metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav
David Rath miří k soudu.

Ratha možná z vazby dostane šéf protikorupčního fondu

  14:54
Tonoucí se stébla chytá. Proto se advokáti Davida Ratha s žádostí o poskytnutí 14 milionů na kauci obrátili i na velmi nepravděpodobné sponzory.

Dát dohromady čtrnáct milionů korun, které soud stanovil jako výši kauce, není jen tak. A když nikdo z těch, kteří se za Ratha již dříve písemně zaručili, nebyli ochotni sáhnout do svých peněženek, obrátili se jeho právníci s žádostí o peníze na protikorupční fond.

Malá ryba Rath může pomoci pochytat ty velké, říká Janeček

Šéf Nadačního fondu proti korupci a miliardář Karel Janeček se již nechal slyšet, že žádost o peníze úplně nezavrhuje. Čas na rozmyšlenou si vzal do pátku. "Pan Rath by vzhledem k tomu, že je taková menší nebo střední ryba, by mohl vnést více světla do toho korupčního prostředí na vrchu," uvedl Janeček. Do hry se navíc vložil známý mystifikátor a průšvihář Lukáš Kohout. Ten o peníze na kauci požádal Ústecký kraj s odůvodněním, že "z fondu kraje konečně půjdou peníze na dobrou věc".

Bookmakeři už žhaví kurzy

Nikoliv proti výši kauce, ale proti kauci samotné ale podal stížnost žalobce Petr Jirát. Podle něj má Rath zůstat ve vazbě kvůli obavě, že by mohl utéct a že by mohl pokračovat v trestné činnosti.

Kauce Davida Ratha už zaujala bookmakery Fortuny, která vypsala sázky. Na to, že politik kauce nevyužije, je kurz 1:1,5. Na možnost, že čtrnáctimilionovou kauci někdo zaplatí, je vypsán kurz 1:2,25.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek