metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 33 °C

Pondělí 27. června 2022. Svátek má Ladislav

Další 1 fotografie v galerii
Holešovická tržnice (ilustrační foto) | foto: Holesoviskatrznice.cz

Radní si myslí, že holešovická tržnice může být centrem kultury a zábavy

  15:38
Z tržnice v Holešovicích by se mohl stát zábavně-kulturní park. Konat by se tu mohla divadelní či hudební vystoupení. „Přes den by areál sloužil například farmářským trhům,“ řekl dnes radní Jan Wolf. O plánu bude ještě jednat v Praze vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice.

„Prostor tržnice je pro takové místo vhodný. Dopravně je velmi dobře dostupná, navíc relativně mimo zástavbu, aby akce nerušily místní obyvatele. Ty hlučnější by by se navíc konaly v části areálu u řeky. Každé významné evropské město má podobnou kulturní lokalitu,“ řekl Wolf.

V nynější tržnici by vedle sebe měly fungovat zejména kulturní instituce - divadlo, koncerty nebo by tu měly být restaurace či bary. „Dobrým příkladem, jak prostor žije, jsou skvěle fungují Jatka 78,“ uvedl radní.

Za kulturou do tržnice, za sportem přes lávku na Štvanici

Výhodou tržnice může být očekávané propojení Holešovic se Štvanicí a Karlínem lávkou pro pěší. Spojení může rozšířit atraktivitu tržnice ještě o sport v docházkové vzdálenosti na Štvanici.

Kdy a zda se začne tržnice takto měnit, zatím není jasné. „Jedná se o záměr, který musíme začít projednávat v rámci koalice,“ dodal Wolf.

Areál bývalých jatek je od roku 1993 kulturní památkou. Magistrát požádal v roce 2012 o zrušení památkové ochrany celého areálu a navrhl prohlásit za památky jen některé objekty. Ministerstvo kultury s tím ale tehdy nesouhlasilo. Nyní je tu tržnice, divadelní scéna, ale i nevěstinec.

Komentáře

Hlavní zprávy

Polovina hospod nám pomřela, ale nevzdáváme se, říká pivovarská rodina z Nupak

vydáno 27. června 2022  17:00

Nupaky leží asi čtyři kilometry západně od Říčan, v těsném sousedství komerční zóny u dálnice D1. Mlaďoučká víska, řeknete si. Ale kdepak. První zmínky o...  celý článek

Není potřeba děti hudebně hladit po hlavičce, říká dirigent a hudební skladatel

vydáno 27. června 2022  14:39

V šapitó Azyl78 na Výstavišti v pražských Holešovicích se podařila zrealizovat adaptace Knihy džunglí v hudební, taneční a scénické podobě režiséra Matěje...  celý článek

MHD čeká méně výluk. Metropole se připravuje na české předsednictví Radě EU

vydáno 27. června 2022  6:02

Už jen pár dní zbývá do okamžiku, kdy se česká metropole stane symbolicky hlavním městem Evropy. V pátek Česko převezme předsednictví v Radě EU. Součástí...  celý článek

Jak vychovávat z dětí vědce? Měli bychom jim jít z cesty, říká sympaťák s violoncellem

vydáno 26. června 2022  17:50

Rozcuchané vlasy, křivě nasazené brýle, mumlání pod fousy a nepřítomný pohled. Tak nějak si představujeme typického vědce. A přesně tak doktor Dominik...  celý článek