metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 28 °C

Středa 29. června 2022. Svátek má Petr, Pavel

Dalších 6 fotografií v galerii
David Rath se teď zabydluje v cele litoměřické věznice. | foto: Ilustrační kolážMetro.cz

Rath bude hrát ping pong a koukat na televizi. Tak se totiž vězni baví

  12:50
Litoměřická vazební věznice se ke konkrétním podmínkám "pobytu" Davida Ratha ve vazbě nechce vyjadřovat. I tak se nám podařilo několik podrobností zjistit.

Vazební věznice v Litoměřicích se od včerejška stala domovem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Trávit zde bude všechn svůj čas kromě doby, kdy jej budou vyšetřovatelé vyslýchat.

Tady se může bývalý hejtman procházet na čerstvém vzduchu.

Ve společenské místnosti se mohou vězni dívat na televizi.

Jaký bude mít denní režim? Co bude dostávat k jídlu, v kolik hodin vstávat? "Žádné podrobnosti k tomu vám nemohu poskytnout," říká ale mluvčí litoměřické věznice Jaroslav Kindl. Na stránkách vězeňské služby je ale průběh pobytu obviněných právě v tomto zařízení dobře popsán.

Jak to chodí v Litoměřících?

Návštěvy: Obvinění mohou přijímat návštěvy v pracovních dnech od sedmi do půl dvanácté dopoledne a od půl jedné do dvou hodin odpoledne. Rath by mohl přijímat návštěvy v počtu nejvýše čtyř osob jednou za dva týdny a to maximálně na hodinu a půl.

Oblečení: Rath může ve vazbě nosit vlastní oblečení, boty i prádlo za předpokladu, že splňuje "hygienické a estetické normy a má zajištěnou pravidelnou obměnu na vlastní náklady". Jinak pro obviněné ve vazebních věznicích existuje speciální model. 

Pošta: Na vlastní náklady a bez omezení může Rath posílat i přijímat písemná sdělení.

Denní tisk: Noviny, knihy a časopisy si může objednávat na své náklady.

Pohyb: Nejméně hodinu denně může chodit na vycházku ve vymezeném prostoru věznice. 

Strava: Stravu obvinění dostávají pravidelně s ohledem na jejich věk, zdraví, kulturní a náboženské tradice. Pokud nebude s tamní stravou spokojen, může Rath nad rámec toho nejméně jednou týdně požádat o nákup potravin a věcí osobní potřeby.

Kratochvíle: Jak se obvinění v Litoměřicích baví? Největší zájem je prý o stolní tenis a sledování televize. Vedle toho můžou obvinění využít dalších výchovných a vzdělávacích aktivit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pojede to prázdninově. Na nové jízdní řády vlaků i autobusů se najede v pátek

vydáno 29. června 2022  5:37

Pozítří začíná doba letních jízdních řádů a výluk. Oboje patří k létu stejně neodmyslitelně jako horko, zpocená namačkaná těla a nedostatek deodorantu u...  celý článek

Komerční sdělení

Na Strakonické slalomy dorazí i mistryně světa Veronika Vojtová

vydáno 29. června 2022

První červencový víkend ve Strakonicích bude patřit vodákům. Na tamějším ostrově Podskalí se na řece Otavě před loděnicí v sobotu 2. července pojedou...  celý článek

Komerční sdělení

Městská mobilita 2: Rozumný a hbitý pohyb po městských aglomeracích.

vydáno 29. června 2022

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek

V pražském podzemí běhali robohafani. Pomohou vytvořit virtuální mapu tunelů

vydáno 28. června 2022  20:00

Mechaničtí strážci z ČVUT mapovali bez dozoru člověka stovky kilometrů kolektorů. Výsledkem má být unikátní 3D mapa.  celý článek