metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Úterý 23. července 2024. Svátek má Libor

Společnost Universal Robots slaví milník s více než 500 inovativními produkty ve svém stále se rozšiřujícím ekosystému

  10:59
Odense (Dánsko) 10. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Universal Robots, dánská společnost zabývající se výrobou kolaborativních robotů (kobotů), dosáhla nového milníku a oznámila, že prostřednictvím svého ekosystému UR+ uvedla na trh již více než 500 produktů.

Znamená to výrazné rozšíření ekosystému od jeho založení v roce 2016 s ambicí vytvořit z Universal Robots (UR) platformu podobnou open-source, která by umožnila vývojářům vytvářet převratná řešení. Ekosystém UR+ dnes nabízí širokou škálu komponent, sad, aplikací a řešení v rámci hardwaru i softwaru, které jsou určeny pro různé potřeby zákazníků.

"Společnost Universal Robots je založena na spolupráci a tento milník jasně ukazuje, že jsme upřednostňovanou platformou v oblasti kolaborativní robotiky," řekl Kim Povlsen, prezident společnosti Universal Robots. "Máme úžasný ekosystém se stovkami partnerských společností od malých začínajících vývojářů až po zavedené a známé značky. Jedná se o skutečně všestranný a neustále se rozšiřující ekosystém."

Ekosystém UR nabízí produkty od jednoduchých aplikací, jako jsou manipulační chapadla, až po kompletní řešení pro úkony, jako je paletizace a svařování. Vývoj komplexních řešení je v posledních letech jasným trendem, přičemž se tento ekosystém stále více zaměřuje na to, aby zákazníkům nabízel řešení, která vyhovují nejběžnějším potřebám automatizace.

Dalším důležitým trendem je rychlý růst počtu aplikací a řešení založených na technologii umělé inteligence . Společnost přidala také nové produkty navržené pro kompatibilitu s novou generací cobotů s těžkým nákladem.

"Náš ekosystém roste rychleji než kdykoli předtím a s fyzickou umělou inteligencí, která je novou hybnou silou v robotice, budeme i nadále svědky toho, že do našeho ekosystému budou vysokým tempem přibývat nové a převratné inovace. Společnost UR usiluje především o to, abychom našim zákazníkům poskytli možnost volby prostřednictvím snadno použitelné technologie a společně s našimi partnery neustále posouvali hranice toho, co lze automatizovat a jak jednoduše to lze udělat," řekl Kim Povlsen.

Přehled všech produktů ekosystému společnosti UR najdete na adrese zde.

Více informací o robotech společnosti Universal Robots naleznete zde .

Obrázky Obrázky vybraných produktů platformy UR+ a prezidenta Kima Povlsena si můžete stáhnout zde. 

Dotazy médií: PR@universal-robots.com nebo +45 28 95 69 93

 

 

Hlavní zprávy

V kůži mechanika. Přezouvání formule 1 si můžete vyzkoušet na nábřeží Vltavy

vydáno 22. července 2024  21:00

V polovině srpna zavítá do centra Prahy tým Red Bull Racing se svou našlapanou událostí Red Bull Showrun. Než se tak ale stane, budou mít fanoušci závodů...  celý článek

GALERIE: Až se vydáte na výlet podél Bílé Opavy, neudělejte tu samou chybu jako my

vydáno 21. července 2024  15:26

Horké dny jde strávit u vody nebo v horách. Pokud máte chuť na druhou variantu, máme pro vás tip. Naučná stezka Bílá Opava je sice náročná, v létě je ale...  celý článek

Řadová garáž? Před pěti lety za 150 tisíc, teď dokonce za půl milionu

vydáno 21. července 2024  5:04

Když Československo zasáhla vlna automobilismu, vzrostl zájem o garáže. Ulice se začaly plnit auty, najednou nebylo kde parkovat a také při permanentním...  celý článek

RECENZE: V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek