metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 28 °C

Neděle 3. července 2022. Svátek má Radomír

Větší foto
Pyšelský kopeček | foto: Zonerama/Juroko

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pyšelský kopeček prověří ultramaratonce i televizního moderátora Jana Smetanu

Komerční sdělení Obec Pyšely na Benešovsku bude v sobotu 9. dubna posedmé dějištěm trailového závodu Pyšelský kopeček. V jeho rámci si přijdou na své všechny výkonnostní kategorie od ultramaratonců, přes rekreační běžce, mládež a děti až po vyznavače canicrossu.

Kvalitu akce dokazuje skutečnost, že byl na základě hlasování samotných sportovců v minulém roce oceněn titulem Běžecká perla Středočeského kraje.

Letos se stal součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je vydavatelství Mafra..

Pyšelský kopeček

Milovníci běhu ve volné přírodě se budou scházet v prostoru startu v areálu hasičské zbrojnice Pyšely v sobotu od časného rána. Nejdelší trasa na 70 km – ultraPUNKtrail – odstartuje již v 7 hodin. Závodníkům bude k dispozici sedm občerstvovacích stanic, organizátoři přesto apelují na běžce, aby nevyráželi bez nabitého telefonu, kartičky pojištěnce, občanského průkazu, izotermické fólie a elastického obinadla. Doporučují i čelovku, alespoň litr pití, nouzové jídlo, dobré oblečení, trekové hole a dostatečnou hotovost pro případ nedokončení závodu.

„Náš ultraPUNKtrail je spolu s tratí Pyšelského kopečku na jedenadvacet kilometrů jedním z pouhých šesti závodů v České republice, které zařadila mezinárodní organizace International Trail Running Association na listinu běhů, v nichž lze vybojovat kvalifikační body k účasti na legendárním Ultra-Trailu du Mont-Blanc. Ani naši běžci však nebudou mít snadné podmínky, do cesty se jim postaví třeba stále ještě vysněžená sjezdovka,“ vysvětlil Peter Matisko..

Pyšelský kopeček

Zatímco ultramaratonci budou dávno v akci, zpestří program od 11 hodin dětské závody. Po jejich vyhlášení budou od 13,50 hodin v přibližně desetiminutových intervalech startovat závody v canicrossu na 21, 10,5 a 5 km. Tou dobou mikrofon odloží tradiční moderátor akce Jan Smetana, známý ze sportovní redakce České televize, aby poměřil síly s ostatními na střední distanci. „Těší nás, že Honza náš závod už považuje za svou domovskou akci. Čeká ho vlastně dvojboj – práce i zábava,“ dodal Peter Matisko.

Hlavní zprávy

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek