metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 16 °C

Pátek, 14. května 2021. Svátek má Bonifác.

Další 2 fotografie v galerii
Zlato za Instagram má v Praze magistrát. | foto: Kvalikom.cz

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

  5:13
Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný anglických výrazů a termínů, které znají spíše mileniálové.

Spolek Kvalikom, který hodnotí kvalitu instagramových účtů veřejných institucí, nedávno zveřejnil výsledky ankety Zlatý lajk.

„Česká města odvádějí na sociálních sítích skvělou práci. Instagram jim slouží jak k informování vlastních obyvatel, tak k lákání turistů. Hodnocení se ale zaměřilo i na to, zda odpovídají na komentáře, používají takzvané stories či zda dokážou zaujmout uživatele poutavými texty. Největší váhu ale měla samozřejmě kvalita fotografií a videí,“ popsala způsob hodnocení mluvčí soutěže Sofie Bukovská.

Kadaň před Prahou

V soutěži Zlatý lajk roku 2021 se jedna z kategorií věnuje také kvalitě instagramových účtů českých měst s více jak 10 tisíci obyvateli.

  • V ní první místo získala Kadaň (@discover_kadan).
  • Praha s nejsledovanějším českým „městským“ Instagramem (@cityofprague) byla hodnocena až jako druhá nejlepší.
  • Bronz si od spolku Kvalikom vysloužil instagramový učet města Olomouc (@olomouc_tourism).

Jedna z kategorií se zaměřila i na účty pražských radnic. Nejvíc bodů spolek Kvalikom přisoudil účtu hlavního města Prahy. „@cityofprague se může pochlubit patrně nejkrásnějším feedem. Skladba zveřejněných fotografií je neuvěřitelně působivá. Zveřejňovány jsou mimořádně kreativní a nápadité fotky, které díky citlivé úpravě vypadají, jako by je fotil a upravoval jeden a ten samý autor – což tak ovšem není, proto zde dostávají prostor i řadoví uživatelé se svými snímky metropole,“ chválí účet Bukovská. Mimochodem, celopražský Instagram byl zařazen i do kategorie, kde byla hodnocena města nad 10 tisíc obyvatel (viz box).

Stříbro získala v soutěži žižkovská radnice. „Praha 3 drží poměrně vysokou kvalitu příspěvků. Opravdu silná je ale v kvalitě formátu stories, v jejich grafickém zpracování, které vychází z nápadité a poměrně nedávno vytvořené vizuální identity,“ komentuje účet @mcpraha3 Bukovská.

Na třetí místo se díky hodnocení odborné poroty dostala Praha 1. „Účet @prahajedna ocení obyvatelé této městské části, ale zajímavý obsah zde čeká také na turisty, kteří zpravidla míří právě do centra Prahy. Je vidět, že obsah je tvořen opravdu poctivě z terénu – najdeme zde fotky z místních podniků, různé reportážní momentky z dění na radnici a historické zajímavosti,“ chválí účet jedničky mluvčí Zlatého lajku.

První ročník soutěže se konal loni, Kvalikom v něm hodnotil města a městské části podle kvality facebookových účtů. V kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel vyhrál Chomutov před Třebíčí a Brnem-střed.

Mimochodem, na Instagramu je i deník Metro.

Komentáře

Hlavní zprávy

Metro je zelené! Barvy i metoda tisku šetří životní prostředí. Nahlédli jsme pod ruce našim kolegům

vydáno 13. května 2021  15:02

Cvrkot obří mašiny, pás papíru ubíhající okem nepozorovatelnou rychlostí a pánové v montérkách, kteří pobíhají od stroje k počítači. Jsme v Tiskárnách...  celý článek

Výlet se skřítkem Jaruškou, historie i promo akce radnic

vydáno 13. května 2021  11:57

Vykoukněte z okna, oblečte se podle aktuálního počasí a jděte objevovat. Takzvanými naučnými stezkami s panely, interaktivními úkoly či cedulkami je Praha...  celý článek

O kurzy psaní všemi deseti je během pandemie zájem

vydáno 13. května 2021  8:54

Krokodýlové neumí couvat. Vy to umíte, ale rozhodně to nepotřebujete, protože se řítíte dopředu! Pštros má větší oko než mozek. I kdyby se s ním ale...  celý článek

Vlak smrti: Němce solidarita Čechů na konci války překvapila

vydáno 13. května 2021  5:20

V posledních dvou týdnech války projížděl protektorátem ze severu na jih vlak vezoucí vězně koncentračního tábora. Železničáři jeho jízdu všemožně...  celý článek

Vaše fotky z Prahy