metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Dalších 9 fotografií v galerii
Pod vysočanskou estakádou vzniká nový skatepark. | foto: mysticconstructions.czMetro.cz

Ráj pro sportovce. Nově je otevřená Pragovka a brzy přibude i skatepark pod estakádou

  14:03
Nový skatepark, nejdelší cyklostezka i nové zázemí pro sportoviště na Pragovce. Na devítce se dá sportovat téměř na každém kroku. Třeba právě v nově zrekonstruovaném sportovním areálu Pragovka.

„Nová třípatrová nízkoenergetická budova disponuje především podstatně kvalitnějšími šatnami, zázemím pro sportovce, ale i restaurací s­ venkovní zahrádkou určenou nejen pro sportovce,“ řekla deníku Metro mluvčí Prahy 9 Linda Urbášková.

Rekonstrukce staré klubovny s dílnou pro údržbu areálu, která trvala téměř celý minulý rok, udělá podle mluvčí radost nejvíce malým fotbalistům. „Nové zázemí uvítají především děti z fotbalových oddílů, které zde trénují, ale potěší i­jejich rodiče,“ dodala mluvčí.

Na své si tento rok přijdou také teenageři. Pod vysočanskou estakádou se už rýsuje budoucí podoba nového skateparku pro aktivní sportovce na skateboardech, koloběžkách či kolečkových bruslích.

Dvě velké rampy s celou řadou dalších herních prvků budou moci sportovci začít využívat v květnu.

„K nápadu postavit skatepark nás přivedl fakt, že v Praze 9 chybí sportovní vyžití pro starší děti. Mladí mají jen hřiště u základních škol, a to nestačí,“ mluví o důvodech pro stavbu hřiště místostarosta Adam Vážanský. Důvodem vybudování skateparku za zhruba čtyři miliony korun v ­odlehlejší části Vysočan byl také fakt, že skateboardisté vyráželi do hustě obydlených lokalit, kde rušili místní.

„Donedávna jsme měli malý skatepark u Základní školy Litvínovská. Ten však nevyhovoval a­ děti zde rušily obyvatele okolních domů,“ dodává místostarosta.

Na Praze 9 najdou sportovní vyžití všechny věkové kategorie. Třeba atletický stadion u haly AC Sparta Praha, bobovou dráhu, fitness stezku, park Podviní či nejdelší pražskou cyklostezku.

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek