metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 26 °C

Středa 17. července 2024. Svátek má Martina

Závěrečná etapa obchvatu Kaplice bude hotová v roce 2026, na místě jsou částečné uzavírky

  10:15
Kaplice 16. června 2024 (PROTEXT) - Jihočeský kraj navázal na první etapu obchvatu Kaplice, která skončila v roce 2014. Práce na jeho druhé polovině budou trvat dva roky. V roce 2026 se tak obyvatelům města konečně uleví od přetížené tranzitní dopravy v centru.

Radek Ježek (DĚTI KAPLICE), starosta Kaplice: "Jako někdo, kdo tu žije v té Kaplici každý den, tak vím, že veškerá doprava na Benešov, na Malonty jede přes centrum města, takže není to úplně ono. Samozřejmě nákladní vozy, ty nejtěžší, jdou potom po té první části obchvatu, ale ty, co jedou na Benešov, tak se potom musí vracet přes samotné historické centrum, takže tenhle ten druhý obchvat tomu teprve začne dávat opravdový smysl a myslím si, že až teď se Kapličákům opravdu uleví." Martin Kuba (ODS), hejtman Jihočeského kraje: "Tím vznikne propojka mezi mezinárodní silnicí I/3 a vlastně napojení na dálnici a potom vlastně spojení se silnicí na Benešov nad Černou a pro dopravu v Kaplici je klíčová. Tak jak jsme slíbili, tak jsme dotáhli její přípravu, už je zahájená, pracuje se na ní a ta stavba probíhá."

Po dostavbě druhé etapy bude celý obchvat města napojen na mimoúrovňovou křižovatku dálnice D3 a veškerý tranzit povede zcela mimo zastavěné území Kaplice.

Martin Kuba (ODS), hejtman Jihočeského kraje: " Obchvat Kaplice je další extrémně důležitá stavba. Jestli si všichni vybavují, tam byla první polovina, a my teď dokončujeme ten obchvat, bez kterého by to nemělo smysl. Je to stavba, která poprvé umožní vlastně odvést dopravu, která projížděla teď úplně centrem, tam všichni jezdí těmi malými uličkami a přímo přes náměstí, což je proto město extrémně zatěžující."

Dostavba dálnice D3 běží v současné době na trase z Českých Budějovic do Kaplice naplno. Práce na její výstavbě a rekonstrukce silnic, které je třeba zachovat až do jejího úplného zprovoznění, teď v místě vyžadují částečné uzavírky. Druhá část obchvatu Kaplice vyjde zhruba na 216 milionů korun, 210 milionů uhradí kraj a zbylou část město Kaplice. Hotovo bude v polovině roku 2026.

 

Zdroj: POLAR televize Ostrava

 

Hlavní zprávy

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Rovnost pohlaví ve filmovém průmyslu existuje, myslí si budoucí generace umělců

vydáno 16. července 2024  17:00

Téměř šedesát procent mladých lidí v České republice, kteří mají zájem pracovat ve filmovém průmyslu, považuje hledisko genderové rovnosti za vcelku...  celý článek

Kde se vzala „milá holka“? Generální tajemník ÚV KSČ se stal hvězdou v létě 1989

vydáno 17. července 2024  10:43

Léto 1989 v socialistickém Československu nemělo chybu. Na kazetách se jako epidemie šířila nahrávka, na které blekotá šéf komunistů Miloš Jakeš.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek