metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 19 °C

Neděle 24. září 2023. Svátek má Jaromír

Střídač Solis pohání první uhlíkově neutrální čerpací stanici BIPV společnosti Sinopec

  15:30
Ning-po (Čína) 18. června 2021 (PROTEXT/PRNewswire) - Na čerpací stanici Liou-chua ve městě Paj-se v čínské provincii Kuang-si zahájila provoz první uhlíkově neutrální čerpací stanice BIPV (Building Integrated Photovoltaic) společnosti Sinopec. Společnost Solis provedla v červenci 2020 se společností Sinopec hloubkový průzkum s cílem začlenit do projektu vysoce výkonný 255kW střídač. Projekt je považován za průlomový pro společnost Sinopec v oblasti distribuované výroby solární energie a zároveň za první uhlíkově neutrální plynovou stanici, kterou společnost Sinopec postavila a provozuje v provincii Kuang-si.

Nedílnou součástí plánů před zahájením výstavby je řešení BIPV od společnosti LONGi. Toto řešení nabízí výhody, mezi které patří integrovaný design/konstrukce, nízká hmotnost konstrukce a nižší spotřeba materiálů. Zároveň prodlužuje životnost přístřešku čerpací stanice z 5 až 10 let na 25 let, což se rovná životnosti modulu na výrobu solární energie.

Očekává se, že roční výroba elektřiny v rámci tohoto projektu dosáhne 91.000 kilowatthodin. Do sítě bude dodáno více než 10.000 kilowatthodin přebytečné energie, což stačí na pokrytí roční spotřeby 12,5 domácností.

Projekt sníží emise uhlíku o 81,5 tuny ročně, což stačí k vyrovnání přibližně 76 tun emisí uhlíku z čerpací stanice ročně, čímž se samotná čerpací stanice stane uhlíkově neutrální.

Střídač 110 V, který je vlajkovou lodí společnosti Solis v oblasti nízkonapěťových 380 V výrobků pro komerční a průmyslové použití (uzpůsobený pro čínskou rozvodnou síť), bude všude podporovat „zelené budovy".

Kromě maximální účinnosti až 98,7 % má střídač vysokou hustotu sledování výkonu ve třídě 100MPPT/MW. Výnosy z výroby elektřiny na MW jsou přibližně o 3,5 % vyšší. Konfigurace na straně stejnosměrného proudu podporuje až 150% naddimenzování a díky ekonomické a flexibilní konstrukci systému se střídač těší oblíbenosti u zákazníků.

Funkce, mezi které patří ochrana proti výboji střídavého proudu typu I (volitelná) a AFCI (volitelná), rovněž snižují nebezpečí požáru na straně stejnosměrného proudu. Redukce přepěťové zátěže a technologie potlačení unikajícího proudu snižují problémy s odpojením při přepětí a vypnutím při úniku, což zvyšuje bezpečnost.

Společnost Sinopec staví 160 fotovoltaických elektráren po celé Číně a v rámci svého „pětiletého plánu" hodlá vybudovat 7000 distribuovaných solárních elektráren. Společnost Solis podpoří společnost Sinopec v jejím úsilí o vytvoření „zelených a čistých" čerpacích stanic tím, že bude vyvíjet zvláštní způsoby neutralizace produkce uhlíku, jako například uhlíkově neutrální lesy a čerpací stanice.

Další informace získáte kliknutím sem.

KONTAKT: Lucy, +86-57465804299, sales@ginlong.com

Hlavní zprávy

Zvědavost ho přilákala až do Turecka. Dojel tam na pionýru za šest dní, ale zvládl by to prý dřív

vydáno 24. září 2023  15:00

Na motorce do zahraničí? Žádný problém. Pionýr je jeho srdeční záležitostí. Náctiletý nadšenec Václav Hradil se rozhodl vyjet do Turecka na vlastní pěst....  celý článek

Nelíbí se ti to? Tak si postav lepší. Co všechno člověka napadne při exkurzi kanceláří

PRAHA? AHA!
vydáno 24. září 2023  11:35

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Akcemi nadupaný začátek podzimu. Přijede dvorní kameraman slavného režiséra Pedra Almodóvara

vydáno 24. září 2023  8:10

Nezůstávejte v následujících víkendech doma! Čeká vás spousta zajímavých akcí. Konají se zajímavé výstavy, vyrazit můžete do Moravského Toskánska,...  celý článek

Vnučka uznávaného psychologa dál pomáhá, založila organizaci zaměřující se na rodiny s dětmi

vydáno 23. září 2023  9:00

„Rodiče by měli uznat vlastní chybu,“ říká pro deník Metro Alžběta Candia Muñoz, která jde v šlépějích svého dědy, známého lékaře.  celý článek