metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 24 °C

Sobota 22. června 2024. Svátek má Pavla

Výsledky celonárodní soutěže 29. ročníku Manažer roku. Další zvučná jména managementu v České republice

  10:57
Praha 16. září 2022 (PROTEXT) - Mezi finalisty prestižní celostátní soutěže Manažer roku, kterou pořádá Česká manažerská asociace (ČMA), postoupilo 29 finalistů, z nichž vzejdou vítězové, kteří budou vyhlášení 20. září 2022 v pražském paláci Žofín. V rámci uvedeného dne se rovněž uskuteční kulatý stůl na téma Stav českých firem na podzim roku 2022.

Jak již je tradičním zvykem, také letos se vítězové Manažer a Manažerka roku stanou členy elitního Klubu manažerů roku ČMA, který vede profesor Vladimír Mařík, také někdejší Manažer roku, z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.

Podle slov Petra Kazíka, prezidenta ČMA, představuje tento klub platformu špičkových osobností české společnosti, jež výrazně zasahuje do vývoje ekonomiky, pomáhá utvářet pozitivní obraz o úloze lídrů u nás. "Za uplynulých 29 let trvání této soutěže prošlo jejími branami téměř 3500 finalistů, kteří představují inspirativní osobní i profesní příběhy," sdělil Petr Kazík. "Bez schopných manažerů by nebylo tolik obdivuhodných firem na našem trhu, zaměstnanosti a nebylo by prosperity," zdůraznil.

Manažerská profese patří k neodmyslitelným specializacím v jakémkoli oboru. Dnešní manažeři nejsou jen výkonní profesionálové, kteří úspěšně vedou své týmy. Jejich úkolem je předvídat takřka nemožné, tvořivým způsobem řešit situace, které život přináší, a především s nadhledem organizovat a motivovat své kolegy. Jsou to nadmíru zodpovědní jedinci, kteří ručí svými morálními postoji za to, že společnosti a organizace, které vedou, budou podávat nejen odpovídající výkon, ale přicházet s nápady a realizacemi, jež obohatí daný obor a tím ekonomiku této země.

Ti, kteří procházejí soutěží Manažer roku, jsou lidé nadčasových schopností a vlastností. Zvučná jména českého managementu posilují vnímání tohoto klání a činí je jednou z ikon mezi nejrozmanitějšími soutěžemi u nás. Manažer roku je systematicky nejpropracovanější manažerská soutěž v České republice. Jejím cílem je vyhledat, objektivně vybrat, vyhodnotit a zviditelnit nejlepší osobnosti ekonomiky a společnosti.

Další soutěžní kategorie 29. ročníku Manažera roku jsou:

1. Manažer digitálního věku

2. Vizionář

3. Manažer malého a středního podniku

4. Zahraniční manažer

5. Mladý manažerský talent

6. Průmysl a návazné obory

7. Zemědělství

8. Služby

9. Nezisková sféra

10. Veřejná správa

Nedílnou součástí vyhlašování cen soutěže Manažer roku je speciální cena České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD) nazvaná Inovace pro udržitelný rozvoj, která s ohledem na současné globální trendy získává stále více na prestiži.

Česká manažerská asociace v rámci soutěže Manažer roku dlouhodobě spolupracuje s Vysokými školami a mladými lidmi. Proto i v letošní roce ,byla vyhlášena studentská soutěž na téma “Umíš přemýšlet jako manažer?“ Vyhlášení výsledků proběhne rovněž v rámci slavnostního večera.

Místo a časový harmonogram

jako již tradičně, tak i letos Česká manažerská asociace pořádá vyhlášení soutěže Manažer roku 2021. Letošní, již 29. ročník se uskuteční dne 20. září 2022 v úterý na pražském Paláci Žofín.

12:00 - 12:45 - příchod hostů na konferenci

13:00 - 15:00 - kulatý stůl "Stav českých firem na podzim 2022"

15:00 - 15:30 - coffe break

15:30 - 17:00 - slavnostní vyhlášení cen Manažer roku 2021

17:30 - 21:30 - raut, degustace, doprovodný program

Kontakt:

Erika Duchanová

Deputy Manager

Česká manažerská asociace

www.cma.cz

www.manazerroku.cz

e-mail: duchanova@cma.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Superhrdinové opět zlobí! Butcher a Homelander pořád kopou nejvyšší seriálovou ligu

Strážce streamu
vydáno 21. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Krvavá, brutální, dekadentní, místy až úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky se nedávno, vlastně jen před pár dny,...  celý článek

V Česku prakticky nenarazíte na skutečně luxusní hotely, říká youtuber Husička

vydáno 21. června 2024  11:00

Jmenuje se Jindřich Husička, ale fanoušci jeho videí na YouTube jej znají hlavně jako Pana Plešatého. Rodák z Olomouce, který se věnoval práci v...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek