metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Sobota 2. prosince 2023. Svátek má Blanka

Uzavírka Loštice - Moravičany skončila, nová silnice svádí k rychlé jízdě

  8:55
Olomouc 29.září 2023 (PROTEXT) - Uzavírka silnice spojující Loštice a Moravičany na Olomoucku skončila. Motoristé ji už nemusí objíždět přes Mohelnici. Komunikace prošla rekonstrukcí, včetně nákladné opravy mostu nad dálnicí.

Šárka Havelková Seifertová (nez.), starostka Loštic: "Velmi se zlepšila kvalita dopravní infrastruktury v Lošticích, protože ulice Moravičanská a silnice patří k nejvýznamnějším tepnám našeho města."

Jaromíra Saňáková (nez.), starostka Moravičan: "Rekonstrukce cesty do Loštic pro nás znamená zjednodušení dopravy. Zejména nyní, když máme nově uzavírku návsi. Je tedy výborné, že se opravy stihly s předstihem a nečekalo se až do konce září. Zjednoduší nám to kompletně dopravu, i autobusovou, směrem na Mohelnici a na Loštice zejména."

Šárka Havelková Seifertová (nez.), starostka Loštic: "Jsme velice potěšeni, že k rekonstrukci došlo. Byli jsme také nápomocni. Zrekonstruovali jsme chodníky, autobusovou zastávku, dali nové veřejné osvětlení, aby ten veřejný prostor byl co nejkrásnější. Vnímám to, že se vše velmi povedlo."

Opravu úseku Loštice - Moravičany provedl vlastník komunikace Olomoucký kraj.

Michal Zácha (ODS), náměstek hejtmana Olomouckého kraje: "Opraveno bylo zhruba 2,5 kilometru a proinvestováno bylo 67 milionů korun. Největší část ceny tvořil most, který vede přes dálnici. Stál 35 milionů korun."

Josef Suchánek (STAN), hejtman Olomouckého kraje: "Se stavem cest bojujeme. Snažíme se je udržet. Ale nedaří se nám to, jak bychom potřebovali. Nemáme na opravy tolik financí. Každá jedna taková cesta pro nás znamená velké dílčí vítězství."

Michal Zácha (ODS), náměstek hejtmana Olomouckého kraje: "Jako vždy budu upozorňovat všechny uživatele této komunikace, aby si uvědomili, že je třeba dodržovat bezpečnostní předpisy. Před nedávnem si stěžovali, že komunikace je nesjízdná a jezdili obezřetně. Dnes po rekonstrukci je sjízdná velmi dobře a samozřejmě to svádí k porušování bezpečnostních předpisů."

Jaromíra Saňáková (nez.), starostka Moravičan: "Máme vjezdový ostrůvek na příjezdu do obce. Je zhotovený tak, že bude opravdu potřeba zpomalit. Snad nám to pomůže také k tomu, aby řidiči sundali nohu z plynu a opravdu se jezdilo v obci 50 km/h."

Dopravní omezení a objížďky ale tímto v regionu nekončí. Přímo v Moravičanech je nyní zcela uzavřen průjezd obcí, kvůli rekonstrukci staré dlážděné vozovky. Má trvat do 3. listopadu 2023.

Hlavní zprávy

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek