metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 21 °C

Pondělí, 2. srpna 2021. Svátek má Gustav.

Další 1 fotografie v galerii
Ilustrační snímek | foto: Lukáš BíbaMF DNES

Průvodčí budou mít doprovod. Nestíhali by

  13:52
Organizátor dopravy láká pracanty na výlety k okraji Středočeského kraje. Tentokrát jim i zaplatí.

„Tady si zapiš, že má paní lístek a pán Lítačku.“ Tato věta zaznívá z úst průvodčích v příměstských vlacích kolem metropole pravidelně jednou za pár měsíců. Bývá směrována na mladého asistenta, obvykle studenta některé z pražských dopravních škol, který tu z deskami v rukou v rámci povinné školní praxe provádí dopravní průzkum. Organizátor dopravy Ropid se však nyní rozhodl sehnat si novou várku kontrolorů.

„Cestujete rádi vlakem? Zajímáte se o dopravu? Chcete si zároveň vydělat nějakou korunu? Pak pro vás máme ideální nabídku jednorázové brigády. Podíváte se i do vzdálených zákoutí Středočeského kraje a pomůžete nám zjistit, jaké jízdenky cestující ve vlacích PID používají. Tak neváhejte a hlašte se,“ láká Ropid brigádníky na svém Facebooku.

Jejich úkolem by měl být za 125 korun na hodinu a další již nespecifikované příplatky takzvaný průzkum skladby jízdních dokladů. Ve dnech od 22. do 24. října a od 5. do 17. listopadu by měli procházet vagony s vlakovou četou a zapisovat si do formuláře jízdní doklady cestujících. Ropid si na svém Facebooku také vyhradil právo odpovědět na žádosti o brigádu pouze vhodným uchazečům. Z následné diskuse poté vyplynulo, že by průvodčí bez brigádníků práci navíc již nezvládli. „Průvodčí ve vlaku má řadu povinností, nejen kontrolovat jízdné. Pokud by měl u každého cestujícího vyplňovat formulář, neměl by šanci to stihnout. Jiná věc je, že takovou statistiku nedělá samo ani zařízení, kterým jízdní doklady načítá a kontroluje,“ vysvětluje na Facebooku Ropidu uživatelka Lucie Párová.

S ní souhlasí i Petr Breburda. „Někdy průvodčí nestihne ani trasu Stará Boleslav – Kolín,“ dodává Breburda.

Průzkumy obsazenosti vozidel jsou jedním ze základních podkladů pro plánování linek pražské hromadné dopravy. Probíhají pravidelně v síti metra, tramvají i autobusů formou sčítání cestujících. Na stránkách Ropid lze nalézt souhrny všech aktuálně dostupných celosíťových průzkumů linek PID. Poslední velký proběhl zhruba před rokem. 

Ropid shání dispečera, informátory i správce Facebooku

Organizátor dopravy hledá kolegy i na méně obvyklé pozice.

  • Správce sociálních sítí PID musí mít zkušenosti a středoškolské vzdělání. Koordinátor inovačních projektů však již vysokoškolské vzdělání dopravního, technického či ekonomického směru či středoškolské vzdělání s odpovídající praxí. Střední vám stačí i na dispečera. Pro práci v infocentru musíte k maturitě znát i jazyky.
  • Nabídky na tyto pozice naleznete na webu pid.cz.
  • Zajímavé brigády pak nabízí i Dopravní podnik města Brna. Ten v minulosti opakovaně nabíral studenty vysokých škol od 21 let jako řidiče tramvají.

Komentáře

Hlavní zprávy

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

My nic, my muzikanti. Agentura stojany nevlastní, majitelé konstrukcí jsou totiž jinde

vydáno 31. července 2021  11:11

Radnice v pražských Kunraticích likvidovala načerno postavené reklamní stojany na katastrálním území městské části. Nespokojení nejsou jen kunratičtí...  celý článek

Jsou seriály ze světa Marvelu zbytečné? Po Lokim už nikoliv

Strážce streamu
vydáno 30. července 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Psát Strážce streamu o letošních marvelovských seriálech nemá smysl, protože si své fandy a pochvalné kritiky bez problému najdou tak jako tak. Tohoto...  celý článek

Politické trafiky na Žižkově nerozdávají. Radnice Prahy 3 se opět chlubí nejmenším rizikem korupce

vydáno 30. července 2021  6:00

Antikorupční webová platforma Hlídač státu letos opět udělovala vysvědčení městským samosprávám. Úspěch opět slaví radnice třetí městské části. Transakce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy