metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

THE DRESS, neobyčejná půjčovna šatů po kterých každá žena touží

  12:40
Praha 23. října 2023 (PROTEXT) - Dlouho očekáváný projekt The Dress, který se slavnostně otevřel 19. října v centru Prahy vznikl z myšlenky dvou úžasných žen, Barbory Snopkové Haberové a Simony Joklové. Bára po úspěšných studiích na Právnické fakultě UK pracovala na vysoké pozici ve službách České pošty a.s., dále působila jako generální manažerka hokejového klubu Sparta Praha a zároveň budovala síť obchodů s módními značkami, které nyní úspěšně provozuje.

Simona je vášnivá hráčka koňského póla a díky němu se dostala do Mexika, kde založila firmu La Dama Tequila, která se věnuje pěstovaní organické modré agáve a výrobě organické tequily a podpory místní komunity. Simona se nyní vrátila zpět do Prahy a pracuje na nových projektech, kdy jedním z nich je právě The Dress.

O novém projektu spolumajitelky říkají: "Pojí nás dlouhodobé přátelství a vášeň pro módu. Obě máme rády krásu, módu a zdravý životní styl. The Dress jsme se rozhodli založit, protože nám v Praze tahle služba chyběla. U nás si klientka vybere z krásných designových kousků pro každou příležitost a nemusí kvůli přípravám na každou akci běhat po celé Praze a přijít tak o půlku dne. Náš showroom nabízí vše na jednom místě. V The Dress se můžete nechat hýčkat a starosti s výběrem šatů a doplňků přenechat nám, u nás se prostě budete cítit jako princezna."

Obě zakladatelky mají profese, které vyžadují mít neustále po ruce šaty a doplňky pro různé příležitosti ať už soukromé nebo pracovní. To vše stojí mnoho úsilí, času a samozřejmě také peněz.

The Dress má proto jediný cíl, poskytnout ženám útočiště, kde se příprava na společenskou akci stane radostí, inspirací a místem setkávání.

V samotném showroomu, který navrhla designérka Kateřina Šindelářová ze studia Absolut design, si lze zapůjčit šaty pro různé společenské příležitosti od dlouhých rób na plesy a gala večeře, které vyžadují dress code black tie až po malé večerní a koktejlky na firemní večírky, soukromé akce, anebo třeba na důležité rande...Můžete vybírat z prémiových značek jako jsou Valentino, Dior, Solace London, Coperni, Kika Vargas, Zeus + Dione, Nadine Merabi, Alexander Vauthier, Taller Marmo, Roksanda, Proenza Schouler a mnoho dalších.

The Dress ovšem poskytuje i služby vizážistů a stylistů, kteří se o klienta postarají po všech stránkách. Majitelky se rozhodly spolupracovat s těmi nejlepšími a spojily své síly především s Míšou Ohemovou a Filipem Vaňkem a mnoho dalšími.

Míša Ohemová jako vizážistka působí od roku 1999. Nyní je již více jak 10 let součástí celosvětového týmu Yves Saint Laurent BEAUTÉ a spolupracuje s předními českými médii, podílí se na mnoha reklamních kampaních a módních přehlídkách.

The Dress nabízí svým klientům samozřejmě stylistické služby a i zde byla volba jasná. Filip Vaněk patří více jak 25 let mezi špičku ve svém oboru a obléká hvězdy našeho showbyznysu, spolupracuje s mnoha magazíny pro které fotí a zároveň se stará i své soukromé klienty.

THE DRESS, Staroměstské nám. 10, Praha 1, 3. poschodí, www.thedressprague.com

Hlavní zprávy

Opravdu věříme, že v každém z nás dřímá umělec, říká spoluzakladatel projektu ArtMoment

vydáno 19. května 2024  7:00

Během covidu parta tří studentů v Praze rozjela ArtMoment, projekt se zážitkovým malováním. Jejich kurzy už prošly tisíce lidí a vymýšlejí novinky – nyní...  celý článek

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek