metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 6 °C

Pondělí 5. prosince 2022. Svátek má Jitka

Další 1 fotografie v galerii
Holešovická tržnice (ilustrační foto) | foto: Holesoviskatrznice.cz

Radní si myslí, že holešovická tržnice může být centrem kultury a zábavy

  15:38
Z tržnice v Holešovicích by se mohl stát zábavně-kulturní park. Konat by se tu mohla divadelní či hudební vystoupení. „Přes den by areál sloužil například farmářským trhům,“ řekl dnes radní Jan Wolf. O plánu bude ještě jednat v Praze vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice.

„Prostor tržnice je pro takové místo vhodný. Dopravně je velmi dobře dostupná, navíc relativně mimo zástavbu, aby akce nerušily místní obyvatele. Ty hlučnější by by se navíc konaly v části areálu u řeky. Každé významné evropské město má podobnou kulturní lokalitu,“ řekl Wolf.

V nynější tržnici by vedle sebe měly fungovat zejména kulturní instituce - divadlo, koncerty nebo by tu měly být restaurace či bary. „Dobrým příkladem, jak prostor žije, jsou skvěle fungují Jatka 78,“ uvedl radní.

Za kulturou do tržnice, za sportem přes lávku na Štvanici

Výhodou tržnice může být očekávané propojení Holešovic se Štvanicí a Karlínem lávkou pro pěší. Spojení může rozšířit atraktivitu tržnice ještě o sport v docházkové vzdálenosti na Štvanici.

Kdy a zda se začne tržnice takto měnit, zatím není jasné. „Jedná se o záměr, který musíme začít projednávat v rámci koalice,“ dodal Wolf.

Areál bývalých jatek je od roku 1993 kulturní památkou. Magistrát požádal v roce 2012 o zrušení památkové ochrany celého areálu a navrhl prohlásit za památky jen některé objekty. Ministerstvo kultury s tím ale tehdy nesouhlasilo. Nyní je tu tržnice, divadelní scéna, ale i nevěstinec.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pokud budete dárky pod stromeček lovit on-line, dejte si pozor na podvodníky

vydáno 5. prosince 2022  6:31

Věci z druhé ruky jsou díky příznivé ceně a ekologickému aspektu čím dál oblíbenější. Dříve sloužily spíše pro osobní potřebu, zato letos se pod...  celý článek

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek

Když architekti kouzlí, vznikají skládačky, sluje, převisy. Chtěli byste v tom bydlet?

PRAHA? AHA!
vydáno 4. prosince 2022  11:58

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Spadla vám do díry v poklopu klíče či jiná cennost? Některé kanály za úplatu odklápějí

vydáno 4. prosince 2022  6:00

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělat, když vám spadnou klíče do kanálu? Podobná svízelná situace se přitom může lehce stát každému. V takovém případě je...  celý článek