metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 18 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona

Další 1 fotografie v galerii
Zažijte virtuální realitu v Kvantariu. | foto: KvantarioMetro.cz

Prší? To nevadí! Vezměte ratolesti za dinosaury nebo do krčmy

  8:18
Za hezkým počasím se můžete vypravit také virtuálně, třeba na velmi vzrušující safari.

Babí léto přináší deště. Pokud se vám nechce zůstávat doma a přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit, přinášíme pár tipů.

Za včelkou Májou
Kde se bere med a kde materiál na úly? Na to odpoví hravá expozice Včelího domu v Hulicích nedaleko Zruče nad Sázavou. Návštěvníkům slibuje zážitek všemi smysly včetně chuťových pohárků.

Kdo nebude mít hmyzu dost, může vyrazit do Majalandu v Tuchoměřicích u Prahy. Už název napovídá, že se jedná o atrakci, která je věnovaná neslavnější včele všech dob – včelce Máje.

Technologie budoucnosti
V Benešově se bude líbit malým i velkým příznivcům sci-fi a virtuální reality. V Kvantariu se můžete virtuálně vydat na cestu do vesmíru, pod mořskou hladinu nebo na safari, projet se rychlostí 300 kilometrů v hodině nebo skočit z mrakodrapu.

V Techmanii je i vodní svět.

Zvídavé duše nasytí vědecké centrum Techmania v Plzni. Interaktivní expozice zajímavě představují například stavbu a výkon lidského těla, můžete se vydat do hloubky důlních štol nebo zkusit zkonstruovat nejrychlejší autíčko na závodní dráhu.

Na hradě není nuda
Speciální prohlídkové okruhy přímo pro děti nabízejí také české hrady a zámky, třeba zámek Radim, kde na prohlídku půjčují dobové kostýmy.

V dětském programu nezaostává ani zámek Loučeň, kde si malí návštěvníci mohou zazpívat v hudebním salonku, usednout ke knížecí tabuli nebo hledat dveře do tajné zámecké chodby.

Do třetice všeho dobrého se dětem bude líbit i na hradě Červený Újezd, který láká na dobovou krčmu, muzeum českého venkova a skanzen.

Panenky a dinosauři
Nádech dávných věků nabízí prohlídka tajemného světa dinosaurů. Dinosauria u Tuchoměřic nabízí k prohlédnutí opravdové kostry vyhynulých tvorů, modely obávaných predátorů i minerální poklady z hlubin země.

Svět kostiček a panenek je v expozici na zámku Zruč nad Sázavou, která – jak už název napovídá – je plná hradů, zvířátek nebo panáčků sestavených z kostiček. K vidění jsou také panenky, kočárky či medvídci. V části výstavy je možné si s hračkami pohrát.

V Kladně můžete navštívit výstavu s názvem Zdeněk Miler nejen Krtek, která představuje malířovu tvorbu i Krtečkův svět, jenž je pojatý jako herna.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek

„My skláři máme k vesmíru blízko, je to naše inspirace,“ říká výtvarnice

vydáno 22. března 2023  10:16

Křestní jméno dostala po Alici Masarykové, dceři Tomáše Garrigua Masaryka. Se sklářkou Alicí Dostálovou se setkáváme v kavárně Louvre v Praze. „Dětství...  celý článek

Datové schránky jsou pro mnohé lidi „strašákem roku“, o život určitě nejde

vydáno 22. března 2023  5:59

Hurá do toho a pak honem hurá od toho. Vztah občana a státu je někdy jako tobogán. Některé novoty se ani neohřejí a mizí.  celý článek