metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Rampa do garáží má začínat mezi stromy (vizualizace) | foto: MHMPMetro.cz

Rampy na Václavském náměstí podle ministra mohou být

  15:31
Jak bude vypadat po rekonstrukci dolní část Václavského náměstí, stále není jisté. Ministerstvo kultury zrušilo rozhodnutí pražských památkářů, kteří nesouhlasili s tím, aby na Václavském náměstí vznikly nájezdy do podzemních garáží. Upozornil na to web irozhlas.cz.

Rampy nevzniknou hned při obnově plánované na příští či přespříští rok – jsou jakýmsi závazkem magistrátu do budoucna, že je zde jednou developer sousedního komplexu může vybudovat.

Ministr Daniel Herman se řídil podklady a stanoviskem rozkladové komise ministerstva, která upozornila, že magistrát se při vydání souhlasu s vjezdy řídil odborným posudkem. Podle tohoto dokumentu je přístup do podzemních garáží právě z Václavského náměstí „ze všech variant nejvhodnější“. To potvrzuje i architekt proměny náměstí.

„Je lepší udělat náměstí s rampami než neudělat nic nebo nechat auta na povrchu,“ uvedl architekt Jakub Cigler. Památkářům i části odborníků vadí, že rekonstrukce počítá se vznikem sedmdesát metrů dlouhého nájezdu do podzemních garáží.

„Nájezd vytvoří další bariéru, která podobně jako magistrála rozdělí náměstí,“ uvedl na začátku projednávání Ondřej Šefců, šéf pražského pracoviště Národního památkového ústavu. Rampa bude složená ze dvou částí, z nájezdu a výjezdu, ve střední části bude částečně zakrytá.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek