metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 1 °C

Čtvrtek, 20. ledna 2022. Svátek má Ilona.

Další 1 fotografie v galerii
Je libo legálně stát na trávníku? V Konvalinkové to jde. | foto: ELIŠKA VRÁTNÁ

Řádili v Zahradním Městě Pat a Mat? Modré zóny vedou podél fiktivního chodníku

  15:34
Podivný úkaz vyfotografovala čtenářka v Konvalinkové ulici v Praze 10. Od deníku Metro získává odměnu 300 korun.

„V pátek se v ulici Konvalinková, kterou TSK neopravilo 40 let, objevily modré zóny přes celou šíři komunikace. Nutí tak řidiče objíždět zaparkovaná auta přes nezpevněnou ostatní plochu. Nejde o komunikaci, tudíž to považuji za neoprávněné a tudíž i protizákonné a nebezpečné,“ napsala nám čtenářka Eliška Vrátná.

Kdyby svá tvrzení nedoprovodila fotografiemi, za které získává od deníku Metro odměnu tři sta korun, patrně by její sdělení působilo až moc dramaticky. Výsledný dojem je však podle místních nakonec i mírně komický. Podle mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové ale jde o politováníhodnou chybu. „Situace v místě byla vyprojektována podle dokumentace, která nezachycuje nový chodník zasahující do prostoru komunikace. Po projednání se Správním úřadem s působností ve věcech pozemních komunikací bude dopravní značení uvedeno do souladu se skutečným stavem v místě,“ vysvětluje Lišková.

Čtenáři deníku Metro neposílali TSK námět přemalovat parkovací čáry poprvé. Loni v říjnu například byla modrá zóna v Malešicích v Limuzské ulici vyznačena tak nedbale, že se sem pracovníci správy museli vracet. Podobné situace se udály i v roce 2016, kdy se zóny vyznačovaly poprvé. Nedodělky bývají dočasné. „Pracovníci se na místa vrací opakovaně. Vzhledem k rozsahu se zóna vyznačuje za plného provozu, bez vyparkování vozidel tak, abychom řidiče neomezovali. V tomto režimu jsme pracovali vždy, i v minulosti,“ uvedla pro Metro už dříve Lišková. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Zabijačka jako „polotovar“. Náramně chutné maso si musíte ovařit sami

vydáno 20. ledna 2022  5:37

Josef Lada by maloval vesnickou tradici asi jinak. Na prase tam totiž už moc nenarazíte.  celý článek

Neexistující cena, špatný bus i málem „oloupená“ seniorka

vydáno 19. ledna 2022  14:25

Přehled úsměvných současných kauz některých pražských politiků přináší deník Metro.  celý článek

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám