metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 27 °C

Čtvrtek 11. srpna 2022. Svátek má Zuzana
Koupaliště v Radotíně | foto: Metro.cz

Radotín chce upravit břeh Berounky na odpočinkový prostor

  15:02
Městská část Praha-Radotín chce letos upravit břeh Berounky na odpočinkový prostor. Projekt „Místo u řeky“ připravuje už sedm let, musela ho upravit kvůli povodním a chystané výstavbě lávky. Revitalizace se bude týkat více než 2600 metrů čtverečních mezi řekou, radnicí, kostelem a základní školou, informovala městská část na webu.

Práce by měly začít v dubnu, jejich dokončení radnice předpokládá v září. „Hlavním požadavkem a motivem celého plánu je výhled na řeku, vytvoření komunikační tepny podél Berounky, vytvoření míst pro odpočinek a relaxaci, které využijí rádi i návštěvníci společenských akcí,“ informovala městská část.

Osou projektu je schodiště, které může sloužit i pro sezení. Původně mělo vést až k hladině Berounky, po povodních v roce 2013 byl ale projekt přepracovaný podle požadavku Povodí Vltavy. Zasáhly do něj také přípravy výstavby nové lávky přes Berounku, původní také poškodila velká voda. Její odhadovaná cena je 50 milionů korun. Projekt nově řeší odpočinkový prostor u lávky i povodněmi poškozenou náplavku u soutoku Berounky a Radotínského potoka.

V Radotíně je nové koupaliště

Podle schodiště povede opěrná zeď, která bude sloužit jako informační panel a její kamenné obložení bude zároveň prezentovat místní geologii. Přibudou také odpočívadla u cyklostezky nebo nová zeleň. Už v roce 2009 městská část na projekt neúspěšně žádala o peníze z evropských fondů, znovu pak byla žádost podaná loni. Dalších 100 tisíc korun získal Radotín z grantu za obnovu veřejných prostranství.

V Radotíně loni otevřeli také nové přírodní koupaliště. Radnice jej ve spolupráci s pražským magistrátem vybudovala v místě bývalé čistírny odpadních vod. Jde o takzvaný biotop, který oproti běžným bazénům neobsahuje chemické látky. Za koupaliště zaplatila Praha 64 milionů korun bez DPH.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek

Čára není zeď. Zákaz odbočení na Chodově řidiči ignorují

vydáno 11. srpna 2022  4:07

Nejen změna uspořádání křižovatky způsobila jedenáct nehod. Za většinu mohli „pospíchálci“.  celý článek

Komerční sdělení

Triatlon Podroužek prověří všestrannost závodníků

vydáno 11. srpna 2022

Autokemp Podroužek u Netolic bude o víkendu 13. a 14. srpna přitahovat pozornost všech, kteří jsou stejně dobře doma ve vodě jako na souši. Uskuteční se...  celý článek

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek