metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 11 °C

Pondělí, 17. února 2020. Svátek má Miloslava.
Koupaliště v Radotíně
Koupaliště v Radotíně | foto: Metro.cz

Radotín chce upravit břeh Berounky na odpočinkový prostor

9. března 2015  15:02 ČTK
Městská část Praha-Radotín chce letos upravit břeh Berounky na odpočinkový prostor. Projekt „Místo u řeky“ připravuje už sedm let, musela ho upravit kvůli povodním a chystané výstavbě lávky. Revitalizace se bude týkat více než 2600 metrů čtverečních mezi řekou, radnicí, kostelem a základní školou, informovala městská část na webu.

Práce by měly začít v dubnu, jejich dokončení radnice předpokládá v září. „Hlavním požadavkem a motivem celého plánu je výhled na řeku, vytvoření komunikační tepny podél Berounky, vytvoření míst pro odpočinek a relaxaci, které využijí rádi i návštěvníci společenských akcí,“ informovala městská část.

Osou projektu je schodiště, které může sloužit i pro sezení. Původně mělo vést až k hladině Berounky, po povodních v roce 2013 byl ale projekt přepracovaný podle požadavku Povodí Vltavy. Zasáhly do něj také přípravy výstavby nové lávky přes Berounku, původní také poškodila velká voda. Její odhadovaná cena je 50 milionů korun. Projekt nově řeší odpočinkový prostor u lávky i povodněmi poškozenou náplavku u soutoku Berounky a Radotínského potoka.

V Radotíně je nové koupaliště

Podle schodiště povede opěrná zeď, která bude sloužit jako informační panel a její kamenné obložení bude zároveň prezentovat místní geologii. Přibudou také odpočívadla u cyklostezky nebo nová zeleň. Už v roce 2009 městská část na projekt neúspěšně žádala o peníze z evropských fondů, znovu pak byla žádost podaná loni. Dalších 100 tisíc korun získal Radotín z grantu za obnovu veřejných prostranství.

V Radotíně loni otevřeli také nové přírodní koupaliště. Radnice jej ve spolupráci s pražským magistrátem vybudovala v místě bývalé čistírny odpadních vod. Jde o takzvaný biotop, který oproti běžným bazénům neobsahuje chemické látky. Za koupaliště zaplatila Praha 64 milionů korun bez DPH.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zdevastovaná panna po letech přitahuje lidi

Jedna z akcí u dříve opuštěné kaple
vydáno 17. února 2020  14:40

Přes prodej sklíček v mozaice nadšenci zachraňují nenápadnou stavbu.  celý článek

Zdevastovaná panna po letech přitahuje lidi

Beuronská mozaika – prodej každé kostičky pomůže.
vydáno 17. února 2020  5:55

Přes prodej sklíček v mozaice nadšenci zachraňují nenápadnou stavbu.  celý článek

Devítky nesou štěstí, lidé na ně při svatbách dají. Ale dvojka je pro snoubence běžné číslo

Ilustrační snímek
vydáno 16. února 2020  6:09

Valentýnský svátek jako jedinečná příležitost ke sňatku? V den zamilovaných se Češi do chomoutu nehrnou. „Na Valentýna nemáme nahlášenou žádnou svatbu,“...  celý článek

Spím už jen pět hodin denně, říká členka projektu Tatra kolem světa 2

Kateřina Božková je důležitou součástí týmu.
vydáno 14. února 2020  14:52

Společně s Markem Havlíčkem a Petrem Holečkem založila spolek CzechOverland, pod který spadá projekt Tatra kolem světa 2. Právě tím poslední týdny a...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám