metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Úterý 16. srpna 2022. Svátek má Jáchym
Nemocnice Na Bulovce | foto: archiv

Průvodce nemá virus MERS, cestující zájezdu pustili z karantény

  10:09,  aktualizováno  16:20
Ani druhé podezření na koronavirus MERS v Česku se naštěstí nepotvrdilo. Mimo nebezpečí tak je i 49 klientů cestovní kanceláře, kteří s mužem jeli na zájezd do polského národního parku Biesczady. Průvodce, který se nedávno vrátil z Jižní Koreje, byl původně hospitalizován na infekčním oddělení nemocnice Na Bulovce, nyní je ale v normálním nemocničním režimu.

Průvodci se včera po hodině cesty zájezdovým autobusem směrem do Polska udělalo špatně. Po vyšetření měl teplotu 39 stupňů. Kvůli podezření na nebezpečný virus hygienik rozhodl, aby byl okamžitě převezen na speciální oddělení na pražské Bulovce.

V červnu se objevil první případ podezření na MERS, tehdy se jednalo o pětadvacetiletého muže, který se rovněž vrátil z Koreje s rýmou a teplotou. Vyšetření následně ukázalo, že není nakažen tímto virem.

Infekce MERS se objevila poprvé na Blízkém východě před třemi lety a od té doby tam na ni zemřelo na 450 lidí. V Koreji nemoc propukla v květnu. Nakazilo se tam 183 lidí, z nich 33 zemřelo.

MERS se projevuje jako nachlazení, pokračuje však závažným onemocněním plic a způsobuje i akutní selhání ledvin. Proti onemocnění neexistuje žádná vakcinace, zatím není známý ani způsob léčby.

Komentáře

Hlavní zprávy

Před covidem byl coworking spíše módou pro jednotlivce, teď se stal pravidlem

vydáno 16. srpna 2022  5:04

Dilema mezi home officem a přítomností v kanceláři. To nyní řeší mnoho firem. Trendy pociťují developeři. Přizpůsobují tomu své plány.  celý článek

Chcete mít z babičky diamant? Moderní trendy vládnou i v pohřebnictví

vydáno 15. srpna 2022  18:14

Novinky se nevyhnou žádnému oboru lidského počínání. I tak konzervativní profese, jako je pohřbívání, nepřešlapuje na místě. Na hřbitově v Ďáblicích...  celý článek

S mazlíčkem do ciziny? Vezměte ho s sebou. Není to ale bez starostí

vydáno 15. srpna 2022  14:26

Češi letos po dvouleté covidové pauze vyrážejí jako o život na dovolenou do zahraničí.  celý článek

Bronzový skejťák, svědek divokých devadesátých let, se vrací na Folimanku

vydáno 15. srpna 2022  5:15

Zítra se pod Nuselský most vrací první socha svého druhu na světě.  celý článek