metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.
Vrcholem partnerské diplomacie je, když partneři spolu sem tam zajdou na pivo společně. | foto: Gambrinus

Pusťte občas chlapy do hospody, prospěje to vztahu, říká psycholog

  17:02
„Cožéééééééééééé?! Už zase jdeš s kamarády na pivo?“ Opak je pravdou. Průzkum ukazuje, že když se to s hospodou nepřehání, Češky zase takové fúrie, které by nedopřály svému partnerovi oddech, nejsou.

Pokud se chlap vydá jednou týdně na pivo, většina žen s tím žádný problém nemá. Vše ale musí být s mírou. Hranice, kdy už to partnerkám začíná vadit, je třikrát týdně. Vyplývá to z průzkumu výrobce piva, kterého se účastnilo přes 800 žen žijících ve vztahu.

„Pozitivně nás překvapilo zejména to, že se dvojice na četnosti chození na pivo dokáže ve většině případů shodnout, a to ke spokojenosti obou stran,“ říká manažer značky Gambrinus Marek Peichl. Jak ostatně dodává známý psycholog Petr Šmolka, ani ženy nestojí o to, aby ten jejich neustále vysedával doma.

Pravidla spokojeného partnerského soužití

K průzkumu se vyjádřil psycholog a specialista na partnerské vztahy Petr Šmolka. On sám se prý ve své praxi nesetkal s tím, že by ženám vadilo, pokud jejich muž příležitostně na pivo zajde.

1. Hospody nejsou jen o pití, ale také o užitečných informacích                 „Hospoda je jedním z mála prostředí, kde lze získat užitečné kontakty,“ říká. On sám prý chodí se svou mariášovou partou čítající mimo jiné právníka nebo neurochirurga do hospody, doma pak může své ženě předávat užitečné zdravotní informace.

2. Na Vánoce si návštěvu knajpy odpusťte
„Chození na pivo vadí ženám jen tehdy, když se to „objektivně“ nehodí.“ Tedy například v datum výročí, 24. prosince, když je doma práce, nebo když doma děti zvrací v horečkách.

3. Ženy nechtějí domácí pecivály a už vůbec ne být jejich služkami
„Atraktivní je pro ženy jen ten partner, který aspoň trochu uniká. Nejvíce ženám vadí, když muž sedí doma, nikam nechodí a nechává si podávat lahváče.“ Ženy prý nechtějí mít doma jakési amorfní stvoření.

4. Brát či nebrat partnerku s sebou na pivo?
„To má cenu jen tehdy, když je to o pohodě. Ne o tom, že žena tam muže hlídá.“ Zajít tu a tam s partnerkou „na jedno“ je podle Šmolky vrcholem partnerské diplomacie.

5. Ohlašovací povinnost je důležitá
„Pár o tématu musí komunikovat a snažit se domluvit, aniž by padaly zákazy nebo svolení.“ Podle Šmolky je dobré, když muž ženě alespoň den předem oznámí, že půjde na pivo. Partnerka si tak může zařídit vlastní program.

Jak často pouštíte své muže na pivo?

Červnového průzkumu společnosti Gambrinus se účastnilo 824 respondentek z celé Prahy, které mají partnera, nebo manžela. Co odpovídaly?

  • Kolikrát do týdne je v pořádku, když si muž zajde s přáteli na pivo? Více než 3x týdně -  2 procenta, 3x týdně - 7 procent, 2x týdně - 30 procent, 1x týdně - 57 procent, ani jednou - 4 procenta
  • Jak často chodí vás partner na pivo? 3x nebo vícekrát týdně - 11 procent, 2x týdně - 19 procent, 1x týdně - 29 procent, 1 - 2x za měsíc - 31 procent, nikdy - 11 procent
  • Tolerujete svému partnerovi, že chodí s přáteli do restaurace či baru? Toleruji bez výhrad - 59 procent, občas mám výhrady - 27 procent, často mám výhrady - 2 procenta, netoleruji, pořád mám výhrady - 2 procenta

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy