg

Lym Liu, lymliu@guruonline.com.hk, +86-13817713980

Hlavní zprávy

Zpěvák a skladatel Michal Penk si během koncertu Pop in Symphony zahraje se symfonickým orchestrem

vydáno 13. dubna 2024  12:00

Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se svou sólistkou Leticií Krotkou zvou své publikum na show s názvem Pop in Symphony. Smetanovu síň Obecního...  celý článek

Slunce, seno, jahody slaví letos 40 let. Co jste o nyní již kultovním snímku asi (ne)věděli?

vydáno 13. dubna 2024  7:00

Jakou náhodou první díl trilogie vznikl? Jak do něj zasáhla komunistická cenzura? Kdo ujížděl na posteli po Hošticích a kdo si na tvůrce stěžoval až na...  celý článek

Sugar a bič. Cukrouš Colin Farrell je na streamech soukromé očko. A nerad mlátí lidi

Strážce streamu
vydáno 12. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jmenuje se John Sugar, je to soukromý detektiv takřka noirového střihu, a má tvář s lety víc a víc vyzrálého Colina Farrela. Potřebujete vědět ještě něco...  celý článek

Díky nové lanovce se možná také zamilujete, říká s úsměvem designérka Anna Marešová

vydáno 12. dubna 2024  5:00

Produktová designérka Anna Marešová má za sebou návrhy výletní tramvaje pro Prahu T3 Coupé a petřínské lanovky. Kromě designu veřejné dopravy je mimo jiné...  celý článek