metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 17 °C

Neděle 25. září 2022. Svátek má Zlata

Další 1 fotografie v galerii
Zažijte virtuální realitu v Kvantariu. | foto: KvantarioMetro.cz

Prší? To nevadí! Vezměte ratolesti za dinosaury nebo do krčmy

  8:18
Za hezkým počasím se můžete vypravit také virtuálně, třeba na velmi vzrušující safari.

Babí léto přináší deště. Pokud se vám nechce zůstávat doma a přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit, přinášíme pár tipů.

Za včelkou Májou
Kde se bere med a kde materiál na úly? Na to odpoví hravá expozice Včelího domu v Hulicích nedaleko Zruče nad Sázavou. Návštěvníkům slibuje zážitek všemi smysly včetně chuťových pohárků.

Kdo nebude mít hmyzu dost, může vyrazit do Majalandu v Tuchoměřicích u Prahy. Už název napovídá, že se jedná o atrakci, která je věnovaná neslavnější včele všech dob – včelce Máje.

Technologie budoucnosti
V Benešově se bude líbit malým i velkým příznivcům sci-fi a virtuální reality. V Kvantariu se můžete virtuálně vydat na cestu do vesmíru, pod mořskou hladinu nebo na safari, projet se rychlostí 300 kilometrů v hodině nebo skočit z mrakodrapu.

V Techmanii je i vodní svět.

Zvídavé duše nasytí vědecké centrum Techmania v Plzni. Interaktivní expozice zajímavě představují například stavbu a výkon lidského těla, můžete se vydat do hloubky důlních štol nebo zkusit zkonstruovat nejrychlejší autíčko na závodní dráhu.

Na hradě není nuda
Speciální prohlídkové okruhy přímo pro děti nabízejí také české hrady a zámky, třeba zámek Radim, kde na prohlídku půjčují dobové kostýmy.

V dětském programu nezaostává ani zámek Loučeň, kde si malí návštěvníci mohou zazpívat v hudebním salonku, usednout ke knížecí tabuli nebo hledat dveře do tajné zámecké chodby.

Do třetice všeho dobrého se dětem bude líbit i na hradě Červený Újezd, který láká na dobovou krčmu, muzeum českého venkova a skanzen.

Panenky a dinosauři
Nádech dávných věků nabízí prohlídka tajemného světa dinosaurů. Dinosauria u Tuchoměřic nabízí k prohlédnutí opravdové kostry vyhynulých tvorů, modely obávaných predátorů i minerální poklady z hlubin země.

Svět kostiček a panenek je v expozici na zámku Zruč nad Sázavou, která – jak už název napovídá – je plná hradů, zvířátek nebo panáčků sestavených z kostiček. K vidění jsou také panenky, kočárky či medvídci. V části výstavy je možné si s hračkami pohrát.

V Kladně můžete navštívit výstavu s názvem Zdeněk Miler nejen Krtek, která představuje malířovu tvorbu i Krtečkův svět, jenž je pojatý jako herna.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek

Pracovní pohovor je pro matky hračka, pokud si sestaví mapu svých silných stránek

vydáno 24. září 2022  11:33

Během rodičovské dovolené je pro mámy i táty důležité zůstat v kontaktu se zaměstnavatelem a dále se vzdělávat.  celý článek

Základka ve Weberově dostane solární panely. Praha 5 chce být energeticky soběstačná

vydáno 24. září 2022  6:07

Recept, jak vyzrát na drahé energie a nespadnout do dluhů, nachází radnice Prahy 5. Už v květnu procházeli její pracovníci střechy základních škol a...  celý článek